Polisten kaçarken kanala düştü

Okuduunuz haber
CAN: GER DÖNÜŞÜMÜ DESTEKLYORUZ

Baro’da tartışmalı genel kurul

Anasayfa   /    Mersin    /    Can: Geri dönüşümü destekliyoruz

Can: Geri dönüşümü destekliyoruz

Mersin’in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Şevket Can, doğayı korumak için geri dönüşümü desteklediklerini söyledi.

MERSN      10 Haziran 2018 - 15:37     205     0

Can: Geri dönüşümü destekliyoruz

Mersin’in Tarsus ilçe Belediye Başkanı Şevket Can, doğayı korumak için geri dönüşümü desteklediklerini söyledi. Tarsus Belediye Başkanı Şevket  Can,  Çevre haftası nedeniyle  açıklamada bulundu. Açıklamasında  Çevresel konularda bilgilendirme çalışmaları yürüttüklerini belirten Can, “Bunun yanı sıra Temizlik İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde 10 adet sıkıştırmalı geri dönüşüm araçları vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çevre Koruma Haftası dolayısıyla Yarenlik Alanında stant kurarak, Çevre Mühendislerimiz tarafından, vatandaşlarımıza geri dönüşüm hakkında bilgi verilerek, gelecek nesillere birer armağan bırakmak adına Tohum Kalemler dağıtıyoruz” dedi.

Başkan Can, “Tarsus Belediyesi olarak atıkları kaynağında ayrı topluyoruz. Bunlar bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, ömrünü tamamlamış lastikler, tıbbi atıklar, elektronik atıklar ve atık pillerdir. Belediyemiz, çevre politikaları gereği uygulamakta olduğu ambalaj atıklarının ayrı toplanması ile ilgili geri kazanım çalışmalarına yeni bir ivme kazandırmayı hedeflemektedir. Geri dönüşüm işi ihale ile Temizlik İşleri Müdürlüğü kontrolünde Akbaşlar Çevre Danışmanlık ve Atık Yönetimi Nak. San. Tic. A.Ş. yapılmaktadır. Ambalaj atıkları toplanmasında kullanılacak yeni kumbara, varil, geri dönüşüm kutusu ve konteynerlerin şehrimiz genelinde dağıtılması devam etmektedir. İnancımız o ki ; vatandaşlarımız, Tarsusumuzun doğal değerlerini korumak, gözetmek, geliştirmek ve bizden sonraki nesillere aktarmak bilinciyle hareket ederek çevremize sahip çıkacaktır. Sağlıklı bir çevre güzel bir yaşam diliyorum” diye konuştu. (İHA)

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER