Yldz kzlar Mersinde bulutu

Okuduunuz haber
ASKER YAKNLAR AFRN N PTT KARGODAN NDRM STYOR

Karde cesaret verdi abla ameliyat oldu

Anasayfa   /    Mersin    /    Asker yaknlar Afrin iin PTT Kargodan indirim istiyor

Asker yaknlar Afrin iin PTT Kargodan indirim istiyor

Afrinde grevli askerlere kendi olanaklaryla insani malzeme ve yiyecek gnderen vatandalar, PTT Kargonun bu tr yardm kolileri iin indirimli tarife uygulamasn istiyor.

MERSN      20 Subat 2018 - 16:38     2815     0

Asker yaknlar Afrin iin PTT Kargodan indirim istiyor

Abidin Yamur

Mersin’den Hatay snr hattna gönderilen 93 kilogramlk kargo için 293 lira ödeme yapan bir vatanda, “Dar gelirli insanlar kendi olanaklaryla askere bir ey göndermek istiyor ama PTT Kargo indirim yapmyor.  Oysa Mersin’den herhangi bir ehre muz, cezerye, portakal gönderiminde yüzde 25 indirim var.  PTT Genel Müdürlüü’nün bu konuda daha hassas davranmasn istiyoruz” dedi.

Türk Silahl Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentine balatt ‘Zeytin Dal Harekat’nda 1 ay geride kalrken yurdun dört bir yanndan sivil toplum örgütleri, ön cephedeki askerlere çeitli yiyecekler ve malzemeler göndererek moral vermeye çalyor. Birçok asker ailesi de cephedeki çocuklarnn isteine göre cepheye yiyecek ve malzeme gönderiyor.

Mersin’de yaayan S.Ö adl vatanda ve ailesi de, u an Afrin’de görevli olan uzman çavu yeeninin istei üzerine cepheye insani malzeme ve yiyecek göndermeye karar verdi.

S.Ö, “Afrin’deki askerler için çeitli yardmlar toplanyor.  u an görevde olan yeenimle mesajlatk. ‘Çorbada benim de tuzum olsun’ dedi.  Kendi takmndaki arkadalar için ihtiyaç listesini verdi. Biz de onun söyledii malzemeleri aldk. Örnein yamurluk, ldak, fener, srt çantas, iç çamar, içlik, çorap filan gibi malzemeler aldk. Sadece yeenime almadk. Verdii sayda aldk. Zincirleme bir ey oluturmak istedik. Çay, eker, poaça filan da koyduk.  PTT Kargo dnda hiçbir kargo irketi snr hattna gitmedii için PTT Kargo’ya gittik. Biz zaten kargo parasn gözden çkarmtk. Orada muz, cezerye gibi ürünler için indirimli tarifeyi görünce ‘Afrin’deki askere destek için de kargo indirimi var m’ dedik.  Ellerindeki tarifeye baktlar. Yok dediler. Muz, cezerye gibi ürünlerin gönderiminde yüzde 25 indirim varken askere gönderilen malzemeye indirim yaplmamasna üzüldük” dedi.

PTT Kargo’nun askere gönderilen kargolar için de indirim yapmas talebini BMER’e yazdklarn söyleyen S.Ö,  “Bu kadar hassas bir dönemden geçiliyor. Bizler gece gündüz acaba kötü bir haber gelecek mi diye beklerken, bu korkuyla yaarken, bir de insani yardm yapalm derken böyle bir eyle karlamak bizi üzdü. Biz ekonomik durumu iyi olan aileler deiliz. Dar gelirli aileleriz. Bu yardmlar özveriyle hazrladk. 4 koli, 93 kilo çkt. 293 lira ödeme yaptk. Asgari ücretle geçinmeye çalan bir aile için bu para çok fazla.  Onlarn orada ne kadar kalacan bilmiyoruz. Yeenimin ne zaman döneceini bilmiyoruz. Birkaç ay daha kalrlarsa elbette baka malzemelere ihtiyaçlar olacak, yine göndereceiz.  Çevremizdeki insanlar seferber edeceiz ama insanlarn bu kargo parasn verecek paras olmayabilir. Mersinden Hatay’a giden, askere gönderilen 4 koliden 293 lira alnmas doru deil. PTT’nin bu konuda indirim yapmas lazm. PTT Genel Müdürlüü’nün bu konuda daha hassas olmas lazm” ifadelerini kulland.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER