Mersin’de klinik kalite sorumlularına  eğitim

Okuduunuz haber
‘ENGELLLER’ FARKNDALK  YARATMAK  ÇN YÜRÜDÜ

Büyükşehir ‘in yeni araçları tanıtıldı

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Engelliler’ farkındalık  yaratmak  için yürüdü

‘Engelliler’ farkındalık  yaratmak  için yürüdü

Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği (ANED), Engelliler Farkındalık Haftası nedeniyle yürüyüş etkinliği düzenledi.

MERSN      11 Mayis 2018 - 17:00     161     0

‘Engelliler’ farkındalık  yaratmak  için yürüdü

Engelliler Haftası nedeniyle Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneğince düzenlenen yürüyüşe katılmak üzere Atatürk Anıtı önünde toplanan grup, ellerinde çeşitli döviz ve pankartlarla Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Anamur Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Hikmet Narcı, etkinlikte yaptığı konuşmasında çeşitli etkinliklerle Engelliler Farkındalık Haftası’nı kutlayacaklarını söyledi. Engelli bireylerin özel eğitimle her şeyi yapabildiğini belirten Narcı, “Geleneksel hale getirdiğimiz farkındalık yürüyüşü ve yaptığımız programlarla engellilerin ve engelli ailelerinin sıkıntılarını, toplumun farkına varmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bizim tek derdimiz engelli bireylerin özel eğitimle normal insanlar gibi her şeyi yapabildiğini göstermek ve önlerinin açılmasını sağlamak” dedi.

Narcı, konuşmasının sonunda Anamur Kaymakamlığı’ndan ilçede eğitim uygulama okulunun açılmasını talep etti. Etkinlik, şiirlerin okunması ve çeşitli dans gösterilerinin ardından sona erdi. İHA

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER