Dr.Bahçacı Eczacılar Odasını ziyaret etti

Okuduunuz haber
‘DESTEKLER BAKLYAT SEKTÖRÜNÜ GÜÇLENDRECEK’

Kayısı üreticinin yüzünü güldürdü

Anasayfa   /    Ekonomi    /    ‘Destekler bakliyat sektörünü güçlendirecek’

‘Destekler bakliyat sektörünü güçlendirecek’

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Soner Serttaş, Türkiye'de bakliyat üretiminin arttırılması adına verilecek desteklerin oldukça önemli olduğunu  belirtti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaları değerlendiren Mersin GİAD Yönetim Kurulu Üyesi Soner Serttaş, 'Tarım Bakanlığı bakliyat üretiminin artması için harekete geçiyor. Bu anlamda sayın bakanımız tarafından yapılan açıklamaları oldukça önemli buluyor ve destekliyoruz' dedi.

EKONOM      16 Mayis 2018 - 17:35     199     0

‘Destekler bakliyat sektörünü güçlendirecek’

'Türkiye'de Bakliyat Üretimi Arttırılacak'

 Serttaş, 'Ülkemizde bakliyat üretiminin arttırılması için 2017’den itibaren ‘Havza Bazlı Tarımsal Üretimi Destekleme Modeli’ uygulamasına geçildi. Bu kapsamda 21 ürün 941 havzada destekleniyor. Kuru fasulye, mercimek, nohut ve soyaya üretim desteği geliyor. Baklagiller ürünleri ile ilgili çeşitli destekler hali hazırda yürütülen projelerde yer alıyor, fakat yeni destekler ile bakliyat ürünleri arasında özellikle fasulye, mercimek, nohut ve soya desteklenecek. Bu anlamda sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz' dedi.

 'Bakliyatın Yararları Anlatılmalı'

 Serttaş son olarak, 'Bakliyatın yararları saymakla bitmez. Bakliyat ürünleri hem proteini yüksek hem çeşitli mineraller ve vitaminler bakımından zengin. Bunları çocukluk yaşlarında anlatmamız ve çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerini sağlamamız gerekmekte. Bu anlamda Ulusal Baklagil Konseyi (UBK) ve Mersin Ticaret Borsası'nın yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor kendilerine teşekkür ediyoruz' diye konuştu

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER