‘Şoför Nebahat’ oyuncuları, hayranlarıyla söyleşti

Okuduğunuz haber
BELED°YE MECL°S°’NDEN‘ ORTAK' KARAR

‘Laiklik barış içinde birlikte yaşamanın güvencesidir’

Anasayfa   /    Mersin    /    Belediye Meclisi’nden‘ ortak' karar

Belediye Meclisi’nden‘ ortak' karar

Mezitli Belediye Meclisi, Tece Deniz Mahallesi’ndeki  kamuya ait kullanım alanının TOKİ’ye otel yapılması için devredilmesine karşı ortak mücadele etme kararı  aldı.

MERS°N      06 Subat 2018 - 15:43     416     0

Belediye Meclisi’nden‘ ortak' karar

Mezitli Belediye Meclisi, spor ve yeşil alanların ranta açılmasına karşı tek ses oldu. Şubat Ayı ilk toplantısını gerçekleştiren belediye meclisinin tüm üyeleri, Tece Deniz Mahallesi’ndeki ortak kullanım alanının TOKİ’ye devredilmesine karşı ortak mücadele etme kararı  aldı.Mezitli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Belediye Meclisinin Şubat ayı ilk toplantısında CHP, MHP ve AK Parti'ye mensup üyeler, Tece Deniz Mahallesi’nde yapılmak istenilen projeye karşı ortak mücadele etme kararı aldılar. Mecliste oy birliği ile alınan kararda, yürütülecek hukuki ve kamuoyu mücadelesinde birlikte hareket edilecek.
 Tehditler Ciddi Aşamaya Geldi

Meclis üyelerine söz konusu projeyle ilgi bilgiler veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Belediyemizce defalarca yapılan yazılı başvuru, uyarı ve görüşmelerimize karşın, Tece yerleşim sınırları içerisinde imar planlarında “park, spor alanı vb.” olarak ayrılan ortak kullanım alanlarımıza yönelik merkezi kamu idareleri eliyle oluşturulmakta olan tehditler ciddi bir aşamaya gelmiştir. Mersin ve tüm halka hizmet etmek ve açık alan ihtiyaçlarını karşılamak üzere imar planlarında ayrılmış olan ve bölgede aynı nitelik ve büyüklükte alternatifi bulunmayan alan Maliye Bakanlığı, TOKİ, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ‘Turizm Tesisi (Otel) yapmak üzere projelendirileceği kaygısı doğmuştur dedi.

 Kentimiz Açısından Büyük Bir Kayıp Olacaktır

Söz konusu arazinin, bölgenin en büyük ihtiyacı olan park ve spor aktivite alanı yapılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Tarhan, “Öncelikle Tece bölgesi olmak üzere, İlçemiz ve İlimiz için kamu mülkiyeti niteliğindeki bu alanlar, ortak açık alan ve sosyal donatı alanı olma değerleriyle büyük önem taşımaktadır. Bu alanların, ilgili mevzuatta belirlenen alan standartlarına göre ayrılmış olan ve imar planlarında öngörülen kullanım kararlarına uygun halkın hizmetine açılması gerekmektedir. Bunun yerine, kamusal alanların sadece ticari birer kaynak olarak görülmesi, noktasal bir proje girişimine ve yapılaşmaya konu edilmesi, kamu yararının, imar, kıyı ve doğa yasalarının gözetilmediği anlamına gelecektir. Kentimiz açısından büyük bir kayıp olacaktır. Söz konusu alanda geleceğe yönelik doğru hedeflere ve kararlara ulaşmak; Bu değerleri koruyarak, gelecek nesillere aktarmak başta ortak alan niteliğindeki varlıklarımızın sağlıklı değerlendirilmesine ve ilgili idarelerin işbirliği ile bu alanların kamu yararı sağlamak üzere kullanılmasına ve arttırılmasına bağlıdır ifadelerini kullandı. 

 MHP Ve Ak Parti’den Destek

MHP Gurubu adına söz alan Ahmet Polat ise, Bu bölgenin kamusal alan olarak kalmasını isteriz. Şehrimizde yeşil alan çok az. Bunun yanında böylesi adrese teslim uygulamaların mutlaka karşısında olmamız gerekir. Mezitlimiz için elimizden ne geliyorsa mücadele etmeye hazırız” ifadelerine yer verdi.

 AK Parti Sözcüsü Ünal Kara da, “Tüm yeşil alanların özellikle sahil kısımlarının halka ücretsiz olarak açık olması en tabi ilkemizdir. Biz halkın olanın halkın yararına kullanılmasını savunuyoruz.''  diye konuştu.Daha sonra yapılan oylamada, kamu arazisinin amacına uygun kullanılması kararı oy birliği ile alındı.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ