Vali Su’dan 19 Mayıs mesajı

Okuduunuz haber
AKAMİB NSAN AY İHRACAT49,7 MLYON $

İftar Sofraları Yenişehir’de Kuruldu

Anasayfa   /    Ekonomi    /    AKAMİB Nisan Ayı İhracatı49,7 Milyon $

AKAMİB Nisan Ayı İhracatı49,7 Milyon $

Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri sektörünün 2018 Nisan ayı ihracatı bir önceki   aya oranla yüzde 4 oranında düşüş göstererek 49 milyon 701 bin dolar olarak gerçekleşti.

EKONOM      18 Mayis 2018 - 18:07     134     0

AKAMİB Nisan Ayı İhracatı49,7 Milyon $

Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB)'nin 4 aylık toplam ihracatı 197 milyon doları aştı.2018 yılı Nisan ayı sektörelbazda ihracat rakamlarına göre; Türkiye Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri ihracatı, 2017 yılının eş değer dönemine kıyasla, yüzde11,6 oranında artış göstererek 413 milyon 35 bin dolar olarak gerçekleşti. Sektörün Nisan ayı Türkiye toplam ihracatındaki payı ise yüzde 3 oldu. 2018 yılı Nisan ayı sektörelbazda ihracat rakamlarını değerlendiren Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Onur Kılıçer, Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) ihracatının Nisan ayında yaklaşık % 4 oranında düşüş göstererek 49 milyon 701 bin dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, AKAMİB 4 aylık toplam ihracatının ise 197 milyon doları aştığını kaydetti.

 AKAMİB'de Orman Tali Ürünleri ihracatı yüzde 41 yükseldi

 Kılıçer, Nisan ayında AKAMİB ihracatında 1. sırada yüzde 65 oranında pay ile 32 milyon 279 bin dolar ihracatı olan Mobilyalar ürün grubu ihracatı yer aldığını ifade ederek, en çok artışın yüzde  41 oranıyla Orman Tali Ürünler ürün grubunda yaşandığı bilgisini verdi.

AKAMİB'den Cezayir'e mobilya ihracatında yüzde 134 artış

 Türkiye geneli ve AKAMİB olarak sektörün Nisan ayında en önemli pazarının Irak olduğuna vurgu yapan Kılıçer, “AKAMİB ihracatında Irak pazarını Almanya ve İsrail takip etti. Cezayir ise nisan ayında yaklaşık yüzde 134 oranında artış ile AKAMİB ihracatında dikkatleri üzerine çekti. Türkiye sektör ihracatında ise Yunanistan, yaklaşık yüzde  77 artış ile göze çarptı” şeklinde konuştu.AKAMİB 2018 Yılı Mart Ayı İhracatı53,1 Milyon Dolar olarak gerçekleşmişti.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER