Türkiye’de 10 milyon 773 bin kişi seyahate çıktı

Okuduunuz haber
ÇAMAK, SÖZÜNÜ YERNE GETRD

Silifke Festivali başlıyor

Anasayfa   /    Siyaset    /    Çamak, sözünü yerine getirdi

Çamak, sözünü yerine getirdi

Sadece bir dönem için milletvekilliği görevinde bulunacağına dair parti tabanına ve Mersin kamuoyuna taahhütte bulunan CHP Mersin  Milletvekil iHüseyin Çamak, “Bu sözümün arkasındayım. 24 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri sürecinde aday adayı değilim.” Diyerek sözünün arkasında durdu.

SYASET      07 Mayis 2018 - 17:37     1307     0

Çamak, sözünü yerine getirdi

Abidin Yağmur

CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, 24 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimleri sürecinde adaylık başvurusunda bulunmayacağını söyledi. Çamak, “Sayın Genel Başkanımız Mersin Milletvekili aday listesini yaparken bana da bir görev verirse elbette reddedemem. Ama kendim adaylık başvurusunda bulunmayacağım” dedi.

Haziran 2015 seçimleri öncesinde yapılan önseçimden birinci sırada çıkan ve aday listesinin ilk sırasında seçimlere katılan CHP Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, geçtiğimiz ay yapılan il kongresinde parti tabanına ve Mersin kamuoyuna ‘sadece bir dönem milletvekilliği yapacağım, diğer seçimde aday olmayacağım’ taahhüdünde bulunmuştu.

Dr. Hüseyin Çamak, siyaset kulislerinde dönen ‘Çamak yeniden adaylık başvurusu yaptı’ şeklindeki söylentiler üzerine gazetemize özel açıklamalarda bulundu.CHP’ye uzun yıllar emek verdiğini hatırlatan Çamak, “2011 seçimlerinde milletvekili aday listelerinde yer aldım. En son Haziran 2015 ve Kasım 2015 seçimlerinde partimizin aday listesinin birinci sırasında yer alarak Mersin’i temsil etmek üzere parlamentoya gittim. Sadece CHP’nin değil, tüm Mersin’in milletvekili olma sorumluluğuyla hareket ettim. Bunu da başardığıma inanıyorum. Mersin’in sorunlarını gündeme getirmek, çözüm yolları üretmek adına verimli bir çalışma dönemi geçirdim” dedi.

Sadece bir dönem için milletvekilliği görevinde bulunacağına dair parti tabanına ve Mersin kamuoyuna taahhütte bulunduğunu belirten Hüseyin Çamak, “Bu sözümün arkasındayım. 24 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimleri sürecinde aday adayı değilim. Şu ana kadar adaylık başvurusu yapmadım. Yapmayacağım da. Milletvekilliği yaptığım dönemde toplumun her kesiminin sesi olmaya çalıştım. Bu çabamız halk arasında karşılık buldu. Yeniden aday olmam yönünde ısrar eden geniş bir kesim var. Diğer yandan, aday olmayacağıma dair sözümü hatırlatıp aday olmamı istemeyenler var. Dediğim gibi, sözümün arkasındayım, adaylık başvurusu yapmayacağım” diye konuştu.

Mersin milletvekili aday listeleri belirlenirken Mersin’in sosyo ekonomik ve kültürel yapısının, siyasi dengelerin göz önüne alınması gerektiğini belirten Çamak, “Milletvekili aday listesini şekillendirecek olan makam ve parti organları belli. Sayın Genel Başkanımız Mersin Milletvekili aday listesini yaparken bana da bir görev verirse, Hüseyin Bey bu dönemde olmalısınız derse elbette reddedemem. Ama kendim adaylık başvurusunda bulunmayacağım” dedi.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER