İhraç edilen 2 eğitimci HDP’den aday adayı oldu

Okuduunuz haber
AKŞENER ÇN MZA ATAN AVUKAT GÖREVNDEN OLDU!

Mahkûm yakınlarından ‘af’ talebi

Anasayfa   /    Mersin    /    Akşener için imza atan avukat görevinden oldu!

Akşener için imza atan avukat görevinden oldu!

Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olmak için başlattığı imza kampanyasına destek veren Av. Barış Kurşun'un Vakıf Bank'ın Silifke ve Mut Şubeleri'nde ki görevine son verildi. 4 Mayıs'ta attığı imzayı sosyal medya hesabından "Adayım Meral Akşener için Türkiye de 4761. kişi olarak oyumu kullandım" sözleriyle duyuran avukatın Vakıf Bank'taki 240 civarındaki dosyasına bakma yetkisi elinden alındığı iddia edildi.

MERSN      07 Mayis 2018 - 17:56     2798     0

Akşener için imza atan avukat görevinden oldu!

Diyar ŞİRİN (Özel Haber)

Mersin'in Silifke ilçesinde avukatlık yapan Barış Kurşun, 4 Mayıs tarihinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olması için başlatılan kampanyaya destek vererek imza attı. Kendine ait sosyal medya hesabında "Adayım Meral Akşener için Türkiye de 4761. kişi olarak oyumu kullandım" diyerek attığı imzayı paylaşan Kurşun'un 10 yıldan beri sözleşmeli avukatlık yaptığı Vakıfbank'ta bulunan 240 tane dosya üzerindeki yetkisi geri alındı. Konuyla ilgili gazetemize konuşarak  kendisine herhangi bir tebligatta bulunulmadığını söyleyen Kurşun, durumu tesadüfen öğrendiğini belirtti. Silifke ve Mut ilçelerindeki banka şubelerinin kredi takiplerini yapan Kurşun, söz konusu imza kağıdını sosyal medyada paylaştığı gün itibariyle görevinin sonlandırıldığını belirtti. Kurşun, aynı gün görevli katibin bankanın yasal takip sistemine girdiğinde 240 dosyanın idari bir kararla kendisinden alındığını tesadüfi bir şekilde öğrendiğini iddia ederken şu ifadeleri kullandı, "Ben Vakıfbank'ta 10 yıldır sözleşmeli avukatım. Bankanın Silifke ve Mut ilçelerinin kredi takipleri yapıyordum. Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için başlatılan kampanyaya destek amacıyla ben de Silifke'de özgür irademi kullanarak imza attım. Attığım imzayı da sosyal medya hesabımda - Adayım Meral Akşener için Türkiye de 4761. Kişi olarak oyumu kullandım- diyerek paylaştım. Aynı gün bankada görevli katip bankanın yasal takip sistemine benim dosyalarımı açmak üzere girdiğinde idari bir kararla tüm dosyalarımın elimden alındığı söyleniyor. Yani dosyalarıma ulaşamıyorum. Aynı dosyalar Erdemli'de görevli bir avukat arkadaşımıza verildi" Sosyal medyada yaptığı paylaşımı kendisinin milletvekili adayı olacağını düşünüp bazı harici kişiler tarafından idareye o şeklide aktarılmış olabileceğini söyleyen Kurşun, "Sosyal medyada Cumhurbaşkanı adayım yerine adayım Meral Akşener için yazdım. Anladığım kadarıyla bunu fırsat bilen harici kişiler benim milletvekili aday adayı olduğumu düşünüp, siyasi bir birliğe bağlı olduğuma dair bankaya şikayet ediyor. Fakat böyle bir durum söz konusu değil" diye konuştu.

'DAHA ÖNCE DE BU BANKA DA NE İŞİ VAR DENİLİYORDU'

Muhalif kimliğinden dolayı daha önce de bankada olmasından rahatsızlık duyanların olduğunu söyleyen Kurşun, bankada tahsilat ve performans anlamında derece yaptığını ekledi. Kurşun, "Banka bana iş teklifinde bulunmuştu. Tahsilat ve performansta derecelerim var. Buna rağmen fikirlerimden daha önce de rahatsız olanlar vardı. Ve bu bankada ne işi var gibi söylemler vardı. Bu olay da bahane oldu" dedi.

BANKAYA DAVA AÇACAĞIM

Kurşun son olarak bankaya dava açmayı düşündüğünü söyleyerek 240 tane dava dosyasının ücretini tazmin edeceğini sözlerine ekledi.  

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER