KESK kreş talebinde ısrarlı

Okuduunuz haber
‘3 BN 600 EK GÖSTERGE MÜJDES EKSK’

Davao Mersin’le kardeş şehir olmak istiyor

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘3 bin 600 Ek gösterge müjdesi eksik’

‘3 bin 600 Ek gösterge müjdesi eksik’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  "Polis, öğretmen, hemşire ve  din görevlisi idarecilerinin ek göstergelerini 3 bin 600' çıkaracağız" şeklindeki açıklamasına Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliğinden 'eksik' yorumu geldi. Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği'nde yapılan basın açıklamada "Polis, hemşire, din görevlisi, öğretmenlerin ek göstergelerini 3600 puana çıkartacağız." demiştir. Bu açıklamalar memurlarımız adına olumlu gelişmeler olmakla beraber eksik kalmıştır. Söz konusu gösterge tüm memurları kapsamalıdır" denildi.

MERSN      04 Haziran 2018 - 17:29     287     0

‘3 bin 600 Ek gösterge müjdesi eksik’

Diyar ŞİRİN

Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliği adına konuşan Başkan Metin Ercan, söz konusu düzenlemeyle hiç ek gösterge alamayan ve ek göstergeleri düşük olan memurların unutulduğunu söyledi. Bu durumun anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu ileri süren Ercan, "Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine aykırı olup, aynı kurumlarda görev yapan memurlar arasında da çalışma barışının bozulmasına sebep olmaktadır. Hükümet yetkilileri bu eşitsizliği acilen çözüme kavuşturmalı ve memurlarımızın mağduriyetlerini ivedilikle gidermelidirler. Hayata geçirilecek olan düzenleme, belirli meslek grupları ile sınırlı kalmamalıdır. Yetkili ama etkisiz konfederasyonun yapmış olduğu Toplu Sözleşme ile memurlarımız zaten ekonomik, sosyal ve özlük haklarında sürekli olarak geriye gitmektedir" dedi.

Memurların neredeyse yoksulluk sınırında yaşamını sürdürdüğünü söyleyen Ercan, "Enflasyon ve vergi dilimleri ile memurlarımızın maaşlarına yapılan artışlar geri alınmakta, memurlarımız neredeyse yoksulluk sınırında bir hayat idame ettirilmeye çalışmaktadır. 

Çalışırken birçok zorluk yaşayan memurlarımız, maaş haricindeki ödemelerin emekliliğe sayılmaması sebebiyle emekli olamamaktadır. Emekli olanlar ise ek iş yapmaktadır" diyerek 3 bin 600 Ek gösterge artışının tüm memurları kapsamasını istedi. Ercan, "Bu sebepler de göz önüne alınmalı ve Sayın Cumhurbaşkanının açıkladığı 3600 Ek gösterge artışı tüm memurlarımızı kapsamalıdır.

Türkiye Kamu-Sen olarak buradan bir kez daha hükümet yetkililerine sesleniyoruz artan döviz ile temel gıda, barınma ve ulaşım ücretlerinde ciddi zamlar gelmiştir. Ancak memurların aldıkları zamlar çoktan erimiştir. Memurlarımız çok zor şartlar altonda hayatlarına devam etmektedirler. 3600 Ek gösterge uygulaması tüm memurlara verilmeli ve bu hak seçimlerden önce hayata geçirilmelidir. Meslek grupları arasında ayrımcılık yapılmamalı, memurlarımız mesleklerine göre ötekileştirilmemelidir. Türkiye Kamu-Sen olarak, unvan ve hizmet sınıfı gözetmeksizin tüm memurlarımızın ekonomik, sosyal, özlük haklarındaki kayıplar telafi edilene kadar memurlarımız insan onuruna yakışır ücretler almaya başlayana ve emeklilik haklarında iyileştirmeler yapılana kadar mücadelemizin her platformda devam edeceğini kamuoyuna saygı ile duyururuz" diye konuştu.

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER