Fabrika bahçesinde imza günü

Okuduğunuz haber
ASKF’DE ERTAŞ İLE YENİDEN

İş adamlarında referandum endişesi

Anasayfa   /    Spor    /    ASKF’de Ertaş ile yeniden

ASKF’de Ertaş ile yeniden

Ertaş ve ekibi, genel kurul için yeterli çoğunluğu kıl payı atlattı. Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun gergin geçen genel kurulunda tek aday olan Mithat Ertaş, yeniden Genel Başkan seçildi. ASKF olarak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile hiçbir sorunlarının olmadığını belirten Ertaş, “Ancak maalesef birileri bu işi sorun haline getirdi. İstedik ki amatör kulüplerimiz üç beş kuruş daha fazla alsın, malzemenin daha kalitelisini giyinsin. Bundan dolayı kötü olduk” dedi.

SPOR      24 Eylül 2017 - 14:41     695     0

ASKF’de Ertaş ile yeniden

ABİDİN YAĞMUR

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu genel kurulu tamamlandı. Amatör spor camiasının alışık olmadığı yoğun güvenlik önlemleri altında ve tartışmalar arasında yapılan genel kurula, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği ekip katılmadı. Ancak Mithat Ertaş ve ekibi, genel kurul için yeterli çoğunluğu kıl payı buldu ve Ertaş yeniden başkan seçildi.

Mersin ASKF genel kurulu Cuma akşam saatlerinde Othello Otel’de yapıldı. Genel kurul öncesinde polis, hem genel kurulun yapılacağı otelin sokağında hem de otelin içinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Polis, otelin bulunduğu sokağa giriş çıkışları kapattı, sadece delege kartı olanlar otelin önüne kadar gelebildi.

ASKF delegeleri, kongre salonunun önündeki bu yoğun tedbir karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken ASKF Genel Başkanı Mithat Ertaş ile Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği İsmail Yonuk ve Akgün Lülü’nün ekipleri arasında tam bir sinir savaşı yaşandı. Yonuk ve Akgün ekibi, genel kurulun yeterli çoğunluk sağlanamaması nedeniyle ertelenmesi için delegeleri etkilemeye çalışırken Mithat Ertaş ve ekibi delegelerin otele girişine ve imza atışına refakat ederek yeterli çoğunluğu bulmaya çalıştı. Bu sırada her iki ekibinin taraftarları arasında zaman zaman sözlü tartışmalar, itiş kakışlar yaşanırken polis ekipleri kavgaların büyümesini güçlükle engelledi.

Genel kurul hazirun cetvelinin imzalanmasına nezaret eden Mersin 5. Noteri’nin, hazirun cetvelini saat 18.00 itibariyle kapatmak istemesi de tartışmalara neden oldu. Mithat Ertaş ve ekibi, çok sayıda delegenin otele giremediğini, polisin güvenlik önlemleri nedeniyle gecikmeler yaşandığını belirterek hazirun cetvelinin kapatılmasına itiraz etti. Tartışmaların ardından, dışarıda kalan delegeler için biraz daha süre tanındı. Sürenin dolmasının ardından salona yeni delege alınmaması kararlaştırıldı ve hazirun cetvelindeki imzalar noter huzurunda sayıldı. Genel kurul için yeterli çoğunluğun 184 olmasına rağmen ve 186 delegenin hazirunda bulunduğunun tespiti ile genel kurula geçildi. Böylece, Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği İsmail Yonuk-Akgün Lülü ekibi, genel kurulun dışında kaldı ve Mithat Ertaş genel kuruldaki tek başkan adayı oldu.

 Genel kurula hitap eden ASKF Genel Başkanı Mithat Ertaş konuşmasına “Federasyonumuza, şahsımıza güveninizden dolayı, şahsım ve yeni yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Ben özellikle futbol kulüplerinin yanı sıra, salon sporları kulüplerimize de, bize inanan, destek veren, 186 cesur yüreğe de teşekkür ediyorum” diyerek başladı.

‘Kocamaz’la sorunumuz yoktu, birileri sorun haline getirdi’

Genel kurul öncesinde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile yaşadıkları gerginliğe de gönderme yapan Ertaş, “Bizim hiç kimseyle problemimiz, sorunumuz yok. Özellikle şunu belirtmek istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızla da sorunumuz yok. Ama maalesef birileri bu işi sorun haline getirdi. Mithat Ertaş ne yaptı? Mithat Ertaş kulüplerin hakkını korumaya çalıştı. Mithat Ertaş olarak buradan açık ve net olarak söylüyorum. Kesinlikle siyasi bir düşüncem yok. Siyasi bir ikbalim yok. Olmayacak da. Ben spor insanıyım, varsam sizler için varım ben. İstedik ki, amatör kulüplerimiz üç beş kuruş daha fazla alsın, malzemenin daha kalitelisini giyinsin. Bundan dolayı kötü olduk” dedi.

Cinsel taciz iddialarını yanıtladı

Ertaş, “Hakkımızda bir sürü suçlamalar yapıldı. Onu da burada açık ve net söylüyorum. Federasyon başkanı olarak ben ve futbol il temsilcisi cinsel istismarla suçlandık. Basına servis ettiler. Yönetim olarak genel kurul kararı aldık, ikinci gün bunları yaptılar. Ama hiçbiriniz inanmadınız. Hepiniz Mithat Ertaş’ı da, Ahmet Karataş’ı da tanıyorsunuz. Hiç kimseye yan gözle bakmadık, bakmamız da mümkün değil. Bizim amacımız neydi? Türk gençliğini madde bağımlılığından, obeziteden kurtarıp spor sahalarına çekmekti. Biz adalete güvendik, yargıya güvendik, yargıda bugün bu kararı verdi. Allah razı olsun sizlerden. Bunun da sonuna kadar takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

‘Bizim kavgamız spor adına olur’

Amatör futbolculuk, amatör yöneticilik yaptığını, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde sicil lisans şefi olarak çalıştığını, sporla sürekli iç içe olduğunu kaydede Ertaş, “Ben buraya gökten zembille inmedim. Yeni yönetimimizle, hiçbir kişiyle, hiçbir kurumla çatışmadan, yine görevimize kaldığımız yerden, siz amatörler adına ne yapılması gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bu işin takipçisi olacağız. Sıkıntı yaşar mıyız, yaşamaz mıyız bilemiyorum ama umarım yaşamayacağız. Üstüne basa basa özellikle söylüyorum. Bizim kimseyle kavgamız dövüşümüz yok. Bizim kavgamız, dövüşümüz spor adına olur, gençlik adına olur, sizler adına olur. Şahsıma, yönetimime gösterdiğiniz güvenden dolayı teşekkür ediyorum, ahde vefanıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Konuşmaların ardından ASKF’nin yeni yönetim kurulu listesi oylamaya sunuldu. ASKF Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Mithat Ertaş (Genel Başkan), Hüseyin Soyer, Fuat Tuğluoğlu, Murat Arayıcı, Levent Kurt, Ahmet Karataş, İrfan Çalışır, Ömer Faruk Şenatak, Uğur Bıyık, Muzaffer Çetinkaya, Osman Ceyhan, Fahri Kurt, Kurtuluş Yakıcı, Oktay Topçu, Özenir Boyanmış.

Yönetim Kurulu Yedek: Haydar Atlı, Ziya Çokel, Kemal Ceber, Güven Zencir, Erdal Ceylan, Musa Aydınoğlu, Aydeniz Açıkel, Halil Eroğlu, Tarkan Köymen, Orhan Hüseyinoğlu, Haluk Durusoy, Süleyman Ayaz, Mehmet Aksay, Miraç Hacıibrahimoğlu, Ali Karteper.

Denetleme Kurulu: Emin Toros, Aziz Filiz, İsa Varlıklı.

Denetleme Kurulu Yedek: Şenol Kırsakal, Teslime Çelik, Mustafa Söğüt

Onur Kurulu: Bedrettin Gündeş, Kemal Gündüz, Mehmet Sor, Faruk Temel, Mümin Şahin

Onur Kurulu Yedek: Mustafa Kemal Öncel, Cengiz Gültekin, Sabahattin Akıncı, Gültekin Karahan, Bülent Alıcı.

Ankara Delegeleri: Hüseyin Soyer, İrfan Çalışır, Ahmet Karataş, Muzaffer Çetinkaya, Orhan Hüseyinoğlu, Ertan Öztürk, İlhami Serdar, Kurtuluş Yakıcı, Kemal Cebel, Fahri Kurt, Orhan Altay, Uğur Bıyık, Levent Kurt, Oktay Topçu, Zeki Gündüz.

Ankara Delegeleri Yedek: Fikret Altan, Mesut Turak, Zeki Yangın, Cuma Karakılıç, Alaatin Pak, Yalçın Polatkan, Cafer Köroğlu, Musa Kazım Toros, Mustafa Çakır, Aydın Bora, Mustafa Şen, Alper Tutak, Ömer Yıldırım, Mehmet Ali Ebrem, Alper Coşar.

 

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ