Nefesli saz ustaları Tarsus’a geliyor

Okuduğunuz haber
DSP, SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIYLA KATILACAK

Mersin’in geleceği değişmeyecek!

Anasayfa   /    Siyaset    /    DSP, seçimlere kendi adaylarıyla katılacak

DSP, seçimlere kendi adaylarıyla katılacak

DSP Genel Başkanı  Önder Aksakal, DSP olarak şu an hiçbir ittifakın içinde yer almadıklarını, partinin kendi cumhurbaşkanı adayını ve milletvekili adaylarını çıkaracağını söyledi.

SİYASET      09 Nisan 2018 - 18:46     169     0

DSP, seçimlere kendi adaylarıyla katılacak

Abidin YAĞMUR

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçiminde kendi adaylarını göstererek seçimlere katılacaklarını belirtti. DSP Genel Başkanı Önder Aksalak, DSP Mersin İl Başkanı Mustafa Kendirli ile birlikte Mersin Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi. 

Partiler arasındaki ittifak görüşmelerini değerlendiren Aksakal, DSP olarak şu an hiçbir ittifakın içinde yer almadıklarını, partinin kendi cumhurbaşkanı adayını ve milletvekili adaylarını çıkaracağını söyledi.Sadece genel seçimlerde değil siyasi partilerin yerel seçimlerde de ihtiyaç duyduklarında ittifak yapabilecekleri yasal düzenlemelerin önerilerini zamanında hükümete yaptıklarını ifade eden Aksakal “Fakat hükümet sadece kendi ikbalini düşünerek yasaları hayata geçirdiği için sadece şimdilik milletvekilliği seçimi için ittifak yasası meclise getirilerek kanunlaştırıldı. Fakat toplumda yaratmak istedikleri bir algı var.  Sanki bu ittifak yasası ile Cumhurbaşkanlığı seçiminde de bir ittifak yapılması gerekecekmiş gibi bir yanlış algı var. Böyle bir durum yok. DSP olarak biz önümüzdeki seçimlerde Cumhurbaşkanlığı seçiminde özellikle kendi adayımızla çıkacağız. Milletvekili seçiminde de 600 milletvekili adayımızı 81 ilimizde göstererek seçimlere katılacağız” diye konuştu.

2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milletiyle özgün kimliğine mutlaka geri dönmesi gerektiğini anlatan Aksakal “Yeniden üreten, kendi kendine yeten bir ülke ekonomisi, yüzü gülen insanların yaşadığı bir Türkiye zor ve uzakta değildir. Her ne kadar kendilerine adaleti, hukuku, seçim sandığımızı, kısacası namusumuzu teslim ettiğimiz Yüksek Seçim Kurulu’nun da pilot ortak olarak görev üstlendiği anlaşılan sözde Yeni Türkiye yapısına milletimiz günü geldiğinde en güzel cevabı yine sanıkta verecektir” dedi.

 “16 yıldır işbaşında bulunan AKP’nin ülkeyi getirdiği durum; ekonomik olarak yokluktur, yoksulluktur, umutsuzluktur, kandır, gözyaşıdır” diyen Aksakal  “Ticari olarak yolsuzluk, hırsızlık, kin, intikam, iflas ve intihardır. Siyasi olarak, haksızlık, hukuksuz, kanunsuzluktur. Sadece iç dünyamızda değil, komşu ülkelerle olan ilişkilerimizde huzursuzluk, hatırsızlık, tutarsızlık, onursuzluk, omurgasızlıktır. Bugün devleti yönetenler ekonomiyi bitirdikleri gibi, ülkeyi de yol geçen hanına çevirmişlerdir” diye konuştu.

Osmangazi Üniversitesi’nde 4 akademisyenin öldürülmesinin ülkenin getirildiği noktanın en çarpıcı sonuçlarından sadece biri olduğunu anlatan Aksakal “Bu manzara, ‘dindar ve kindar bir nesil yetiştireceğiz’ diyerek yola çıkan sapkın siyasetin eseridir. İşte her fırsatta anlatmaya çalıştığımız, sonuçları itibariyle tarif etme gayretinde olduğumuz toplumsal çöküşün, kaosun, anarşinin işaret fişeğidir bu cinayet olayı. Demokrasinin egemen olduğu rejimlerde, özgür ve özerk üniversite koşullarında, bırakın gerçekleşmesini hayal bile edilemeyecek bu tip olaylar, maalesef bizim gibi egemenliğini siyasi iradelerin insafına bırakmış toplumlarda kaçınılmaz sonuçtur” diye konuştu.

Bu menfur saldırının altyapısının Türkiye’deki bütün üniversitelerde değişik düzeylerde mevcut olduğunu öne süren Aksakal, “Üniversitelerimiz bilim üreten yuvalar olmak yerine, büyük çoğunluğu adına ‘intihal’ denilen hırsızlama tezlerle kariyer sahibi olmuş sözde akademisyenlerle doldurulmuştur. Hâl böyle olunca, temelsiz, bilgisiz, yetersiz ve kişiliksiz aktörlerin egemenliği altında olan bir yapıdan bilim üretmek değil ancak kin, nefret, fitne ve kaos yaratmaları beklenebilir” ifadelerini kullandı.

Ekonominin Şaha Kalktığını Söyleyenlen Tarımdaki Tükenişi Görmüyor

Parti kongrelerine gezen Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ekonominin şaha kalktığını anlatırken üretimdeki düşüşten, tarımdaki tükenişten, sanayideki, turizmdeki gerileyişten, bitirilen hayvancılıktan bahsetmediğini iddia eden Aksakal “Güney sınırımızda yaşanan olumsuzlukların müsebbibi olan bu iktidar, artık ulusal güvenlik tehdidine dönüşmüş olan terör yapılanmasını bertaraf edebilmek için yapılan devlet icraatlarını dahi siyasi nemaya çevirme çabasından geri kalmıyor” dedi.

Bütün bunlardan muhalefetinde sorumlu olduğunu vurgulayan Aksakal şöyle devam etti: “Bu dört parti birbirleriyle kayıkçı kavgası görünümündeki diyaloglarıyla bizleri hem güldürmekte, hem de düşündürmektedir. Her konuşmasında ‘anne muhalefete’ sözde çatan, ardından da ‘Allah böyle muhalefeti başımızdan eksik etmesin’ diye dua ettiği bir Cumhurbaşkanına sahip olan tek ülke Türkiye’dir!”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ