Silifkeliler Onur Akın’la coştu

Okuduunuz haber
ENGELLLER ŞÖLEN COŞKUYLA KUTLAND

Başarılı sporcular ödüllendirildi

Anasayfa   /    Kltr ve Sanat    /    Engelliler Şöleni coşkuyla kutlandı

Engelliler Şöleni coşkuyla kutlandı

Yenişehir Engelli Gençlik Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Engelli öğrenciler tarafından hazırlanan takı tasarım, el sanatları, yöresel halk oyunları ve çeşitli gösteriler yapıldı. Ayrıca İşitme engelli çocuklar tarafından işaret dili ile şarkılar söylendi.

KLTR VE SANAT      13 Mayis 2018 - 16:57     171     0

Engelliler Şöleni coşkuyla kutlandı

Merin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce  Engelliler haftası kapsamında düzenlenen “Engelliler Şöleni“ coşku ile kutlandı.Yenişehir Engelli Gençlik Merkezi’nde düzenlenen  sölene Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, Şube Müdürleri Vedat Akyar, Mehmet Kavuştu, Toroslar İlçe Müdürü Göksel Tuna, Özel Rehabilitasyon Merkezleri, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, etkinlikte yapıtğı konuşmada, Engellilerin talepleri için 24 saat hizmete hazır olduklarını ifade ederek ,“ Şu anda özelikle  sosyal devlet anlayışı içerisinde engeli çocuklarımıza ve engelli ailelerimize yönelik projelerde artık Türkiye üniversitelerin örnek araştırmalarına konu olmuştur. Buda gurur vericidir. Siz değerli engelli aileleri sizlerin ve çocuklarınızın bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var bunu hiçbir zaman unutmayın. Engelli ailelerimizin ve  yavrularımızın taleplerini yerine getirme hususunda gayretlerimiz sonsuz, kapımız şahıs kapısı değil, devlet kapısıdır onun için 24 saat sizlerin hizmetkârıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, içinde bulunduğumuz Engelliler haftasında tüm engellilerimizin Engelliler Haftasını yürekten kutluyorum” dedi.Ardından Engelli öğrenciler tarafından hazırlanan takı tasarım, el sanatları, yöresel halk oyunları ve çeşitli gösteriler yapıldı. Ayrıca İşitme engelli çocuklar tarafından işaret dili ile şarkılar söylenirken, Down Sendromlu bir öğrenci tarafından okunan dua ile program sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER