Mobilya ihracatında Irak ilk sırada

Okuduunuz haber
5 BN KŞYE STHDAM MÜJDES

Kuyucuoğlu, İnce’ye çalışıyor

Anasayfa   /    Ekonomi    /    5 bin kişiye istihdam müjdesi

5 bin kişiye istihdam müjdesi

Mersin’in Tarsus ilçesi Kurbanlı Köyü sınırları içinde kurulması onaylanan “Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ projesi 5bin kişiye istihdam yaratacak.

EKONOM      10 Haziran 2018 - 15:10     147     0

5 bin kişiye istihdam müjdesi

Mersin’in Tarsus ilçesi Kurbanlı Köyü sınırları içinde Evci deresi mevkiinde, yüzde 99.8’i hazine arazisi olan alan üzerine kurulması onaylanan Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ nin tanıtımı Kalkınma Bakanı Sn. Lütfi Elvan, Mersin Valisi Sn. Ali İhsan SU ve Mersin Milletvekillerinin yanı sıra, çok sayıda iş insanı, bürokrat ve akademisyenin katılımı ile yapıldı.Gül

“BU PROJE UMUT HAVZASI PROJESİDİR”

Toplantıda konuşan Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi(TÜİOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek BALTA “Temelleri Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ın verdiği yüksek enerji ve vizyonla, Türkiye Genç İşadamları Derneği Çukurova Şubesi yönetim kurulu üyeleri tarafından atılan ve Mersin’in büyüyen ekonomisine daha da hız kazandıracak olan Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi fikri, Çukurova’nın ekonomik ve sosyal kalkınması açısından önemli bir potansiyelin ortaya çıkarılmasına sağlayacak” dedi.Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin yakın çevresinde bir “umut havzası” olarak tasarımlandığına dikkat çeken TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta, projenin temellerinin Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın verdiği yüksek enerji ve vizyonla, Türkiye Genç İşadamları Derneği Çukurova Şubesi yönetim kurulu üyeleri tarafından atıldığı belirterek; “Uluslararası bağlantıları güçlü, küresel düzeyde rekabet edebilen, ihracata dayalı yenilikçi bir sanayinin, bölgenin uluslararası bir çekim merkezi ve üretim üssü olma yolunda başarı faktörü olduğunun”altı çizdi. Bu inançla temelleri atılan ve Mersin'in büyüyen ekonomisine hız kazandıracak olan TÜİOSB’ nin, Çukurova'nın ekonomik ve sosyal kalınması açısından önemli bir potansiyelin ortaya çıkarılmasını sağlayacağını belirten TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta: “TÜİOSB tam bir üretim üssü olma amacıyla planlandı. Hammaddeyi mamule dönüştüren gerçek imalatçı sanayicilerin bir araya gelmesiyle kuruldu,35 yatırımcımızın yer aldığı projede alt yapı inşaatlarının bitmesinden sonraki süreçte fabrikalarda üretime başlanacak" dedi.Gül Akyürek Balta’nın destekleri nedeniyle Anne ve Babasına teşekkür ettiği esnada salonda duygusal anlar yaşandı. 2018 yılı Yatırımcı İş Kadını ödülü sahibi, TÜGİAD’ ın tarihindeki ilk Kadın Şube Başkanı, Akyürek Holding Yönetim Kurulu üyesi olan Sn. Gül Akyürek Balta, Mersin’de ilklere imza atmış bir iş kadını olmasında ailesinin verdiği desteğin önemine dikkat çekti. Bu ilklere imza atmasında Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin çağdaş kazanımlarının önemine vurgu yapan BALTA, çağdaşlaşma ülküsünde bilimi rehber alarak Atatürk yolunda ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

 “VATANDAŞIMIZI İŞ VE AŞ SAHİBİ YAPACAĞIZ”

Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun de birer konuşma yaptıkları tanıtım toplantısında İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinin artan önemine ve Mersin’in geleceğinde tarımsal endüstrinin önemine vurgu yaparak “Altı organize sanayi bölgemizle birlikte birçok vatandaşımızı iş ve aş sahibi yapacağız” dedi.Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 730 bin metrekare genişleme alanı ile birlikte toplamda 1 milyon 420 bin metrekarelik alanda hizmet verecek. Mersin’e 30, Adana’ya 35 kilometre ve yeni bölgesel havaalanına da 15 kilometre uzaklıkta TÜİOSB’nin 5 bin kişilik istihdam sağlaması bekleniyor.Tanıtım toplantısı Gül Akyürek BALTA’nın Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’ya TÜİOSB’ye verdikleri desteklerin anısına sundukları plaketlerle ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. Ardından toplu iftar yemeğine geçilen program Müteşebbis heyet ve Yatırımcı grubunun konukları uğurlamasıyla sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER