Zabıta, kasapları denetledi

Okuduğunuz haber
CHP’DE YöNET°C° Eğ°T°M° BAşLADı

‘Şeker Fabrikaları AVM’ye dönüşecek!’

Anasayfa   /    Mersin    /    CHP’de yönetici eğitimi başladı

CHP’de yönetici eğitimi başladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından yönetici eğitiminin pilot uygulaması Mersin’de başladı

MERS°N      13 Mart 2018 - 16:45     408     0

CHP’de yönetici eğitimi başladı

Diyar ŞİRİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu "Yönetici Eğitimi" uygulamasını Mersin’de  başlattı.Yönetici Eğitimi’nin tüm il ve ilçelerde uygulanması planlanırken programa CHP İl-İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve İl-İlçe İcra Kurulları katılacak. "Etkili İletişim ve Toplantı Yönetimi", "Örgütlenme Stratejisi ve Sandık Örgütlenmesi Eğitimi", "Yönetim Kurullarının Çalışma Yöntem ve Esasları", "Etkin Takım ve Proje Yönetimi","Liderlik, Yöneticilik ve Yönetim" konuları parti eğitmeni olan Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri ve deneyimli parti eğitmenleri, tarafından katılımcılara aktarılacak. Yönetici eğitiminin başlaması nedeniyle CHP İl Binasında basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına CHP İl Başkanı Adil Aktay ve Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı katıldı.

CHP İl Başkanı Adil Aktay burada yaptığı açıklamada; Halkevleri, Köy Enstitüleri  gibi çok değerli eğitim hamlelerine imza atmış partileri açısından parti içi eğitimin önemli olduğunu vurgulayarak “Parti içi eğitimlerimiz, hepimiz daha iyi birer insan, daha iyi birer yurttaş olması, birlikte yaşama kültürünü daha çok özümsememiz, kendimizi, ülkemizi, dünyamızı daha iyi tanımamız, geçmişimizi daha fazla bilmemiz, bugünümüzü daha iyi anlayabilmek ve yarınımızı daha güzel inşa edebilmek için yapılıyor” diye konuştu.Parti içi eğitimin ne pahasına olursa olsun seçim kazanmak için değil, insanların güvenini kazanarak insanların saygı ve güvenini kazanarak gönüllere daha kolay ulaşmak için yapıldığını vurgulayan Aktay şöyle devam etti: “Siyasi partiler ya ilkeler, değerler, ortak idealler etrafında ya da tamamen kişilere bağlı olarak gündelik çıkarlar etrafında kurulurlar. Gündelik hesaplarla, bir kişinin liderliği etrafında kurulan partiler iktidara gelirler ama iktidardan gittiklerinde, bir daha kendilerine gelemezler. Yok olup giderler. Cumhuriyet Halk Partisi, yakın geçmişte pek çok örneğini gördüğümüz, yakın gelecekte de yeni örneklerine şahit olacağımız, o tür partilere benzemez.  Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin kurucu ilke ve değerlerinin  partisidir.  Böyle bir partinin üyeleri açısından, eğitim çalışmalarına katılmak,  yalnızca bir parti görevi değil, bir toplumsal sorumluluk, bir vatandaşlık ödevidir.”

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ise 2011 yılında kurulan Parti Okulu’nun her şeyin ilkini Mersin'de yaptığını kaydetti.“Ben bundan çok gurur duyuyorum” diyen Atıcı “ İl Başkanlarımız, İlçe yöneticilerimiz kapılarını her zaman bize açtılar. Biz de Mersin’i ilkler kenti yaptık. Aslında yönetici eğitimini önceden planlamıştık ancak kongrelerimiz ve kurultaylarımız araya girince yeni göreve gelen yöneticilerimize eğitim hakkında bilgiler vermek  istedik. Bugün yine Türkiye'de ilk defa Mersin'de CHP yöneticileri eğitim alacaklar” şeklinde konuştu.Bu eğitimi iki planda düşündüklerini anlatan Atıcı şöyle devam etti: “İlk planda il başkanlarımız il icra kurulumuz, il kadın kolu başkanı, il gençlik kolu başkanı ve ilçe başkanlarımızın dahil olacağı bir gurup. Bu guruba milletvekillerimiz, parti eğitmeni olan parti meclis üyelerimiz, parti eğitmeni olan kıdemli eğitmenlerimiz eğitim vereceklerdir. Bu birinci etap. İkinci etapta ise her ildeki deneyimli eğitmenler bu sefer ilçelerin icra kurullarına eğitim verecekler. Pati Okulu’nun eğitimleri bir araç olarak kullanılır. Çünkü burası bir milli eğitim kurumu değil, herhangi bir dershane değil, herhangi bir tedrisat verilen ve halka açık bir yer değil. O halde biz, eğitimlerimizi kendi içerimizde verirken şöyle bir sloganımız var; birlikte öğrenelim! Biz parti il ve ilçe başkanlarımızın deneyimlerinden yararlanacağız, onlar bizim deneyimlerimizden yararlanacaklar. Böylece birlikte öğrenelim mantığıyla bir eğitim yapacağız.”

KOMŞUNU TANI, ONU DİNLE VE BİR İYİLİK YAP

Parti okullarının iki temel hedefi olduğuna dikkat çeken Atıcı şunları söyledi: “Bir partiye kadro yetiştirmek, iki iktidara giden yolda oy kazanmak. Partinin kadrolarını yetiştirme görevi elbette ki çok önemli bir görevdir. Burada da gençlik kollarına eğitimler yani akran eğitimi vermek. 6 yıl içerisinde biz yaklaşık 4 bin 200 parti eğitmeni yetiştirdik. Dokunduğumuz insan sayısı 123 bin. İlçe başkanlarım kendi programlarını yaparken biz onlara nasıl yardımcı olabiliriz, bunu içinde kurguladığımız yöntem sandık örgütlenmesidir. Yani her sandığa ilçe başkanlarım iki partilimizi görevlendirecekler. Onların görevlendirdiği insanları bilgisayarlarda görebileceğiz ve derhal sandık örgütlenmesi eğitimiyle güçlendirilecekler. Eğitimi alan sandık görevlileri eğitimi alır almaz aynı sandıkta oy kullandığı diğer seçmenlere ev ziyareti yapacaklardır. Böylece tabanda komşunu tanı, onu dinle ve bir iyilik yap sloganıyla çalışmalarını yürüteceklerdir. Bu ciddi bir taban çalışmasıdır.”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ