Kadroya geçen taşerona zam!

Okuduunuz haber
BAĞMLLKLA MÜCADELE TOPLANTS YAPLD

‘Gelecek Benim Projesi’

Anasayfa   /    Mersin    /    Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Ali İhsan Su başkanlığında  gerçekleştirildi.Vali İnsan Su toplantıda yaptığı konuşmada, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

MERSN      16 Mayis 2018 - 17:42     225     0

Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

"Bağımlılık ile Mücadele Yüksek Kurulu" (BMYK) kurulmasına dair 2017/23 sayılı Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda oluşturulan ‘Mersin Bağımlılık İle Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Vali Ali İhsan Su Başkanlığında gerçekleştirildi.Valilik Toplantı Salonunda; Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluş amirleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı öncesinde yaptığı konuşmasına, ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her türlü bağımlılıkla topyekün mücadele edildiğine işaret ederek başlayan Vali Ali İhsan Su, bağımlılıkla mücadelenin bir süreç olduğunu, bu sürecin ise en iyi şekilde yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

Bağımlılıkla mücadele çalışmalarının başarıya ulaşması amacıyla düzenlenen bu tür toplantıların önemli getirilerinden birinin mevcut durumun tespit edilerek, gerekli koordinasyonu sağlaması olduğunu dile getiren Vali Su, diğer bir önemli getirisinin ise bağımlılık konusunda kamuoyunda farkındalık oluşturarak, aile ve bireylerin daha fazla bilinçlenmesine katkı sunması olduğunu kaydetti.

Konuşmasının devamında, madde bağımlılığı konusunda birinci hedeflerinin aile ve bireyleri bilinçlendirmek olduğunu belirten Vali Su, ikinci hedeflerinin ise bağımlı vatandaşlarımızın tedavilerini gerçekleştirmek ve bu maddelere ulaşamamalarının sağlanması olduğunu, bunun için de gerekli çalışma ve denetimlerin de sıkı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Bağımlılıkla mücadele konusunda eğitim ve denetim faaliyetlerinin yanı sıra, Sosyal Destek Projeleri (SODES) ile sivil toplum kuruluşları tarafından başarılı çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Vali Su, bağımlılıkla mücadele amacıyla yürütülen başarılı çalışmaların, bundan sonra da artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Vali Ali İhsan Su’nun toplantı açılış konuşmasının akabinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı sunum ile başlayan toplantı, bağımlılıkla mücadele konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar ve yapılacak olan çalışmaların kapsamlı bir şekilde masaya yatırılarak, katılımcıların görüş ve çözüm önerilerinin alınmasının ardından sona erdi.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER