Koca, 19 Mayıs’ı kutladı

Okuduunuz haber
AFRN ŞEHT ALELER YARARNA RESM SERGS

MTSO’dan  hızlı başlangıç

Anasayfa   /    Mersin    /    Afrin şehit aileleri yararına resim sergisi

Afrin şehit aileleri yararına resim sergisi

Mersin’in tanınmış simalarından  Ressam LinaNasıf,yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Nasıf,  Doğal malzemelerle karışık teknik kullanarak hazırladığı 35 eserini MTSO Sanat Galerisi’nde, Afrin’de şehit olan Mersin’li askerlerin aileleri yararına satışa çıkardı.

MERSN      18 Mayis 2018 - 18:05     127     0

Afrin şehit aileleri yararına resim sergisi

Ressam LinaNasif, MTSO Sanat Galerisi’nde resim sergisi açtı. Doğal malzemelerle karışık teknik kullanarak hazırladığı 35 eserini sanatseverlerin beğenisine sunan Nasif, sergi gelirini ise Afrin’de şehit olan Mersinli askerlerin annelerine bağışlayacağını söyledi. Mersin’in eski taş evlerini resmeden LinaNasif’in sergisinin açılışına; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş ile MTSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut ve MTSO Eski Meclis Başkanı Faik Burakgazi katıldı. 

Sergi açılışında konuşan Ressam LinaNasif, 4’ncü kişisel sergisini açtığını ve daha önceki sergilerinde olduğu gibi bu sergisinin gelirini de bağışlayacağını söyledi. Çocukluğundan beri insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini belirten Nasif, “Hayatı kendim için değil, hep başkaları için yaşadım. Yaptığım yardımları da hep gizlemeye çalıştım. Bu yüzden bana ‘gizli mimar’ diyorlar” dedi. 
Eski Mersin evlerinin tutkunu olduğunu anlatan LinaNasif, Merisn’de fotoğrafını çekmediği ve remini yapmadığı eski taş evin kalmadığını kaydetti. Asıl mesleğinin ressamlık olmadığını ancak resim yapmayı çocukluğundan bu yana çok sevdiğini belirten Nasif, şunları söyledi: 

“Ben ressam değilim, alaylıyım. Çocukken pazar günleri babamın mezarına gittiğimiz zamanlarda, Mersin’in eski taş evlerinin fotoğraflarını çekerdim. Bir gün, Mersin’in önemli sanatçılardan biri olan Nevit Kodallı’ya bir resim yaptım. Resmimi çok beğendi. Bu resmimi onda gören Mersin’in tanınan ressamlarından Doğan Akça, Nevit Kodallı ile birlikte beni resim yapmaya zorladı. Onların zorlamasıyla resim yapamaya başladım. İlk sergimde 95 tane Mersin evini restore edilmemiş haliyle resmettim. Sonrasında 3 sergi daha açtım. Bu benim 4’ncü kişisel sergim.”Yardımseverliğin insana huzur ve mutluluk verdiğini vurgulayan Nasif, özellikle gençlere seslenerek, “Bütün gençlere tavsiyem, yardımsever olsunlar. Çünkü yardımseverlik insana huzur ve mutluluk verir. Özellikle Mersinli gençler. Mersin bir hoşgörü kentidir. Bütün dinlerin bir arada hoşgörüyle yaşadığı yerdir. El ele verip insanlara yardım etmek kadar güzel bir şey var mıdır?” diye  sordu.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER