Vergi borcu olanlara yapılandırma uyarısı

Okuduunuz haber
DOLU MAĞDURLAR UNUTULMASN

 Havalandırma boşluğundan uyuşturucu çıktı 

Anasayfa   /    Mersin    /    Dolu mağdurları unutulmasın

Dolu mağdurları unutulmasın

 Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, dolu yağışından dolayı zarar gören üreticilere destek verilmesi çağrısında bulundu. 

MERSN      07 Haziran 2018 - 17:23     152     0

Dolu mağdurları unutulmasın

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, şeftali, kiraz, erik, zeytin üreticiliğinin yoğun olarak yapıldığı Mezitli ilçesine bağlı Tepeköy, Demirışık, Pelitkoyağı, Takanlı, Çevlik gibi mahalleleri, yaşanan dolu felaketi nedeniyle büyük zarara uğradı. Üreticilere destek çağrısında bulundu.Mazot, gübre, tohum, yem gibi tarımsal girdilerin yüksekliği nedeniyle zor durumda olan üreticilerin büyük bir bölümü de sigortadan yararlanamadıklarını, yararlananlar ise sigortanın kısmi ödeme yapmasından şikâyet ettiklerini dile getiren BaşkanTarhan,  “Günümüzde çiftçiliğin korunması zaruret haline gelmiştir. Tüm sıkıntıların yanında hava şartlarının yarattığı felaketler çiftçiye yeni bir darbe vurmuştur. Hükümetin doludan zarar gören üreticilere geçmişten gelen söylemlerin ötesinde somut adımlar atılarak, acilen destek verilmelidir” dedi.İmkanlar ölçüsünde sigortadan faydalanamayan çiftçilerimize yardımda bulunduklarını kaydeden  Başkan Tarhan,  

“Tarımsal üretimin planlamasından, tarımsal girdi desteği ve teşvik politikasına kadar, kır yoksullarını destekleyici politikaların oluşturulamaması nedeniyle işsizlik ve yoksulluk hızla artmakta, kırsal alandan göç hızlanmaktadır. Buna ek olarak Çiftçi zaten tarımsal desteklerinin düşüklüğü, girdi maliyetlerinin yüksekliği ve ürününü değerinde satamaması nedeniyle para kazanamıyor, üstelik ürününden elde ettiği geliri aldığı kredi borçlarına yatırmaktadır” diye konuştu.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER