Belediye Personeline Uyuşturucu İle Mücadele Eğitimi

Okuduğunuz haber
CHP ADAY ADAYı  SEçER,  HEDEFLER°N° ANLATTı !

‘Bilim ve Gençlik Merkezi olacak’ demişlerdi ağır araç parkı yaptılar

Anasayfa   /    Mersin    /    CHP Aday adayı  Seçer,  hedeflerini anlattı !

CHP Aday adayı  Seçer,  hedeflerini anlattı !

CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan  aday adayı  Vahap Seçer,Mersin’in  işsizlik, toplu taşıma, Suriyeli sığınmacılar ve çevre sorunlarına yönelik atılacak adımlarda katkıda bulunmak istediğini belirterek, “Seçim zamanı göreve seçilecek gibi hazırlanıp, projelerini dosyada hazır etmek gerekir. Hazır olmazsa 4 yıl gibi bir süre az kalır” dedi.

MERS°N      17 Ocak 2018 - 16:24     1503     0

CHP Aday adayı  Seçer,  hedeflerini anlattı !

Abidin Yağmur

 

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Vahap Seçer, Mersin’in en önemli sorunlarının işsizlik, toplu taşıma, Suriyeli sığınmacılar ve çevre sorunları olduğunu söyledi. Başta bu dört sorun olmaz üzere Mersin’in tüm sorunlarına yönelik dosyalar hazırladıklarını, ekipler oluşturmaya başladıklarını söyleyen Seçer, “Eğer belediye başkanlığına hazırlığınız yoksa 4 yıllık süre az gelir. Mevcut belediye yönetimi hazırlıksızdı ve Mersin 4 yıl kaybetti. Şimdi Mersinliler değişim bekliyor” dedi.

CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak çalışmalarını sürdüren, eski Mersin Milletvekili Vahap Seçer, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere ve hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Milletvekili görevinin sona ermesinin ardından siyasetten kopmadığını, sürekli sokağın nabzını tuttuğunu söyleyen Seçer, “16 Nisan referandumu sürecinde de Mersin’i gezdik. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersin’i biliyorum, sorunları biliyorum. Son 3 aydır da Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak çalışmalarımı yapıyorum” dedi.

Seçer, “Mersin bir değişim istiyor, bunun farkındayız.  Mersin’de belediye başkan adayının çıkacağı parti çok önemli. CHP ile seçime avantajlı giriyorsunuz. İyi bir belediye başkanı olabilmek için deneyimli bir siyasetçi ve yönetici olmak gerekir. Coğrafyayı tanıyoruz, bu hinterlant üzerindeki her şeyi biliyoruz. Referandum da ne kendimiz için ne partimiz için sadece ülkemiz için çalıştık. Şimdi ise sahada gezerken hem partimiz CHP’yi anlatıyoruz hem de belediye başkanı olmamız durumunda yapacaklarımızı anlatıyoruz” diye konuştu.

Belediyecilikte 4 yıllık sürenin hizmet için yeterli olmadığına dikkat çeken Seçer,  buna karşın görevine iyi hazırlanmış bir belediye başkanının, 4 yıllık süreyi de verimli geçirebileceğini söyledi. Seçer, “Seçim zamanı göreve seçilecek gibi hazırlanıp, projelerini dosyada hazır etmek gerekir. Hazır olmazsa 4 yıl gibi bir süre az kalır” dedi.

Mersin’in en önemli 4 sorununu işsizlik, toplu ulaşım, Suriyeli sığınmacılar ve çevre sorunları olarak özetleyen Seçer, “İşsizlik elbette sadece Mersin’in değil, Türkiye’nin sorunu. Ama bu konuda belediyelerin de yapabileceği şeyler var. Bir belediye, yapacağı planlamalarla kente yatırımcı çekebilir, sanayici çekebilir, işsizlik sorununun çözümüne katkı sunabilir. Kentimizde yaşanan bir diğer sorun toplu ulaşım sorunu. Halk toplu ulaşımda mutlaka bir değişim istiyor. Türkiye, dünyanın en büyük 20 ekonomisi içinde. Ama Mersin’deki toplu taşıma sistemi, o dolmuşa dayalı sistem dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde yok. Bizden 50 yıl geride kalan ülkelerde bile böyle bir sistem yok.  Suriyeliler uluslararası literatür de misafir olarak geçiyor. Kentimizde 350 bin civarı Suriyeli misafir var. Bu sorunu çözmek için entegre programlar uygulamak gerekiyor. Belediyenin tek başına çözebileceği bir sorun değil.  Belediyenin, hükümetin bu anlamda alacağı tedbirlerde işbirliği yapıp elini taşın altına koyması gerekir.  Nükleer de kentimiz için çok büyük bir sorun. Bu hükümet olduğu sürece de yapmaya çalışacaklar gibi. Balık çiftlikleri de şuan çok önemli bir sorun gibi gözükmese de ileride büyük bir sorun yaratabilir” diye konuştu.

Burhanettin Kocamaz’ın görevde olduğu 4 yıllık süre içinde Mersin’in bu sorunlarının çözülmediğine değinen Seçer, “Eğer belediye başkanlığına hazırlığınız yoksa 4 yıllık süre az gelir. Mevcut belediye yönetimi hazırlıksızdı ve Mersin 4 yıl kaybetti. Şimdi Mersinliler değişim bekliyor.  Çünkü Mersin halkının talepleri karşılanmadı. Mersin’in sorunlarını,  ulaşım sorununu, Suriyeli sorununu, çevre ve istihdam sorununu çok iyi biliyoruz. Bunlarla ilgili hazırlıklar yapıyoruz. Bu sorunlarla ilgili arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz, dosyalar hazırlıyoruz, ekiplerimizi kuruyoruz. Çünkü belediyecilik bir ekip işidir. Sorunları bilen, sahaya hakim bir ekibiniz olmalı. Ben deneyimli bir siyasetçiyim ama aynı zamanda bir yöneticiyim. Tarım ve sanayinin içinde olan, üretimin içinde olan, elini taşın altına koymuş bir aileden geliyorum. Dolayısıyla hem siyasetçiyim, hem yöneticiyim ve bu anlamda belediye başkanlığı için avantajlı olduğumu düşünüyorum.  Birikimim, taze hafızam var. İşinin ehli, ahlaklı, dürüst insanlarla çalışacağım. Ben akşamdan kalkıp sabah aday olacağım demedim. Partimiz tarafından aday olarak görevlendirilecekmişim gibi, seçimleri kazanacakmışım gibi hazırlık yapıyorum, o disiplin içinde çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ