‘Türkiye’de 8,5 milyona yakın engelli var’

Okuduunuz haber
ENGELL BREYLERE 50 AKÜLÜ SANDALYE

Bu tabloyu değiştirmek bizim elimizde

Anasayfa   /    Gndem    /    Engelli bireylere 50 akülü sandalye

Engelli bireylere 50 akülü sandalye

Çimsa, bu yıl da Mersin Büyükşehir Belediyesi ve iş ortakları ile birlikte Engelliler Haftası kapsamında toplam 50 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engelli bireylere teslim etti

GNDEM      14 Mayis 2018 - 17:50     238     0

Engelli bireylere 50 akülü sandalye

Çimsa, kalıcı değer yaratma hedefiyle yürüttüğü toplumsal yatırım çalışmalarına devam ediyor. 2015 yılından itibaren sürdürülebilir bakış açısıyla hareket ederek, engelleri ortadan kaldırmak için çalışan Çimsa, bu yıl da Mersin Büyükşehir Belediyesi ve iş ortakları ile birlikte Engelliler Haftası kapsamında toplam 50 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engelli bireylere teslim etti. Engelli bireylerin geleceğe umutla bakabilmelerini sağlayacak imkânların yaratılması için her kesime büyük görev düştüğü bilinciyle hareket eden Çimsa, 4 yılda hediye ettiği toplam 161 adet akülü tekerlekli sandalye ile bireysel ve toplumsal refah seviyesini yükseltmeyi amaçlıyor.

Küreselleşme ile beraber şirketlerin toplumsal ve çevresel duyarlılıkları ile sürdürülebilirliğe olan katkıları önem kazanmaktadır. Bu farkındalıkla Çimsa, ürettiği katma değeri, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri vasıtasıyla toplumla paylaşmakta; fabrikalarının bulunduğu ve operasyonlarından doğrudan etkilenen şehirler başta olmak üzere ülke genelinde paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak kaynak ve imkân sağlamaya odaklanmaktadır.

Çimsa, çevreyi ve insanı temel alan, toplumsal ve bireysel refah seviyesini yükseltmeyi amaçlayan projelerle eğitim alanında çocuklara katkı sağlamaktadır. 2011 yılında  32 çocuğun katılımıyla başlayan Yaz Çocukları Projesi, 2017 yılı itibarıyla 742 çocuğa ulaşmıştır. Proje kapsamında psikolog, drama ve spor eğitmenleri aracılığıyla, 7-12 yaş arası çocuklara kapsamlı eğitimler sunulmaktadır. Bir diğer proje kapsamında ise, 2017 yılında Niğde Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin Çocuk Üniversitesi Bölümü işbirliği ile çocuklara geri dönüşüm ve atıkların değerlendirilmesi hakkında eğitim verilmiştir. Çimsa ayrıca sağlık, çevre, kültür-sanat, spor gibi alanlarda da sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmektedir.

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER