Türk doktor fikrini ABD’de anlatacak

Okuduunuz haber
CUMHURBAŞKAN ERDOĞAN, MERSN MTNGNDE KONUŞTU: İŞ KNC TURA BRAKMAYALM

Başkan Can’dan  Tarsus İdman Yurdu ‘na destek çağrısı

Anasayfa   /    Mersin    /    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde konuştu: İşi ikinci tura bırakmayalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde konuştu: İşi ikinci tura bırakmayalım

Mersin mitinginde konuşan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"İşimizi ikinci tura falan bırakmayalım" dedi.  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye de 'apolet' tartışması üzerinden sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Sen neyin apoletini söküyorsun? Haddini bil haddini. Kendine gel kendine" ifadesini kullandı.

MERSN      07 Haziran 2018 - 17:59     877     0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin mitinginde konuştu:  İşi ikinci tura bırakmayalım

ABİDİN YAĞMUR/DİYAR ŞİRİN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin mitinginde cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce’ye yüklendi.  Erdoğan, “Cumhurbaşkanı adayı olarak tek vaatleri yatırımları durdurmak, tek projeleri Türkiye’yi eski günlerine döndürmek olan bu adaylar Türkiye’yi geleceğe taşıyabilir mi? Bakkal dükkanını çırağa emanet eder misiniz? O zaman bu muhteşem ülkeyi, koskoca Türkiye’yi bu çıraklara nasıl teslim edersiniz? Biz Türkiye’yi büyüteceğiz diyoruz. Onlar satacağız, yıkacağız, işten atacağız diyor. Apolet sökeceğiz diyor. Neyi söküyorsun? Haddini bil haddini” ifadelerini kullandı. Erdoğan, konuşmasında Mersin’de yapılan yatırımlar ve vaatlere de geniş yer ayırdı, Şehir Hastanesi’yle eski hastanelerin durumunu karşılaştıran bir videoyu vatandaşlara izletti.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarsus’ta halka hitabının ardından helikopterle Mersin’e geldi. Tevfik Sırrı Gür Stadı önündeki mitingin saat 13.00’te başlayacağı bildirilmişti ancak Erdoğan saat 14.45’te platforma çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mitinge katılanları,  “Mersin, başı Toroslar kadar dik, gönlü Akdeniz kadar  engin, bileği de, yüreği kadar sağlam Mersin. EshabıKeyf’in, Hz. Danial peygamberin, daha nice gönül adamının şehri Mersin. Yörük Türkmeniyle, Arabıyla, Kürdüyle, her bölgeden gelmiş insanlarıyla kardeşliğin şehri Mersin” sözleriyle selamladı.

Birilerinin ısrarla Türkiye’yi karalamak, milletin moralini bozmak istediğini kaydeden Erdoğan, “Toroslarda Yörük çadırları tütüyorsa, hayvanları meralarda otluyorsa geleceğe güvenle bakabiliriz demektir. Anamur’da muz, Silifke’de çilek bahçelerinde çocuk sesleri eksik olmuyorsa geleceğe güvenle bakabiliriz demektir. Tarsus’taki fabrikaların, limandaki makinelerin sesi kesilmiyorsa geleceğe güvenle bakabiliriz demektir. Mersinliler huzur içinde yan yana yaşıyorsa geleceğe güvenle bakabiliriz demektir. 24 Haziran’da Mersin’in tercihini güvenden, istikrardan yana kullanacağına inanıyorum.  23 Haziran’da güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste Ak Parti’ye desteğe söz veriyor musunuz? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz?  İrade, erdem ve cesaretle bu ülke şahlanacak. 16 yıldır ülkeyi hizmet siyasetiyle şahlandırdık. Önümüzdeki dönemde de yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

‘MİLLET BAHÇESİ SÖZÜNÜ YENİLEDİ’

 

16 yılda Mersin’de 31 milyar lira yatırım yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Dile kolay dile. Bunu Bay Muharrem, Bay Kemal anlar mı? Diğerleri hiç anlamaz zaten.  4475 yeni derslik, 5527 kişilik yurt açtık. Bin kişilik bir yurt daha açacağız. İlimize bir üniversite daha kazandırdık. Duydunuz mu? Tarsus Üniversitesi’ni duydunuz mu? Biz yaparız. Bunlar yıkar. Öyle diyorlar. Akdeniz Oyunları münasebetiyle Mersin’e 25 bin kişilik stat kazandırdık mı? Tevfik Sırrı Gür Stadı ne olacak diyorlar. Müjdeyi vereyim mi? Tevfik Sırrı Gür Stadı’nı da millet bahçesi yapıyoruz. İcraat bu. Müjde bu. Yapamayacağımızı vaat etmedik. Mersinli kardeşim sahile indiğinde Millet Bahçesi’ne uğrayacak. İngilizlerin Hyde parkı varsa bizim de millet bahçemiz var” ifadelerini kullandı.

MERSİN ŞEHİR HASTANESİ’Nİ VİDEOYLA ANLATTI

Erdoğan, mitinge katılanlara Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemdeki hastanelerle şimdiki şehir hastanelerinin karşılaştırıldığı video izletti.  Mersin’e 16 yılda 35 sağlık tesisi kazandırdıklarını kaydeden Erdoğan, “Bunlardan en önemlisi Şehir Hastanesi. Nasıl? Memnun musunuz? 15 ayda 1,5 milyon hasta geldi. Bay Kemal bu senin SSK Genel Müdürlüğü’ne benzemez. Sene 1998. Sen şikayet makamında değilsin. Çözüm makamındasın Kemal. Bunların hayatı böyle. Hep şikayet. Hep iftira. SSK’ya genel müdür olacaksın, yine şikâyette bulunacaksın. Biz ne yaptık? İşte Mersin Şehir Hastanesi. Bunu da izleyin Nasıl? İyi mi? Bay Kemal’in yönettiği hastanelere benziyor mu? Ah ah işte biz buyuz. Anamuhalefetin adayı ve diğer adaylar şehir hastanelerine de karşıymış. Hatta ellerine fırsat gelirlerse yıkacaklarmış. Biz proje ekibiyle çalışıyoruz. Bunlar yıkım ekibiyle çalışıyor. Gözlerini köprülerimize, yollarımıza, hastanelerimize, yatırımlara göz dikmişler. Bir zamanlar Özal’ın, Demirel’in birinci ikinci köprüsüyle ilgili biz bu köprüleri satacağız demişlerdi. Dediler mi? Rahmetli Özal bir televizyon programında dedi ki neyi satıyorsunuz, sattırmayız. Ben de diyorum ki satamazsınız. Öyle bir yetkiniz yok. İnşallah 24 Haziran’da bu zihniyeti benim milletim sandığa gömecek. Seçildikleri takdirde tüm yatırımları durduracaklarını söylediler, buna izin verecek misiniz? Şehir Hastanesi ile yetinmedik. 500 yataklı Tarsus devlet hastanesi ve 150 yataklı Anamur devlet hastanesi ve 7 sağlık tesisi için çalışmalar devam ediyor” dedi.

6 YENİ OSB, TURİZM BÖLGESİ VE 65 BİN İSTİHDAM SÖZÜ

Konuşmasında Mersin’e yapılan ulaşım yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, “Mersin sınırların içindeki bölünmüş yolları iki katına çıkardık 540 kilometreye.  19 yol projesi devam ediyor. Akdeniz Sahil Yolu bitince Mersin Antalya arası 10 saatten 4 saate düşecek. Mersin sınırlarında bulunan 227 kilometrelik kesiminin 194 kilometresi tamamlandı. İnşallah 2021’de bitiriyoruz. Silifke Mut yol projesi sürüyor. Mut Karaman arasında Sertavul tüneli ile Medreselik viyadüğüne başladık. 3 yıl içinde bu projeler bittiğinde Silifke ile Mut arasındaki keskin virajlar tarihe karışacak. Silifke Mut arası 20 dakikaya inecek. Otoyol Taşucu’na kadar uzatılacak. Mersin trafiğini rahatlatmak için Liman Hal kavşağının yan yollarını trafiğe açtık. Akbelen Bulvarında iki katlı kavşak inşa ediyoruz. Adana mersin demiryolu yenilendi. Hızlı tren hattı çalışmaları sürüyor, Şanlıurfaya, Mardin’e uzanacak. Mersin Silifke arasını da hızlı tren hattına bağlamayı hedefliyoruz.  Mersin’i tarım ve  liman şehri olma özelliğinin yanı sıra sanayi kenti kimliğini de güçlendiriyoruz. 6 yeni OSB işe 50 bin kişiye istihdam sağlanacak. Turizmde 4 milyarlık bir yatırımla, Antalya Belek benzeri bir turizm merkezini Mersin’e kazandırıyoruz. Tarsus Kazanlı turizm bölgesinin temelini 12 Haziranda atacağız. 12 bin yataklı bu tesisler 5 bin ek istihdam sağlayacak. Tüm bu yatırımlarla Mersin’de 65 bin kişi istihdam edilmiş olacak ve Mersin’in işsizlik sorunu büyük oranda azalacak” ifadelerini kullandı.

 

7 HAZİRAN SEÇİMLERİ VE İSTİKRAR GÖNDERMESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında diğer cumhurbaşkanı adaylarına da göndermede bulunarak şunları söyledi:  “Görüyorsunuz biz hizmet üstüne hizmet sözü veriyoruz. Muhalefet ise yatırımları durdurma vaadiyle çıkıyor. Ülkenin kaderini bu zihniyete bırakmayacaksınız değil mi? 7 Hazirandan sonra neler yaptılar biliyorsunuz değil mi? 53 Kürt kardeşimizi, şu an içerde olan, HDP’nin başında olan bir adamın talimatıyla sokağa çıkarıp öldürdüler mi? Şimdi bu adam çıkmış Cumhurbaşkanı adayı olmuş.  Muharrem İnce de bu adamı ince ince ziyaret ediyor. Bu ziyareti gerçekleştirerek sanıyor ki demokratik bir hareket yapıyor. Bunun adı demokrasi değil Bay İnce. Bunun adı teröre destek vermektir. Bunun adı teröristlere destek vermek, teröre güç katmaktır. Sen onu ziyaret edeceğine gel adaletten yana ol. Biz sizi zaten tanıyoruz. Siz değil misiniz demokrasi adı altında Ankara’dan İstanbul’a bu örgütlerle yürüyen. Mersin’deki Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Gelin 24 Haziran’da bunlara sandıkta gereken dersi verin. Saadet Partisi’ne gönül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Bakın kim kimle hareket ediyor. Bunlara da gereken dersi verin. 7 Haziran’da hiçbir parti tek başına hükümet kuracak çoğunluğu bulamayınca ortaya çıkan kaosu biliyorsunuz değil mi? Terör örgütlerinin fırsattan istifade ülkemize nasıl saldırdığını biliyorsunuz değil mi? CHP’den terörle mücadele, FETÖ ile mücadele duydunuz mu? Çünkü beraberler.  Kimlerin ağızlarından salyalar akıtarak ülkemizi ve milletimizi tehdit ettiğini hatırlıyorsunuz değil mi? 7 Hazirandan sonra cumhurbaşkanı olarak anayasadan aldığım yetkiyle ülkemizi bu sıkıntılı süreçten sağ salim çıkardık. 1 Kasım’da seçim yaparak istikrarı yeniden sağladık. Bu sefer sandıklarda gayret gösterelim ki inşallah işimizi ikinci tura bırakmayalım.”

 

‘SEN NEYİN APOLETİNİ SÖKÜYORSUN?’

 

Dünya ve Ortadoğu tarihi bir dönüşümden geçerken Türkiye’nin istikrarsızlığa, kaosa tahammülü olmadığını kaydeden Erdoğan, “Türkiye yeni bir seçimin arefesinde ve birileri yenilen pehlivan gibi aynı oyunların peşinde. Türkiye’yi durdurmak için vesayeti kullandılar. Terör örgütlerini sahaya sürdüler. Siyaset mühendilerini kullandılar. Olmadı. Sokakları karıştırdılar, darbeye bile teşebbüs ettiler. Olmadı. Sürekli yaptıkları gibi ekonomiyi silah olarak kullanıp bizi sıkıştırmak istiyorlar.  Cumhurbaşkanı adayı olarak tek vaatleri yatırımları durdurmak, tek projeleri Türkiye’yi eski günlerine döndürmek olan bu adaylar Türkiye’yi geleceğe taşıyabilir mi? Bakkal dükkanını çırağa emanet eder misiniz? O zaman bu muhteşem ülkeyi, koskoca Türkiye’yi bu çıraklara nasıl teslim edersiniz? Biz Türkiye’yi büyüteceğiz diyoruz. Onlar satacağız, yıkacağız, işten atacağız diyor. Apolet sökeceğiz diyor. Sen neyin apoletini söküyorsun be? Haddini bil haddini. Afrin'de o kutlu mücadeleyi sürdüren bir komutanın apoletini sökmek! Neymiş suçu? Suçu, 2. Ordu Komutanlığı Malatya'da biliyorsunuz; Malatya'da Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonunun bir iftar daveti vardı, ben de davetliydim ve sayın komutanda ilin protokolünden olduğu için o da davetliydi. Ve orada konuşma yapıyorum, konuşmamın bir yerinde sayın komutan da alkışlıyor. Ve bu neye dayandırıyor, diyor ki siyasi partilerin toplantılarına katılamaz diyor. Bay Muharrem, o siyasi parti toplantısı değil, TESK'in organize ettiği bir toplantı. Kendine gel kendine! Ama bunlar bi haber. Neyin ne olduğunu bilmiyor. İşte aramızdaki fark bu” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER