Miniklerden, Down Kafe için proje

Okuduunuz haber
2017-2018 EĞTM ÖĞRETM YL DEĞERLENDRME TOPLANTS YAPLD

Sarı sürücüleri tatil öncesi uyardı

Anasayfa   /    Mersin    /    2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Koca toplantıda yaptığı  konuşmasında , okul ve derslik sayılarının  artması için çalıştıklarını belirterek, “hem Milli Eğitim Bakanlığımızın hem de hayırsever iş adamlarımızın desteğiyle yapılan yatırımlar sürmektedir" dedi.

MERSN      07 Haziran 2018 - 17:41     198     0

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mersin  İl Millî Eğitim Danışma Komisyonu Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı  Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Necip Tokyay, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Duman, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve öğretmenler katıldı.Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Koca toplantıda yaptığı  konuşmasında , Eğitim zor bir görev olduğunu belirterek, “Ççünkü büyük emeklerle her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştığımız bize emanet edilmiş yavrularımız için her sene biraz daha fazla gayret ve emekle daha iyiye, daha güzele, daha çağdaşa yönelmeye çalışıyoruz. Asıl amacımız her zaman milli değerlerine sahip çıkan ama çağının bütün ilmini ve teknolojisini kullanan ve onları üretecek bilgi ve yeteneğe sahip öğrenciler yetiştirmektir. Bu amaçla okul ve derslik sayılarının daha da artması, normal eğitime geçişin daha da hızlanması amacıyla büyük gayretler sarf ediyoruz. Yatırımlarımızı arttırdık ve hızlandırdık hem Milli Eğitim Bakanlığımızın hem de hayırsever iş adamlarımızın desteğiyle yapılan yatırımlar sürmektedir" dedi.

Konuşmasında ,Avrupa Birliği projelerinde başarımız yüzümüzü güldürmeye devam etmektedir. Her yıl yüzlerce öğrenci ve öğretmenimiz Avrupa’daki eğitimi, yenilikleri görmek, öğrenmek ve döndükten sonra buradaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşmak amacıyla Avrupa’ya gitmektedir. Hazırlanan Avrupa Birliği Okul Eğitimi Stratejik Ortaklık Projelerinde ise yine 2017 yılı verilerine göre Türkiye Üçüncü’sü olmayı başardık.Yine hepimizin çok önem verdiği ve ısrarla üzerinde durduğu TÜBİTAK  49. Lise Öğrencileri  Araştırma Proje Yarışmalarında   868 başvuruyla Mersin, Türkiye Birinciliğini elde etmiştir.Yenilikçilik ödüllerine gelince bu yıl içinde başvuru sayımızı 402’ye yükseltmeyi başardık, bu gayret okullarımızın daha güzel, eğitimin daha etkin olması içindir. Amaç sadece öğrencilerimizin daha iyi ortamlarda daha güzel bir eğitim almalarıdır.Mersin, 2015 ve 2016 yılı içerisinde AVRUPA KALİTE ETİKETİ alan e-Twinning projeleri ile Türkiye’de birinci sıraya yükselmiştir." Diye konuştu.

Kitap okumanın önemine daha fazla dikkat çekmek amacıyla İl Milli Eğitim binamızın duvarını kitap kapaklarıyla donattıklarını, bir milyon öğrencinin  sinemayla buluşmasına vesile olduklarını kaydeden Koca, daha sonra  yunlarısöyledi. “Öğretmen Akademisiyle birçok öğretmenimizin mesleki yeterlilik alanında daha fazla eğitim almalarını sağladık. Elbette ki Proje Koordinasyon ve Öğrenme Merkezi’nin açılışını sağlamamız ve orayı bir öğrenim merkezi haline getirmemiz de gerçekten eğitim adına attığımız önemli adımlar arasındadır.

Düzenlediğimiz Kariyer Buluşmaları’nda da öğrencilerimize rol model olacak saygın meslek sahipleriyle öğrencilerimizin buluşmalarını sağladık. Bu durumun öğrencilerimiz üzerinde son derece etkili olduğunu fark ettik. Emniyetle işbirliği çerçevesinde öğrencilerimizin bilinçlenmesi için seminerlere ve proje ortaklığına devam edilmiştir.Üniversitemizle olan ortak çalışmalarımız da hız kesmeden artarak devam etmektedir B bu arz ettiklerim sene başında yaptığımız toplantıda alınan kararların uygulamalı örnekleridir Bakanlığımızın, Valimizin ve özellikle Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’ın desteği ve büyük katkılarıyla, çok daha güzel sonuçlara ulaşacağımıza olan inancım sonsuzdur.”

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER