Trkiyenin ilk nkleer uzmanlar mezun oldu

Okuduunuz haber
ANAKKALE ZAFER ANLYOR

Mersin Liman rekor krd

Anasayfa   /    Gndem    /    anakkale zaferi anlyor

anakkale zaferi anlyor

18 Mart ehitleri Anma ve anakkale Deniz Zaferinin 103. yl etkinlikleri, yurdun drt bir yannda olduu gibi Mersinde de anlyor.

GNDEM      14 Mart 2018 - 16:23     418     0

anakkale zaferi anlyor

Muhammet  Tezel

 

Türk Kurtulu Sava’nn ölümsüz destan Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yl dönümü  Mersin’de  sayg ile anlyor. Tarihe “ Çanakkale Geçilmez” sözünü altn harflerle yazdran,  Anadolu insannn gücünü dünyaya duyuran büyük destan Çanakale Savalarnn 103’üncü yl dolays  ileMersin’de 18 Mart  Pazar günü  saat 10.30 da ehitlikte bir  tören düzenlenecek. Mersin Valisi, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutan, Büyükehir Belediye Bakan ve örenciler, halk, resmi kurulularn amir, yönetici ve mensuplaryla sivil toplum kurulular temsilcilerinin  ehitlikte yerlerini almalarndan sonra   · Valilik, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanl, Büyükehir Belediye Bakanl ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, ehit Dul ve Yetimleri Dernei Mersin ube Bakanl tarafndan Anta Çelenk sunulacak.Sayg duruu ve sayg at ardndan, stiklal Marmz eliinde anl Bayramz göndere çekilecek.Bir gazi/ehit çocuu tarafndan iir okunacak,Türkiye Harp Malulü Gaziler, ehit, Dul ve Yetimler Dernei Mersin ube Bakan Cengiz SEVNÇ  ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutan Tuamiral Önder GÜRBÜZ tarafndan günün anlam ve önemini belirten bir konuma yaplacak.Vali Ali hsan Su’yun  ehitlik Defteri imzalamasndan sonra ehit mezarlar ziyaret edilecek ve çiçekler konacakl Mili Eitim Müdürlüünce belirlenen okullar tarafndan Mersin ehitlii ziyaret edilecek

ehit yaknlarna öle yemei verilecek

Ayni gün saat 12.30’da Mersin Valilii tarafndan, Divan Otel ‘de Türkiye Muharip Gaziler Dernei Mersin ube Bakanl, Türkiye Harp Malulü Gaziler, ehit Dul ve Yetimleri Dernei Mersin ube Bakanl, Gazi ve ehit Asker Ailelerine Yardm Dernei üyelerine ve emniyet mensubu gaziler ile ehit yaknlarna öle yemei verilecek 19 Mart 2018 Pazartesi günü   saat  14.00’de Büyükehir Belediye Bakanl tarafndan Kongre Merkezinde merhum Kazm KARABEKR’in kz Sayn Timsal KARABEKR’in katlaca “Cumhuriyet” konulu konferans düzenlenecek.20 Mart 2018 Sal günüde  saat 10.00 ve 14.00’de Büyükehir Belediye Bakanl tarafndan Kongre Merkezinde “Tevellüd 1315” adl tiyatro oyunu sahnelenecek.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER