‘Eğitim bilimsellikten uzaklaşıyor’

Okuduunuz haber
‘ÇOCUKLAR EKRANLA DEĞL AKRANLA BÜYÜSÜN’

Akdeniz’de toplu açılış

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Çocuklar Ekranla değil Akranla büyüsün’

‘Çocuklar Ekranla değil Akranla büyüsün’

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Mersin Çocuk Hakları Komitesi üyeleri, 'Ekranla Değil Akranla Büyüsün projesi kapsamında  yürüyüş  gerçekleştirdi. Çocuklar yürüyüş sırasında projeyi anlatan döviz ve pankartlar taşıdı. 

MERSN      10 Haziran 2018 - 15:33     246     0

‘Çocuklar Ekranla değil Akranla büyüsün’

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi üyeleri, 'Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar' projesi kapsamında duyarlılık oluşturmak amacıyla kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Atatürk Caddesi üzerindeki Mersin Büyükşehir Belediye binası önünden Cumhuriyet Alanına kadar yürüyen çocuklar, yol boyunca projeyi anlatan döviz ve pankartlar taşıdı. Çocuk Hakları Çocuk Komitesi Koordinatörü Mustafa Sarı, amaçlarının kamuoyu duyarlılığı sağlamak olduğunu belirterek, "Önümüzdeki yıllarda çocuklarımızı bekleyen en büyük tehlike ekran bağımlılığıdır. Çocuklarımızı mutlaka ekran bağımlılığından kurtarmalıyız. Bu konuda en büyük görev ailenin ve biz yetişkinlerindir. Çocuklar bağımlılıktan kurtulup çocukluklarını yaşamalıdır. Akranlarıyla oyun oynamalı, eğlenmelidir. Bu nedenle projenin yaygınlaştırılması için belediyelerimiz çocuk oyun alanları ve yeşil alan sayısını artırmalıdır" dedi. İha

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER