Kadınlar emeklerini sergiledi

Okuduunuz haber
DOLMUŞLARDA KLMA TARTŞMAS

‘19 Mayıs, Türk Milletinin yeniden doğduğu gündür’

Anasayfa   /    Mersin    /    Dolmuşlarda klima tartışması

Dolmuşlarda klima tartışması

Mersin’de ulaşımını dolmuşlarla yapan vatandaşlar, dolmuş şoförleriyle klima açılması konusunda tartışma yaşıyor. Araç sürücüleri ise  klima açmak yerine kapıları açarak yoluna devam ediyor

MERSN      18 Mayis 2018 - 18:17     193     0

Dolmuşlarda klima tartışması

Abidin Yağmur

 

Yolcu taşıma ücretlerine yapılan 50 kuruşluk zamla gündeme gelen şehiriçi dolmuşlarda, sıcak ayların başlamasına rağmen klimaların açılmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Kooperatif yetkileri, sabah 07.30 ile akşam 20.00 saatleri arasında klimaların açılması gerektiğini söylese de birçok dolmuş sürücüsü bu kurala riayet etmiyor.

Mayıs ayını yarıladığımız şu günlerde Mersin’de hava sıcaklıkları 30 derecenin üzerine çıkmaya başladı. Termometreler dün 32 ila 33 dereceyi gördü. Bu hava şartlarında özel halk otobüsü ve dolmuşların gündüz saatlerinde klima açmaları gerekiyor ancak bu kurala riayet edilmediği için vatandaşlarla dolmuş şoförleri arasında zaman zaman tartışmalar yaşanıyor. Birçok hatta dolmuş sürücüleri klimaları açmamakta ısrar ederken bazıları da yolcuların tepki göstermesi üzerine fanları açmakla yetiniyor.

Gazetemize ulaşan bir vatandaş, “Sabah 9’dan itibaren hava sıcaklığı artıyor ve dolmuş yolculuğu çekilmez oluyor. Özellikle uzun yolculuklar da insanlar dolmuşun içinde adeta pişiyor. Klimanın açılması için sürücüyle tartışmak zorunda kalıyoruz. Klimayı açmaları için ille de yolcunun mu söylemesi gerekiyor? Kimsenin uyarmasına gerek kalmadan sürücüler klimalarını açmalı. Ben Cumhuriyet arabalarına binip işyerime geliyorum. Dolmuş belli bir noktaya varmadan sürücü klimayı açmıyor. Niye açmıyorsun diye sordum. Yeterince yolcu yok diyor. Oysa yolcu olsa da olmasa da klimanın açılması lazım” dedi.

Vatandaşın şikayeti üzerine aradığımız Cumhuriyet Kooperatifi yetkilileri, tüm kooperatiflerde geçerli kurallar gereğince sabah 07.30 ile akşam 20.00 saatleri arasında klimaların açılması gerektiğini, sürücünün belirtilen saatte klimayı açmaması durumunda vatandaşların ilgili kooperatife ya da Minibüsçüler Odası’na şikâyette bulunabileceğini kaydetti.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER