Silifke Festivali başladı

Okuduunuz haber
CAMLER, RAMAZAN AYNA HAZRLANYOR

Başkan Can, Anneler Günü’nü Kutladı

Anasayfa   /    Mersin    /    Camiler, Ramazan ayına hazırlanıyor

Camiler, Ramazan ayına hazırlanıyor

Akdeniz  Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde ilçe merkezi ile mahallelerde bulunan camilerde temizlik çalışmasına başladı.

MERSN      11 Mayis 2018 - 16:56     149     0

Camiler, Ramazan ayına hazırlanıyor

Mersin Akdeniz  İlçeBelediyesi tarafından kurulan, son teknolojiye sahip araç ve ekipmanlarla güçlendirilen Mobil Temizlik Ekibi, 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak Ramazan ayı öncesinde, camilerde temizlik ve yıkama çalışmasına ağırlık verdi. Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklama göre, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan mobil ekip, ibadethanelerin halılarını da yıkayıp dezenfekte ediyor. Mobil ekip eliyle, Akdeniz’de bulunan toplam 105 cami, 1 yıl içerisinde periyodik şekilde 3’er kez temizlendi. Geçen haftalarda ağırlık verilen çalışmalar sayesinde ilk aşamada 50 camide kapsamlı temizlik hizmeti tamamladı. Camilerin temizliği ve bakımına yönelik hizmet ilçe sakini vatandaşların büyük takdir ve beğenisini toplarken, Ramazan ayına kadar bütün camilerin temizliğinin bitirilmesi planlanıyor.

 “Ramazan’a kadar bütün camilerimizin temizliği tamamlanmış olacak”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, çalışmalar hakkında yaptığı değerlendirmede, ilçede bulunan ibadethanelerin temizliği konusunda hassas davrandıklarının altını çizdi, vatandaşların namaz kıldığı camilerin temiz olması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. İnsan odaklı yönetim anlayışıyla hizmet verdiklerini kaydeden Başkan Pamuk, “Bütün İslam Âlemi’nin ve Mersinli hemşerilerimizin mübarek Ramazan ayını şimdiden kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Akdeniz Belediyesi olarak bizler de, mübarek Ramazan ayına sayılı günler kala, ilçemizde bulunan camilerimizi temizleyerek, vatandaşlarımızın ibadetlerini daha nezih bir ortamda ifa edebilmelerini amaçlıyoruz. Mobil ekibimiz eliyle kesintisiz bir şekilde süren çalışmalar sayesinde, Ramazan ayına dek bütün camilerimizin temizliğini ve bakımını bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Hiçbir ayırım yapmadan hizmet veriyoruz”

Başkan Pamuk, cami temizliği hizmetinin kalıcı ve sürekli hale getirildiğini ve mobil temizlik ekibinin, Akdeniz sınırlarında yer alan 105 cami ile Kur’an kurslarının temizliğini periyodik olarak yaptığını kaydederek, “Akdeniz’de bulunan farklı inançtan insanlarımıza ait ibadethanemize, hiçbir ayrım yapmaksızın temizlik ve hijyen hizmetini sunmaya davam edeceğiz. İhtiyaç duyan camilerimizin bakım, onarım ve yenileme çalışmasını da teknik ekiplerimiz eliyle yapmaktayız. İbadethanelerimize yönelik temizlik hizmetiyle birlikte, bu mekânlarımıza yeşil alan kazandırmak amacıyla da imkânlarımız ölçüsünde gereğini yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

Mobil ekip, ibadethanelerin temizliği için oluşturuldu

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde, sadece ibadet yerlerinin temizliği için oluşturulan mobil ekip, 57 HP güç üreten makine ile camilerin temizliğini yapıyor. Panelvan tipi araç içine monte edilen makine, 760 bar vakum ve 300 bara kadar su püskürtme basıncına sahip özellikleriyle derinlemesine temizlik yapabiliyor. Yıkama suyunu 90 dereceye kadar çıkarabilirken, sağlık için gereken hijyen koşullarını da kabul edilebilir ölçülere getiriyor.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER