Başkan Can’dan bayram mesajı

Okuduunuz haber
AKDENZ’DE SUÇLULARA GEÇT YOK

Mezitli Lions’ta devir teslim

Anasayfa   /    Asayi    /    Akdeniz’de suçlulara geçit yok

Akdeniz’de suçlulara geçit yok

Mersin’in Merkez Akdeniz İlçesi’nde polis ekiplerinin 4-11 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiği  çalışmalarda ,çok sayıda şüpheli suç unsurlarıyla  birlikte yakalandı .Mersin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince Şevket Sümer Mahallesinde H.D. isimli şahsa ait evde  yapılan aramada siyah poşet ve 3 ayrı kavanoz içerisinde gizlenmiş toplamda 970 gr. esrar maddesi ele geçirildi.Şüpheli  ele geçen malzemelerle birlikte Siteler Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

ASAY      13 Haziran 2018 - 18:07     258     0

Akdeniz’de suçlulara geçit yok

420 kg kaçak et ele geçti

Ekipler  yaptığı bir başka çalışmada insan sağlığına zararlı usulsüz kaçak et  satışı yaptığı belirlenen Suriye uyruklu A.M. ve A.A.İ. toplamda 420 kg kaçak et  ile birlikte  yakalayarak İlçe Tarım Müdürlüğü görevlilerine teslim etti.

Şüphe doğru çıktı

Polis ekipleri Şüphe üzerine durdurduğu bir araçta yaptığı aramada ise,  araç sürücüsü O.K. isimli şahıstan Sig Sauer ve Pistlet Automatique Brevetw marka toplamda 2 adet ruhsatsız tabanca, tabancalara ait 17 adet dolu 7.65 mm MKE yapımı fişek ele geçirilmiş, şüpheli ve ele geçen malzemeler gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Siteler Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Ruhsatsız 2 pompalı

Bu arada M.K. ve N.D. isimli şahıslardan toplamda 2 ayrı ruhsatsız pompalı olarak tabir edilen tüfek ele geçirilirken M.K. isimli şahıstan Şehit Ramazan Yılmaz Polis Merkezi Amirliğince çalıntı motor olarak aranan motosiklet ele geçirildi

750 litre kaçak  içki ele geçti

Adanalıoğlu Mahallesi Süleyman Demirel Caddesi üzerinde yapılan çalışmada ise,M.Ü. isimli şahsa ait pikapta 30 adet 2.5 lt. ‘lik pet şişeye doldurulmuş, kaçak içki yapımında kullanılan toplamda 750 lt. menşei belli olmayan alkol ele geçirildi. Şüpheli ve ele geçen malzemeler gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Huzurkent Polis Merkezi Amirliğine teslim edildiği belirtildi.

Öte yandan Mağazalar Polis Merkezince Görevli Memura Mukavemet ile Kasten Yaralama suçundan firari olarak aranan şüpheli H.Ç. ve Karacailyas Polis Merkezi Amirliğince Tehdit suçundan firari olarak aranan şüpheli D.K. yapılan çalışma ile yakalanarak  ilgili Polis Merkezlerine teslim edildi.

953 paket kaçak sigara ele geçti

Bu arada Çilek  ve Şevket Sümer Mahallesinde yapılan çalışmada  E.K isimli şahıstan 363 paket, A.S isimli Suriye uyruklu şahıstan 590 paket olmak üzere toplamda 953 paket bandrolsüz gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.  Şüpheliler ele geçen malzemelerle birlikte ilgili Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Arpaçsakarlar ve Sağlık Mahallerinde iki ayrı ikamette hint keneviri yetiştirildiği  yönünde ki bir istihbaratı değerlendiren polis ekipleri   söz konusu ikametlerde yaptığı  aramada toplamda 40 kök dişi hint keneviri ile 10 gr. kubar esrar maddesi ele geçirdi. , A.Y. , M.Y. ve A.A. isimli 3 şüpheli  yakalanarak  ilgili merkeze teslim edildiler

Firari ve hükümlü 33 kişi yakalandı

Ayrıca Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde ticareti Yapmak, Bina İçinde Muhafaza Altına Alınmış Eşya Hakkında Hırsızlık, 5607 Sayılı Kanunu Muhalefet, Hırsızlık, Basit Yaralama, Silahlı Tehdit, Sahteciliği Bilmeden Kabul Etmiş Olduğu Parayı Sahte Olduğunu Bilerek Tedavüle Sokma ve Parada Sahtecilik, Mala Zarar Verme ve İşyeri Dokunulmazlığını İhlal suçlarından firari ve hükümlü durumunda olan toplamda 33 şüpheli yakalanarak, gerekli işlemler için ilgili birimlere teslim edildi.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER