‘19 Mayıs, Türk Milletinin yeniden doğduğu gündür’

Okuduunuz haber
‘19 MAYS DÖNÜM NOKTASDR’

Pamuk:19 Mayıs; Kurtuluş Meşalesinin Yakıldığı Gündür

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘19 Mayıs dönüm noktasıdır’

‘19 Mayıs dönüm noktasıdır’

Yenişehir İlçe  Belediye Başkanı İbrahim Genç, 19 Mayıs 1919 tarihinin  Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayarak,”Tarihimizin akışına yön veren bu önemli gün,  bağımsızlık hareketimizin de sembolü olmuştur. Bu gün sahip olduğumuz Cumhuriyetimiz,  Demokrasimiz 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.”dedi.

MERSN      18 Mayis 2018 - 18:18     161     0

‘19 Mayıs dönüm noktasıdır’

Mersin’in Yenişehir İlçe  Belediye Başkanı İbrahim Genç,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yıldönümünü kutladı.

“Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran ülkeler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracak olan ülkelerdir diyen Başkan Genç: 19 Mayıs 1919 tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun bir yazgı olmadığını düşünen ve Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun azim ve kararlılığının kurtaracağına inanan Mustafa Kemal, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yayılan bir mücadeleyi başlatmıştır.

Tarihimizin akışına yön veren bu önemli gün,  bağımsızlık hareketimizin de sembolü olmuştur. Bu gün sahip olduğumuz Cumhuriyetimiz,  Demokrasimiz 19 Mayıs’ta başlatılan mücadelenin eseridir.

Bizler de ülkemizin ve insanlarımızın layık olduğu çağdaş medeniyetler seviyesine kavuşmamızın gençliğimiz sayesinde olacağına inanıyoruz. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyor, başta Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum” dedi. (Bülten)

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER