'Spor Tanıtım Günleri' başlıyor 

Okuduunuz haber
‘ENGELLER ÖNCE KAFAMZDA YKALM’

AKİB ‘de Koordinatör Başkan Uğur Ateş Oldu

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Engelleri Önce Kafamızda Yıkalım’

‘Engelleri Önce Kafamızda Yıkalım’

Türk Büro-Sen Mersin Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Güven, ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Nedeniyle yayınladığı mesajda, Engelleri Önce Kafamızda Yıkalım” dedi

MERSN      10 Mayis 2018 - 17:02     190     0

‘Engelleri Önce Kafamızda Yıkalım’

Türk Büro-Sen Mersin Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Güven,‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ Nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında,’Engelleri önce kafamızda yıkalım’ diyen Güven aynen şunları söyledi:“-Ülkemizde engelli vatandaşlarımızın istihdamlarına özel sektörde gereken önem ve hassasiyet gösterilmediği gibi, maalesef Kamuda da gerekli istihdam yaratılmamıştır. Yasa gereği toplam personelin yüzde 3’ü oranında engelli personel istihdam etme şartı olması ve her yıl bunu dile getirmemize rağmen, maalesef Kamuda bu sayıya ulaşmak hayalden öte gitmiyor.Yaklaşık 2,5 milyon memurun çalıştığı Kamuda, yine yaklaşık 75 bin engelli çalıştırılması gerekirken, bu rakam 2016 rakamlarına göre 49 binler seviyesindedir.Devletimizin Anayasa ve yasalara rağmen, uymamakta direndiği bu olay karşısında, özel sektörün engellilere karşı hassas davranmasını beklemek hayalperestlik olur.

Devlet Yönetiminin Engelli Memura Bakışı Yıkılmalıdır

Kamuda istihdam edilen engelli memurlarımıza maalesef Devletin bakışı, engellidir. Engelleri zihinlerinde yıkamayanlar, engelli memurlarımıza ikinci sınıf devlet memuru muamelesi yapmakta, sadece 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yazıldığı için istihdam ediyoruz düşüncesindedir.Kamuda istihdam edilen engelli memurlara, “zaten iş yapmalarını beklemiyoruz” gibi çirkin bir düşünceyle, görevleriyle ilgili de hiçbir eğitim verilmemektedir. Devlet yönetimi bu kötü düşünceden vazgeçerek, istihdam edilen engelli memurlara gerekli eğitimleri vermeli ve çalışma hayatında engelli memurlarımızın aktif rol almasını sağlamalıdır. Devletin yönetici ve bürokratlarından, Engelli Memurlara “engelsiz bakmalarını” talep ediyoruz.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER