mrmz 9,2 Yl Uzad!

Okuduunuz haber
DAMLA PROJES MERSN'DE BALAD

Bykehir Yasas'ninsanmza hissettirmedik

Anasayfa   /    Mersin    /    Damla Projesi Mersin'de Balad

Damla Projesi Mersin'de Balad

Mersinde, proje kapsamnda gnll renciler merkez avak kynde dezavantajl bir aileyi ziyaret ederek ailenin zeytinlerini toplamalarna yardm ettiler.

MERSN      10 Ekim 2017 - 15:22     641     0

Damla Projesi Mersin'de Balad

Mersin’de, Türkiye genelinden 20 gönüllü üniversite örencisinin katlmyla ‘Damla Projesi’ balad.

Gençlik ve Spor Bakanl Proje ve Koordinasyon Müdürlüü tarafndan hayata geçirilen ‘Damla Projesi’ kapsamnda Mersin’e gelen Türkiye geneli 20 üniversite örencisi, kent geneli belirlenen yerlerde ziyaretlerine balad.

Gençlik ve Spor Bakanl’nn sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ve temel hedefi, gençlerin, maddi karlk beklemeden, baka bir çkar beklentisi içinde olmadan, ailesi ya da yakn çevresi dndaki bireylerin yaam kalitesini artrmak veya genel olarak toplumun yararna olduu düünülen bir hedefe ulamak için, yalnzca içinden gelerek ve doru olduuna inanarak, bir toplumsal giriime destek olmalarn salamak olan ‘Damla Projesi’ 08 - 15 Ekim 2017 tarihleri arasnda Mersin’de Türkiye geneli üniversite örencileri, okul, dezavantajl aileler, huzurevi, rehabilitasyon merkezi ve tarihi yerleri ziyaret edecekler.

Köylerde örenciler ile bir araya da gelecek olan örenciler ku yemlii yapma etkinlii, mezarlk - çevre temizlii, köy okulu boyama, çocuklarla etkinlikler ve akamlar dezavantajl ailelerin ziyaretleri gibi gönüllü faaliyetler gerçekletirecekler.

Mersin’de, proje kapsamnda gönüllü örenciler merkez Çavak köyünde dezavantajl bir aileyi ziyaret ederek ailenin zeytinlerini toplamalarna yardm ettiler. Günferi Karagenç lkokulunu ziyaret eden gönüllü gençler, okulda bulunan örencilerle birlikte kaybolan sokak oyunlar oynayarak çocuklara balon ve apka dattlar. Mersin Üniversite Tp Fakültesi Eitim ve Aratrma Hastanesi çocuk bölümü hastalarn unutmayan gönüllü örenciler, tedavi gören çocuklara moral verdiler.

Örenciler, bir hafta boyunca belirlenen yerleri ziyaret ederek ülkemiz genelinde gönüllü genç saysn artrarak yardmlama, dayanma ve farkndalk duygular gelimi bir toplum yapsnn olumasna katk salamaya çalacaklar. ha

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER