Sanayide dev hamle!

Okuduunuz haber
BAHÇEL ‘YAKN ÇEVREDEN’ SEÇT

Toroslar Kadın Basketbol Takımı Mersin Şampiyonu

Anasayfa   /    Siyaset    /    Bahçeli ‘yakın çevreden’ seçti

Bahçeli ‘yakın çevreden’ seçti

MHP 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte yapılacak 27. Dönem milletvekili Genel seçimler için Milletvekili aday listesini açıkladı. Açıklamaya göre  listede Mersin’den 1. Sırada .Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz yer aldı.

SYASET      18 Mayis 2018 - 17:38     457     0

Bahçeli ‘yakın çevreden’ seçti

Abidin Yağmur

MHP 24 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte yapılacak 27. Dönem milletvekili Genel seçimler için Milletvekili aday listesini açıkladı.

13 kişilik Mersin milletvekili aday listesinin ilk sırasına aslen Niğdeli olan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’u koyan Bahçeli ve kurmayları, milletvekili Baki Şimşek’e bu dönemde de ikinci sıradan şans verdi. Adayların bazıları Mersin’de değil, Ankara’da oturuyor.

2015 Seçimleri’nde Mersin’den Oktay Öztürk ve Baki Şimşek MHP listelerinden milletvekili seçilmişti. O seçimlerde aday listesinin ikinci sırasında yer alan Baki Şimşek, bu dönemki aday listesinin de ikinci sırasında yer aldı. 2015 seçimlerinde MHP yönetimi, Oktay Öztürk’ü kontenjan aday olarak birinci sıraya atamıştı. Bu seçimlerde ise kontenjan aday olarak Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz birinci sıraya atandı.  Aslen Niğdeli olan 33 yaşındaki Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yakın isimler arasında yer alıyor.

MHP aday listesinin üçüncü sırasında, geçtiğimiz yıllarda Erdemli İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Bekir Özsu atandı. Böylece MHP yönetimi, aday listesinin ikinci sırasını Tarsus kökenli adaya, üçüncü sırasını Erdemli kökenli adaya ayırmış oldu.

MHP Genel Merkezi, Mersin milletvekili aday listesinin dördüncü sırasına, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin danışmanlarından Uğur Kılınç’ı atadı.

MHP Genel Merkezi’nin Mersin milletvekili aday listesinin beşinci sırasına atadığı isim ise, 1999 seçimlerinde MHP’den Mersin Milletvekili seçilen Ali Güngör’ün oğlu Oğuzhan Güngör oldu. İnşaat mühendisi olan Oğuzhan Güngör, TBMM’de MHP grubunun danışmanı olarak görev yapıyordu.

MHP milletvekili aday listesinin altıncı sırasında Anamur yöresinden veteriner hekim Mehmet Ali Gökmen yer alırken yedinci sırasında aslen Silifkeli olan ancak Ankara’da yaşayan, MHP Merkez Disiplin Kurulu üyeliği ve YSK Temsilciliği görevlerini yapan Kürşat Türker Ercan atandı.

Listenin sekizinci sırasına Mersin Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Hayal Funda Önder atanırken, dokuzuncu sırasında Mersin’de faaliyet yürüten avukat Dilek Uslu Var, onuncu sırasına Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde daire başkanı olarak görev yapan Mustafa Yalçın atandı. 

Listenin on birinci sırasında Ankara’da görev yapan araştırmacı Mehmet Büyüktatlı, on ikinci sırasına Niğde’de öğretmen olarak görev yapan Yunus Kızıl, on üçüncü sırasına ise avukat Hasan Tarkan Gündoğmuş atandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili aday listesi şu şekilde:

Olcay Kılavuz (Eğitimci-Ülkü Ocakları Genel Başkanı), Baki Şimşek (Harita Mühendisi-26. Dönem Milletvekili), Bekir Özsu (Taşımacı),Uğur Kılınç (Başbakanlık uzman ı), Oğuzhan Güngör (İnşaat Mühendisi-MP grup danışmanı),Mehmet Ali Gökmen (Veteriner Hekim), Kürşat Türker Ercan (Avukat-MHP Merkez Disiplin Kurulu üyesi), Hayal Funda Önder (Emniyet Mensubu), Dilek Uslu Var (işkadını), Mustafa Yalçın (Orman Mühendisi), Mehmet Büyüktatlı (Araştırmacı),Yunus Kızıl (Öğretmen), Hasan Tarkan Gündoğmuş (Avukat)

 

MHP adayları ne dedi?

 

MHP Mersin Milletvekili adayı Uğur Kılınç, atamasının ardından yaptığı ilk açıklamada, “27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, başta Türk dünyasının bilge lideri Sayın Genel Başkanım Devlet Bahçeli Bey’in ve MHP Genel Merkez Seçim Komisyonu’nun değerli üyelerinin takdirleriyle, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Mersin Milletvekili Adayı ilân edilmiş bulunuyorum. Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bu kutlu davada üstlendiğim yeni görevin ağırlığının ve sorumluluğunun şuurundayım. Bu güvene layık olmak için elimden geleni yapacağım.  Bir seçmen kardeşimizin bizlere oy vermesinin anlamının ‘git benim hakkımı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde savun, sana bunun için vekaletimi veriyorum’ demek olduğunun, biz de buna aykırı davranırsak kul hakkına gireceğimizin, böylelikle de hem dünya hem de ahiret hayatımızı heba edeceğimizin çok iyi farkındayım. Bu anlayışla çalışmak ve gayret göstermek için cefakar Mersin halkının vekaletini üstlenmeye talibim. Allah mahcup etmesin inşallah” dedi.

MHP Mersin Milletvekili adayı Mehmet Ali Gökmen de, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin takdirleriyle Mersin Milletvekili adaylığı ile şereflendirilen tüm ülküdaşlarımı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyor, muvaffakiyetler temenni ediyorum.

Bu davada ast üst yoktur. İleride geride yoktur. Hesap yoktur. Herkes birdir; amaç ise davaya hizmettir. Son nefer ve son nefese kadar. Başaracağız” ifadelerini kullandı.

MHP Mersin Milletvekili adayı Kürşat Türker Ercan da, “Vatanımız, milletimiz, devletimiz ve de Mersin’imiz için hayırlı uğurlu olsun. Aday listesinde yer almaktan gurur duyduğum tüm dava arkadaşlarımla beraber liderimiz Devlet Bahçeli beyin ‘Önce ülkem ve milletim sonra partim’ şiarı ile Türk vatanı, Türk devleti ve Türk milletine olan sözümüzü bir ömür yerine getirmek için yılmadan yıkılmadan çalışacağız” dedi.

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER