Macit Özcan milletvekili aday adayı oldu

Okuduunuz haber
‘24 HAZRAN SEÇMLER CHP’NN ZAFER OLACAK’

MODER’de Ömer Faruk Doğan Dönemi

Anasayfa   /    Siyaset    /    ‘24 Haziran seçimleri CHP’nin zaferi olacak’

‘24 Haziran seçimleri CHP’nin zaferi olacak’

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, partisinin milletvekili aday adayı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada,  ‘24 Haziran seçimleri CHP’nin zaferi olacaktır “ dedi 

SYASET      08 Mayis 2018 - 17:45     872     0

‘24 Haziran seçimleri CHP’nin zaferi olacak’

Abidin Yağmur

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Baskın seçim kararı alanların yüzünden düşen bin parça. Şaşkın ve öfkeliler. Çünkü görüyorlar ki adalet yürüyüşçüleri  geliyor. Demokrasi diyenler, adalet diyenler, huzur isteyenler, şeker fabrikalarına dokunma diyenler, çocuklarımın geleceğini karartma diyenler geliyor.  Her şey güzel olacak. Güzel günlere inananlar kazanacak. Mersin’de de kazanacak, Türkiye’de de kazanacak. 24 Haziran seçimlerinde hedefimiz zaferdir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı, 24 Haziran seçimleri için milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunanlar isimlerle partilileri ‘aday tanıtım toplantısında’ buluşturdu. Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, başvurularını il başkanlığına da bildiren 50 milletvekili aday adayının büyük kısmı katılım gösterdi.

Toplantının açılışında konuşan CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, “Bugün bir heyecanı yaşıyoruz. Çünkü her biri Türkiye’yi aydınlık günlere çıkarmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır dostlar var karşımda. Türkiye’yi normalleşmeye, huzura, refaha kavuşturmaya aday, kararlı ve inançlı insanlar var karşımda. Türkiye’yi yönetmeye aday CHP’nin sıra neferleri karşımda. Aday adaylarımızın birbirini tanıması, basının ve kamuoyunun tanıması amacıyla bu toplantıyı yaptık” dedi.

 

‘BASKIN SEÇİM İSTEYENLER ŞAŞKIN VE ÖFKELİ’

 

Türkiye’nin her yönden bir krizin içinde olduğunu ifade eden Adil Aktay,  “Gençler işsiz, esnaf kepenk kapatıyor, işçiler geçinemiyor, çiftçi hak ettiğini alamıyor. Geleceğimiz yani çocuklarımız hak ettikleri eğitimi alamıyor. Toplumsal barışımız zedelendi. Neredeyse huzuru unutturtacaklar bize. Yurtta barışı zedeleyenler, komşularımızla dostane ilişkileri dinamitlediler, faturasını hep birlikte ödüyoruz. Ve adında adalet olan malum parti adaleti mumla aratır oldu. Yollara düştük. Hak, hukuk, adalet dedik. Ülke OHAL ile yönetiliyor. Demokrasi ve insan hakları rafa kaldırıldı” ifadelerini kullandı.

 Türkiye’nin böyle bir dönemde 24 Haziran seçimlerine gittiğini kaydeden Aktay,  “Baskın seçim kararı alanların yüzünden düşen bin parça. Şaşkın ve öfkeliler. Çünkü görüyorlar ki adalet yürüyüşçüleri geliyor. Demokrasi diyenler, adalet diyenler, huzur isteyenler, şeker fabrikalarına dokunma diyenler, çocuklarımın geleceğini karartma diyenler geliyor.  Her şey güzel olacak. Güzel günlere inananlar kazanacak. Mersin’de de kazanacak, Türkiye’de de kazanacak” diye konuştu.

 

‘ADAYLIK KRİTERİMİZ HALKINA ADANMIŞLIK’

 

 CHP’den Mersin milletvekili aday adayı olan 50 kişinin her birinin Mersin halkının teveccühüne mazhar olabilecek nitelikte olduğunu kaydeden Aktay, “İktidar partisinde aday olma kriteri belli. Tek adama biat edeceksin, haksızlıklar karşısında üç maymunu oynayacaksın, mecliste sana niçin el kaldır derlerse onun için el kaldıracaksın. Peki ya bizde? CHP’den aday olanlar için de kriterler belli. Halkına adanmışlık, cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmaya inanç, haksızlıklarla mücadele etmek için tükenmez bir enerji. Bugün burada tüm aday arkadaşlarımın gözlerinde bu adanmışlığı, bu inancı, bu enerjiyi görüyoruz. Bizim aday adaylarımız birbirini yoldaş bilir. Bu dayanışma, bu güzellik, bu inanç bizi zafere ulaştıracaktır. Türkiye’nin kaderini değiştirecek 24 Haziran seçimlerinde hedefimiz zaferdir. Bu yolda sorumluluk alma cesaretini göstermiş olan tüm aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. İnanıyorum ki 24 Haziran’da bir demokrasi şöleni yaşanacak, her şey güzel olacak. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

 

KİMLER ADAY ADAYI?

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanlığı’nın kayıtlarına göre milletvekili aday adayları şunlar:

Abdullah Özyiğit, Adnan Gündoğdu, Ahmet Akın, Ahmet Özer, Ahmet Yorgun, Ali Gülümser, Ali Kırbıyık, Ali Mahir Başarır, Ali Rıza Öztürk, Alpay Antmen, Alper Turna, Alptekin Eser, Aycan Akdoğan, Ayten Aslankan, Bora Yorulmaz, Burçak Yorulmaz, Cavidan Demirağ, Celal Çelik, D.Fikri Sağlar, Dilara Özkına, Ebru Çalışkan, Emrah Kara, Erkan Aktaş, Fatih Akça, Fatma Yakaryılmaz, Harika Levent, Hidayet Oğuz, Hüseyin Kış, Hüsnü Bulut, İsa Gök, İsmet Özen, Kenan Hazar, Macit Özcan, Mehmet Faruk Akar, Mehmet Saydam, Mirza Turgut, Mustafa Baysan, Mustafa Tahsin Şimşekli, Necmi Doğan, Neslihan Gül Togay, Nevin Zaimoğlu, Semra Kabasakal, Seyit Özananar, Sibel Gazi Tabel, Şerife Arıcı Yıldız, Yaşar Kılınç, Yılmaz Ali Yılmaz, Yılmaz Şanlı, Zehra Beyazıt, Zehra Korkmaz

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER