MERYAD yeni başkanını seçti

Okuduunuz haber
ATL SPOR KULÜBÜ SPONSOR DESTEĞ BEKLYOR

İşçilere müjde

Anasayfa   /    Spor    /    Atlı Spor Kulübü sponsor desteği bekliyor

Atlı Spor Kulübü sponsor desteği bekliyor

Atlı binicilik sporu bilinenin aksine oldukça faydalı. Zihinsel ve bedensel gelişime çok fazla etkisi olan bu spor maalesef ki ülkemizde gerektiği önemi göremiyor. Atlı binicilikte profesyonelleşmiş, çeşitli birincilik ödüllerine sahip Mersin Soli Atlı Spor Tesisi işletmecisi Civan Özdikici, Mersinli gençlerin bu spora teşvik edilmeleri için kent dinamiklerinin atlı spora destek vermeye çağırdı.

SPOR      13 Mayis 2018 - 17:13     456     0

Atlı Spor Kulübü sponsor desteği bekliyor

Diyar ŞİRİN

Atlı binicilik sporuna çocukluğundan beri gönül vermiş, Civan Özdikici atlı binicilik sporunun gelişmesi için gerekli desteklerin verilmediğini söyledi. Aynı zamanda Mersin Binicilik Vakfı Spor Kulübü üyesi olan Özdikici, gençlerin bu spora yönelmesinin ne denli önemli olduğunu açıklarken, bunun sağlanması için en başta yetkililerin bu sporla ilgili tüm olanakları sunmaları gerektiğini belirtti. Mersin'de hali hazırda bir tane atlı binicilik tesisi varken bu tesisin bile eksik ve gerekli ilgiyi görmediğini söyleyen Özdikici, "Atlı  binicilik sporunun yeterince ilgi görmediği Mersin'de ata sporumuzun layık olduğu öneme ve ilgiye kavuşmasını istiyoruz. Biz bu sporu para için değil hobi için yapıyoruz. Bu yüzden kurs-eğitim almak isteyen kişiler için fiyatlarımızı cüzi bir miktarda tuttuk ki insanlar bu alana daha rahat yönelebilsinler. Aynı zamanda Mersin'deki yerel dinamiklerin de bu spora ve tesislerine gerekli ilgiyi, desteği göstermelerini bekliyoruz" dedi.

Ata Sporu olan atlı biniciğin faydalarının saymakla bitmediğini söylerken gençlerin vücut ve zihinsel gelişimine de olumlu etkisi olduğunu kaydetti. Sporun tüm alanlarına olan desteğin eksikliğinden de yakınan Özdikici, " Sporun herhangi bir dalına gençlerimiz yönlendirilmeli. Spor yapmayan çocuklarımızın çoğu bugün madde bağımlısı veya diğer kötü alışkanlıkların pençesinde. Ama bugün spor yapan insanların sosyal çevreleri gelişiyor, görüş açıları, hedefleri daha fazla netleşiyor. Binicilikte olsun, basketbolda olsun, teniste olsun hangisi olursa olsun gençlerin ille de birine gitmelerini tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

'MERSİN'İN SAHİBİ YOK'

Akdeniz Olimpiyatları döneminde Mersin'e atlı binicilik çiftliği kurulması üzere 10 trilyon bütçe ayrılmasına rağmen çiftliğin kurulmadığını söyleyen Özdikici, Mersin'in sahibi olmadığı için sunulan fırsatların  yitirildiğini ifade etti. Özdikici, "Bir at çiftliğinin kurulması için ciddi bir maliyet gerekli. Ama bize bu fırsat geçtiğimiz dönemlerde verildi. Akdeniz Olimpiyatları için Mersin'e 10 trilyon lira bütçe ayrıldı. Ama Mersin'e yapılmadı. Adana Atlı Spor Kulübüne yönlendirildi paralar. Örneğin Adana Atlı Spor Kulübünde ne yapıldı 10 trilyon kadar bütçeyle, 3 tane kapalı, bir tane yarı açık ahır yapıldı. Tribün ve bir tane de açık malejin kumları değişti. 10 trilyonluk bütçeyle yapıldı bunlar. Gerisini siz hesap edin. Biraz maliyetli. Maalesef ki Mersin'in sahibi olmadığı için biz bu fırsatları kaybediyoruz" şeklinde konuştu.

“YARIŞMALARDA DAHİ DESTEK GÖRMÜYORUZ”

Yapmış olduğu derecelerle Spor İl Müdürlüğüne giderek yarışmalarda kendilerine destek vermelerini istediğini  dile getiren  Özdikici, müdürlüğün yalnızca yol ve yemek ücretlerini karşıladıklarından yakınarak, "Şu anda sağolsunlar Soli Sitesi bizim en büyük sponsorlarımızdan ve yarışmaya gitmemizde en büyük destek veren de onlardır. Bir de Develiler sponsorumuz. Onun dışında herhangi bir yerden maalesef destek alamıyoruz. Geçen sene Kasım ayında yapmış olduğum derecelerle beraber burada  Spor İl Müdürlüğü'ne gittim bize en azından yarışmalarda destek vermelerini talep ettim. Bize verdikleri yalnızca yol ve yemek ücreti oldu. Bugün bizim bir atımızın nakliyesi sadece gidiş geliş Adana'ya yarışmaya bin lira. 35-40 lira nedir yani, bir atın bir ot parası sadece" diye konuştu.

“ATA SPORUMUZA DESTEK OLSUNLAR”

Özdikici, ata sporu olan atlı biniciliğe karşı yetkililerin ciddi bir ilgisizliği olduğunu söyledi. Bu konuda kentin dinamiklerinden gençleri ata sporuna teşvik etmeye çağırdı. Özdikici şu ifadelere yer verdi, " Türkiye'de para hırsı var maalesef. Ciddi bir ilgisizlik var. Nereden çıkarımız varsa o yöne yardım yapılır. Spormuş, sağlıkmış, hobiymiş bunların pek önemi yok galiba. Ben temelde buna bağlıyorum sorunu. Bizim en büyük talebimiz, kentin dinamiklerinin, sayın valimizin, sayın belediye başkanlarımızın gerçekten gençleri bu spor dallarına teşvik etmeleri. Ve bu konuda tüm olanakları sağlamamız için bizlere destek vermeleri"

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER