Başkan Tuna, Engellilerin Yüzünü Güldürdü

Okuduunuz haber
ÇÖLLEŞMEYLE MÜCADELE EĞTM TAMAMLAND

İyi Parti aday adaylarını tanıttı

Anasayfa   /    Mersin    /    Çölleşmeyle Mücadele Eğitimi Tamamlandı

Çölleşmeyle Mücadele Eğitimi Tamamlandı

“Uluslararası Çölleşmeyle Mücadele Eğitimi”nin 14’üncüsü,  Mersin’de  gerçekleştirildi.Üç gün süren Eğitim sonunda  Vali Yardımcısı Abdullah Şahin tarafından Mersin orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ile birlikte Tüm katılımcılara sertifika takdim edildi.

MERSN      16 Mayis 2018 - 17:27     210     0

Çölleşmeyle Mücadele Eğitimi Tamamlandı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından her yıl organize edilen “Uluslararası Çölleşmeyle Mücadele Eğitimi”nin 14’üncüsü,  Mersin’de  gerçekleştirildi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre Afrika, Orta Asya ve Balkan ülkelerine yönelik  Eğitime; Benin, Fildişi Sahilleri, Gambiya, Gana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kenya, Madagaskar, Mauritus, Moritanya, Mozambik, Nijer, Sudan, Togo, Uganda, Zambiya, Zimbabwe gibi ülkelerden 27 kişi iştirak etti. 3 gün süren eğitimde, Erdemli İlçesinde Sıraç-Hacıalanı yol güzergahında tarımsal faaliyetler, sedir- ardıç rehabilitasyonu, ağaçlandırma uygulamaları, gelir getirici tür kapsamında ceviz ağaçlandırmaları görüldü.  Yol güzergâhındaki Yörük çadırlarında Yörük yaşantısı ve hayvancılıkla ilgili bilgi verildi. Hacıalanı Erozyon ve Sel Kontrolü çalışmalarının yapıldığı model saha gezilerek yapılan tesislerle ilgili bilgi verildi. Sorgun mikro havza çalışmaları, Kayacı Mevkiindeki Küllühayat Hakyemez Su Terazisi görülerek ilgililer çalışmalar hakkında bilgi verildi. Erdemli Orman İşletme Müdürlüğü Çamlık Orman Deposunda yangın tatbikatı uygulamalı olarak gösterildi. Alata Arastırma Ensitisü Müdürlüğü toplantı salonunda sunulara geçildi. Mersin Orman Bölge Müdürlüğü adına Mahmut Yılmaz  bölge müdürlüğü çalışmalarını tanıtıcı sunum yaptı. Fidanlık Müdürlüğüne ait Karabucak Fidanlık Şefliğinde katılımcılara bilgiler verildi ve okaliptüs endüstriyel ağaçlandırma uygulamaları yerinde incelendi. Doğu Akdeniz Araştırma Enstitüsü salonunda Dr. Sevda Polat Turan Emeksiz kumul ağaçlandırmaları, okaliptüsün geçmişten bugüne çalışmaları ile ilgili sunular yapıldı. Eğitim sonunda  Vali Yardımcısı Abdullah Şahin tarafından Mersin orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ile birlikte Tüm katılımcılara sertifika takdim edildi

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER