Akut Ekibi İftarda buluştu

Okuduunuz haber
CAN, ‘DOĞU TÜRKSTAN YALNZ DEĞLDR’

Özada İş aramanın zor bir süreç olduğunu söyledi 

Anasayfa   /    Gndem    /    Can, ‘Doğu Türkistan Yalnız Değildir’

Can, ‘Doğu Türkistan Yalnız Değildir’

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Doğu Türkistan’daki Müslüman Türklerin durumuyla ilgili  yaptığı açıklamasında,”Zalim Çin bölgede soydaşlarımıza akla hayale gelmedik işkenceler yapmakta ve katletmektedir. Ne zaman kendimize geleceğiz? Doğu Türkistan yalnız değildir. Bunu göstermemizin vakti gelmiştir.” dedi.

GNDEM      11 Haziran 2018 - 17:46     134     0

Can, ‘Doğu Türkistan Yalnız Değildir’

Mersin’in Tarsus  ilçeBelediye Başkanı Şevket Can, Doğu Türkistan’daki Müslüman Türklerin durumuyla ilgili bir  basın açıklamasında bulundu. .Açıklamasında  Doğu Türkistan’ın Türk Dünyasının kanayan yarası olduğunu belirten  Başkan Can, “Doğu Türkistan Çin zulmü altında inim inim inliyor. Özellikle aziz mübarek Ramazan ayında bu zalim Çin’in bu eziyetleri daha da çok artıyor. Bugün Doğu Türkistan’da Türk Müslüman kardeşlerimiz akla hayale gelmedik işkencelere ve zalimliklere maruz kalmaya devam ediyorlar. Bu zulüm Türk dünyasının bir kanayan yarası. Müslüman aleminin bir kanayan yarası. Sanki zulme uğrayanlar Türk olunca yeterince gündem oluşturamıyorlar. Bugün İslam Coğrafyalarında Müslümanların maruz kaldıkları haksızlıklara, ölümlere, işkencelere tepki veriyoruz. Elbette vereceğiz. Ama bunlara tepki verenlerin kalabalıkları maalesef konu Doğu Türkistan olduğunda göremiyoruz yada tepkilerini duyamıyoruz. Doğu Türkistan’dan çok acı haberler geliyor. Burada söyleyemeyeceğim kadar oradaki Türk ve Müslümanlar işkencelere zindanlara maruz kalıyorlar ve tüm dünya buna tepkisiz. Dünyayı anlıyoruz ama sürekli birlik beraberlik çağrısı yapan İslam alemi neden Çin’e hak ettiği oranda tepki göstermiyor? Yoksa konu Türkler olunca ümmetten sayılmıyorlar mı? Neden susuyor İslam alemi? Dünya üzerindeki tüm Türklerin artık bu Doğu Türkistan davasına sahip çıkmasının vakti gelmiştir ve geçmektedir. Zalim Çin bölgede soydaşlarımıza akla hayale gelmedik işkenceler yapmakta ve katletmektedir. Ne zaman kendimize geleceğiz? Doğu Türkistan yalnız değildir. Bunu göstermemizin vakti gelmiştir.” dedi.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER