Mersin'de uyuturucu operasyonu

Okuduunuz haber
BOLKAR UYSAL YLAN, TARSUSTA GRNTLEND

Mersinde liderler zirvesi

Anasayfa   /    Mersin    /    Bolkar uysal ylan, Tarsusta grntlendi

Bolkar uysal ylan, Tarsusta grntlendi

Trkiyenin endemik tr Bolkar uysal ylan, Mersinin Tarsus ilesinin Kadnck Vadisi Yaban Hayat Gelitirme Sahasnda grntlendi.

MERSN      05 Ekim 2017 - 16:38     760     0

Bolkar uysal ylan, Tarsusta grntlendi

Doa Koruma ve Milli Parklar Adana 7. Bölge Müdürlüünün resmi web sitesinde yer alan habere göre, Türkiye’nin endemik türü Bolkar uysal ylan, Kadnck Vadisi Yaban Hayat Gelitirme Sahasnda yaban hayat gözleminde bulunan müdürlük personeli tarafndan görüntülendi. Türün tespitini ise Prof. Dr. Bayram Göçmen yapt. 
Açklamada, Bolkar uysal ylannn yaam alannn dünyada sadece Toros Dalar’nn Mersin-Bolkarlar bölgesi olduu bildirildi.
Endemik ylann görüntülenmesiyle ilgili açklama yapan Doa Koruma Milli Parklar 7. Bölge Müdürü Hasan Terziolu, Türkiye’nin sahip olduu genetik, tür, habitat ve ekosistem çeitliliine yönelik bu deerlerin ortaya çkarlmasnn büyük önem tadn belirtti. Terziolu, "Bu tarz endemik türlerin izleme çalmalarnn, ülke mirasmza kazandrlmas ve gelecek nesillere aktarlmas noktasnda biyolojik çeitlilik bizlere braklan bir emanettir ve insanolu kadar her canl da yaama hakkna sahiptir" dedi.ha

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER