HDP adayları MGC’yi ziyaret etti

Okuduunuz haber
EMEKLLERN KRAMYE KUYRUĞU

Emekli zam istiyor

Anasayfa   /    Mersin    /    Emeklilerin ikramiye kuyruğu

Emeklilerin ikramiye kuyruğu

Mersin’de emekliler ikramiyelerini almak için bankamatiklerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

MERSN      08 Haziran 2018 - 18:34     652     0

Emeklilerin ikramiye kuyruğu

Diyar ŞİRİN / ÖZEL HABER

Mersin’de emekliler  Bayram öncesi verilen ikramiyelerini almak için dün  bankamatiklerin  önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Sabahın erken saatlerinde belirli banka ve postanelerde kuyruk oluşturan   yüzlerce  Mersinli emekli, ikramiyelerini almanın sevincini yaşarken bazı vatandaşlar ise tepkiliydi. Aldıkları ikramiyeler için Cumhurbaşkanına teşekkür eden emekli vatandaşların bir kısmı ödenen ikramiyelerin yaklaşan seçimlerden dolayı verildiğini ileri sürdü. Bazı vatandaşlar ise ikramiye yerine emekli maaşlarının iyileştirilmesinden yana olduklarını söyledi.

Merkez postanede ikramiyesini almak için sıraya giren 60 yaşındaki emekli İbrahim Gündoğdu, verilen ikramiyelerden memnun olmadığını söylerken mevcut emekli maaşlarından yakındı. Gündoğdu, "Ben hiç memnun değilim verilen paradan. Bugün verir bin lira yarın pirinci 20 liraya verir. Geldik parayı almaya ama aldatmaca olduğunu biliyoruz. Bu işin sonu uçurum. Seçimlerde de başımıza hangisi hayırlıysa o geldin artık ne diyeyim. Bu ikramiyeleri vereceklerine emekli maaşlarını bin 800 2 bin civarlarda olmuş olsa daha iyi olur bence. Ben kendi adıma memnun değilim. Para erir gider ama emekli maaşı devamlı alınır. Bu seçim için yapılmış bir politika diye düşünüyorum. 16 senedir bu ikramiyeleri vermediler diğer partilerin biz bu ikramiyeyi vereceğiz demesiyle zaten bu ikramiyeler verildi. Bu parayla çoluk çocuklarımızı giydireceğiz. Aldığımız para bizim elimizde bile kalmıyor. Kurban bayramında da verirlerse kurban alacak paramız yok zaten eskiden beri kesemiyorduk, o parayla iki öteberi alıp çoluğumuzla çocuğumuzla yiyeceğiz. Ne yapalım başka" diye konuştu.

 

Sabahın erken saatlerinde emekli annesinin ikramiyesini çekmek üzere Halk Bankası Çarşı Şubesi ATM'sindeki kuyrukta bekleyen Coşkun Mengilli adlı vatandaş, bankaların ikramiye ücretlerini gecikmeli yatırmasından yakınarak, "Bir saattir banka kuyruğunda bekliyoruz bu sıcakta bankalar yeni vermeye başladı ikramiyeleri. Yazıktır günahtır bu yaşlılara. Hadi biz genciz dayanırız ama burada tek başına kuyrukta saatlerce bekleyen yaşlılar var. Bunlarda nefes darlığı var, astım var, kalp var, sıcağa gelemiyor bu insanlar. Böyle yapılacaksa bu hükümet bu parayı hiç vermesin insanlara. Üç kuruş için gelinen hale bak" dedi.

Ziraat Bankası Çarşı Şubesi'nde ikramiyesini almanın sevincini yaşayan Hayrettin Topuz ise verilen ikramiyeler için Cumhurbaşkanına teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Bütün emekliyi sevindirdi. Bizim için bundan daha güzel bir bayram olmaz. İnsanın sevinince ağlayası geliyor. 10 senedir emekliyim böyle bir hoşlukla karşılaşmadım.Karşılaşınca hoşuma gitti. Her zaman devamını isteriz. Bu paraları seçim politikaları için verdiklerini söyleyenlere katılmıyorum. Zaten verecekti de ekonominin durumu da belli. Bu bayrama denk geldi. Sevindirdi hepimizi çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER