Vali Su’dan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

Okuduğunuz haber
ŞEH°T VE GAZ° ANNELER° YEMEKTE BULUşTU

Bakan Elvan şehitler için fidan dikti

Anasayfa   /    Mersin    /    Şehit ve Gazi Anneleri yemekte buluştu

Şehit ve Gazi Anneleri yemekte buluştu

Yemekte bir konuşma yapan bayanElvan, bir anne, bir eş ve bir kadın olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin eşleri ve anneleriyle gurur duyduğunu ifade ederek ,‘Allah bizleri şehit ve gazi olan yiğitlerimize layık etsin, şehit ve gazi yavrularımızın yolundan ayırmasın’ dedi.

MERS°N      08 Mart 2018 - 16:21     207     0

Şehit ve Gazi Anneleri yemekte buluştu

Şehit ve Gazil Eşleri, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ vesilesiyle düzenlenen öyle yemeğinde bir araya geldi. YemeğeKalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın eşi  bayanZeliha Elvan ile Vali Ali ihsan Su’yun eşi Beyan Su ‘da iştirak etti.  Yemekte bir konuşma yapan bayanElvan, bir anne, bir eş ve bir kadın olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin eşleri ve anneleriyle gurur duyduğunu ifade ederek ,‘Allah bizleri şehit ve gazi olan yiğitlerimize layık etsin, şehit ve gazi yavrularımızın yolundan ayırmasın’ dedi.

 Sözlerine, “Şehit olan bir evladımıza hepimizin yüreği yanar, ancak annelerin ki daha derin yanar, daha ayrı yanar. Eşlerinki ise daha da ayrı yanar, daha da derin yanar. Bizler ne kadar empati yapsak da, kendimizi ne kadar sizlerin yerine koysak da, çektiğimiz acı, hiçbir zaman bir annenin evladını kaybetmekten duyduğu, bir eşin eşini kaybetmekten duyduğu o derin sızıyı tarif edemez.” ifadelerini kullandı ve millet, devlet ve bireyler olarak, şehitlerimizin ailelerinin, eşlerinin ve annelerinin acılarını anladıklarını ve her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

 Şehitlerimizin, gazilerimizin acısının sadece Şehit ve gazi eşlerinin ve annelerinin değil, şüphesiz ki millet olarak ortak acımız, ortak gururumuz ve ortak şahitliğimiz olduğunun üzerinde durarak sözlerine devam eden Hanımefendi Zeliha Elvan, milletimizin gözbebeğimiz olan şehitlerimizin hiçbir zaman gözünü arkada bırakmadığını, bundan sonra da bırakmayacağını vurguladı.

Medeniyetimizin şehitlik ve gazilik medeniyeti olduğunu da ifade eden Hanımefendi Elvan, “Nasıl bu ülkeyi, 1071 şehit ve gazilerimizin, Selçuklu şehit ve gazilerimizin, Osmanlı şehit ve gazilerimizin, İstiklal şehit ve gazilerimizin, Kıbrıs şehit ve gazilerimizin, bin yıldır birliğimize, vatanımıza, milletimize kast eden düşmanlara karşı, hainlere karşı duran bütün şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleri ayakta tutmuşsa, bugün de emin olun ki, aynı düşmanların maşalarına karşı aynı imanla, aynı azimle şehit olan, gazi olan kardeşlerimiz ve onların aileleri ayakta tutuyor.” diye konuştu.

 Hanımefendi Zeliha Elvan; “Bu Buluşmada Tüm Şehitlerimizin Ruhu Var”

Şehit eşleri ve anneleriyle bir araya gelinen bu buluşmada sadece Mersin’de şehit olanların maneviyatının değil, aynı zamanda coğrafyamızı Türkiye yapan, kıyamete kadar milletimize başı dik, alnı ak yaşayabileceği canımızdan çok sevdiğimiz Türkiye’yi armağan eden, ‘ Sözkonusu vatansa gerisi teferruaattır’ diyen tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin ruhunun birleştiğini söyleyerek sözlerine devam eden Hanımefendi Zeliha Elvan, ‘Şehitlerimizin hatıraları bizim yol haritamızdır, pusulamızdır’ ifadeleriyle sürdürdüğü konuşmasını, kadınlar olarak tıpkı İstiklal Harbi’nde olduğu gibi bugün ve yarın da Türkiyemize sahip çıkmaya devam ettiklerini vurgulayarak noktaladı.

 Hanımefendi Zeliha Su; “Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutluyorum”

Konuşmasına, ‘Kadınlar Günü’ münasebetiyle düzenlenen bu anlamlı etkinlik vesilesiyle aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin eşleri ve anneleriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Hanımefendi Zeliha Su, salonda bulunanlar başta olmak üzere, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten duygularla kutlayarak bugünün, tüm kadınlar için hayırlara vesile olmasını diledi.

 Hanımefendi Zeliha Su; “ 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Asıl Anlamlı Kılan da Budur”

Konuşmasının devamında, kadınlar arasında sevgi, saygı, dayanışma ve dostluk duygularının gelişmesine katkı sunan, bu uğurda emek sarf eden herkese teşekkür eden Hanımefendi Su, Dünya Kadınlar Günü’nün, kadın haklarının kazanılmasında, cinsiyet ayrımcılığının ortadan kaldırılmasında ve kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasında nerelerden başlanarak bugünlere gelindiğinin hatırlanması açısından çok özel bir gün olduğunun altını çizdi ve ekledi “Günü asıl anlamlı kılan da budur”.

Ekonomik ve sosyal yaşam başta olmak üzere hayatın her alanında kadın-erkek arasında fırsat eşitliğinin sağlanmasını, yarınlarımız için temel öncelik olarak gördüğünü ifade ederek sözlerine devam eden Hanımefendi Zeliha Su, “Biz kadınlar emeğimizle, bilgi birikimimizle sosyo-ekonomik hayatın içerisinde güçlü bir şekilde yer alırken aynı zamanda bir eş olarak ailenin temelini oluşturmak gibi son derece ehemmiyet arz eden bir sorumluluğu da hakkıyla yerine getirmekteyiz.” ifadelerini kullandı ve aile kavramının içerisini dolduran, bizi biz yapan değerleri öğreten ve Milletimizin günümüze kadar sahip olduğu hasletlerin aile içerisinden başlayarak yaşatılmasında ve bunların geleceğe taşınmasında kadınlarımızın büyük bir sorumluluk üstlendiğini vurguladı.

Bu çerçevede, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı yetiştirmek gibi kutsal bir görevi de üstlenen kadınlarımızı, birer anne olarak karşılıksız sevginin, şefkatin, sonsuz özverinin, cefakârlığın, vefakârlığın ve merhametin simgesi olarak gördüğünü de sözlerine ekleyen Hanımefendi Su, bu nedenle bir anne olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin eşleri ve annelerinin, vatanımız ve milletimiz için yaptığı büyük fedakârlığın karşılığının hiçbir zaman ödenemeyeceğinin bilinci içerisinde olduklarını dile getirdi.

 Bu vesile ile cennet vatanımızın bekası ve aziz milletimizin kardeşliğinin daim kılınması uğruna şahadet mertebesine ulaşmış şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize bir kez daha Allahtan rahmet, hayatta olan kahraman gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dileyen Hanımefendi Zeliha Su, konuşmasını 8 Mart’ın toplumsal açıdan bu kadar büyük değer taşıyan kadınlarımızın hayatın her alanında eşit bir şekilde yer almasını ve toplumsal cinsiyet ayrımcılığının tamamen ortadan kaldırılmasını sağlayacak gelişmelere vesile olmasını temenni ederek noktaladı.Günü anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından program, Bakan Elvan’ın Eşi Hanımefendi Zeliha Elvan ile Vali Su’nun Eşi Hanımefendi Zeliha Su’nun şehit ve gazilerimizin eşleri ve annelerinin bulunduğu masaları tek tek dolaşarak onlarla yakından ilgilenmesiyle sona erdi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ