‘Mersin için lobi yapacağız’

Okuduğunuz haber
E-°HRACATA  HıZLı TESL°MAT ATAğı

Toroslar’dan, Evi Yanan  2 aileye yardım

Anasayfa   /    Mersin    /    E-ihracata  hızlı teslimat atağı

E-ihracata  hızlı teslimat atağı

Yerel-bölgesel lojistik merkezler, tüketiciyi koruyan hukuki altyapı oluşturuluyor.

MERS°N      08 Subat 2018 - 15:38     269     0

E-ihracata  hızlı teslimat atağı

Hükümet, 350 milyar liralık büyüklüğe ulaşması beklenen e-ticaretin önünü açmak, bu yolla ihracatı desteklemek, tüketiciyi korumak için üç yıllık eylem planını hazırladı. Yeniasır’ın  haberine göre, hızlı teslimat için tedarik üsleri kuruluyor, iade üründe idari yükler kaldırılıyor. Yerel-bölgesel lojistik merkezler, tüketiciyi koruyan hukuki altyapı oluşturuluyor. Mikro girişimcilere danışmanlık desteği verilecek, güven için özel damga, işaretler kullanılacak.
Yöresel ürünlerin sınır ötesi satışı kolaylaşacak. İkili-çok taraflı ticaret anlaşmaları bu doğrultuda güncellenecek. Ekonomi Bakanlığı'nca hazırlanan E-İhracat Strateji Eylem Planı (2018- 2020) dün itibariyle yürürlüğe girdi. Türkiye'yi bölgesel e-ticaret merkezine dönüştürmeyi hedefleyen planda yer alan önemli başlıklar şöyle:Yeni dönemde e-ihracatçı firma sayısı artırılacak, mikro girişimciler teşvik edilecek.Yerel-bölgesel lojistik üsler kurulacak.Türkiye'nin uluslararası ticarette payını artırmak amacıyla lojistik kapasitesi geliştirilecek.Gümrük işlemleri sınır ötesi e-ticaret ihtiyaçları çerçevesinde geliştirilecek.Mikro girişimcilerin e-ihracatçı olması sağlanacak.

Kargo Hizmetleri Hızlanıyor

Hızlı kargo taşımacılığı etkin hale getirilecek. KOBİ'ler ve mikro girişimcilerin e-ihracatla tanışmaları sağlanacak.Sınır ötesi e-ticarette ürün güvenliği ve denetiminin etkinleştirilmesi sağlanacak.e-Ticarete konu ürünlerde tüketici haklarını koruyacak hukuki altyapı geliştirilecek. Esnafta e-ihracat bilincinin oluşturulması amacıyla e-ihracat komitesi oluşturulacak.Güven artırıcı tedbirlerin alındığını gösteren işaret, damga uygulamaları getirilecek.İkili veya çok taraflı ticaret anlaşmalarında e-ticaretin geliştirilmesi hükümlerine yer verilecek.Kaynak:yeni asır

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ