Fatih Şahin ‘MGC’ye adaylığını açıkladı

Okuduunuz haber
ERTÜRK’TEN BRLK BERABERLK VURGUSU

Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Anasayfa   /    Mersin    /    Ertürk’ten birlik beraberlik vurgusu

Ertürk’ten birlik beraberlik vurgusu

Gülnar-Bir Derneği Başkanı Dr. Cengiz Ertürk ‘Biz her yerdeyiz, her yerde birlikteyiz’ sloganıyla bu yıl birincisi gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada“Bir Oldukça Değil, Biz Oldukça Güçlüyüz” dedi. Etkinlikte Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, MHP eski milletvekili Dr. Ali Öz, Gülnar-Bir Derneği Başkanı Dr. Cengiz Ertürk ve Gülnarlılar keman eşliğinde çiftetelli oynadı.Kurulan serbest kürsüde ise Gülnarlılartaleplerini  dile getirdi.

MERSN      30 Nisan 2018 - 16:36     2358     0

Ertürk’ten birlik beraberlik vurgusu

Muhammet Tezel

Gülnar-Bir Derneği tarafından "Gülnar'ın birleştirici gücü. Biz her yerdeyiz, her yerde birlikteyiz" sloganıyla bu yıl birincisi gerçekleştirilen Gülnarlılar buluşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Binlerce insanın katıldığı etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Etkinlikte Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, MHP eski milletvekili Dr. Ali Öz, Gülnar-Bir Derneği Başkanı Dr. Cengiz Ertürk ve Gülnarlılar keman eşliğinde çiftetelli oynadı.

Yenişehir İlçesi Gökçebelen Mahallesi’ndeki Sera Peyzaj’da gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Gülnar-Bir Derneği Başkanı Dr. Cengiz Ertürk, “Gülnarlılar değerleri ile buluşuyor” etkinliğine katılmak için burada olduklarını kaydetti.

Amaçlarının ve misyonlarının tek olduğunu vurgulayan Ertürk “Gülnarlı ve Gülnarlıları buluşturmak. Gülnar’ı değerleri ile buluşturmak. Her zaman söylediğim gibi Gülnar’da badem, üzüm, erik, nohut yetiştirir ama en önemlisi insan yetiştirir. İşte asıl önemli olan bu. Biz yetiştirdiğimiz bu insanlara sahip olmak onların değerini bilmek ve bu değerleri aynı zamanda gelecek nesillere aktarabilmek adına buradayız” diye konuştu.

 

“Bir Oldukça Değil, Biz Oldukça Güçlüyüz”

 

Bunun ilk büyük etkinlikleri olduğunu vurgulayan Ertürk şöyle devam etti: “İleriki zaman dilimlerinde aynı şekilde organizasyonlar yaparak Gülnar halkımızı ve Gülnarlıları bir araya getirebiliriz. Biz birlikte güçlüyüz. Bir oldukça değil biz oldukça güçlüyüz. Bir değiliz, biz olacağız. Hep birlikte olacağız biz buradayız. Biz her yerde olacağız. Gülnar için geliştirilebilecek projelerin içinde olacağız. Bundan sonra tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte çalışacağız. Diğer Gülnar dernekleri ile birlikte çalışacağız. Hepimizi sadece halk olarak değil dernekler olarak ta birlikte olabilmemiz önemli. İleriki dönemlerdeki federasyon çalışmalarına burada başlamış bulunmaktayız. Federasyon kurabilirsek ileriki dönemlerde daha güçlü bir Gülnar, her alanda her platformda daha güçlü bir Gülnar oluşturabileceğiz. Asıl amacımız bu. Hiç durmayacağız çalışacağız. Dernek olarak tamamen kurumsal bir yapı oluşturmaya çalışıyoruz. Tüm organlarımızla farklı bir derneğiz.”

 

Siyaset Üstü Bir Yapıyız

 

Düzenlenen etkinlikten Gülnarlıların çok memnun kaldığına işaret eden Ertürk şunları kaydetti: “Bizi gördüler bundan sonrası daha iyi olacağız. Daha da çok görecekler yanımızda olacaklar. Temel amacımız birlik ve beraberlik. Başka siyasetin içinde olmadığı siyaset üstü zeminde birlikteyiz ve beraber olacağız. Sonuçta herkesin bir siyasi görüşü var. Herkes oy kullanıyor. Derneğin içindeki insanlarında sonuçta bir siyasi görüşü var. Çünkü onlarda oy kullanıyor ama bizim derneğimizin şöyle bir özelliği var. Dernek yönetim kurulu içinde yer alan insanlar asla ve asla geçmiş dönemde dahil olmak üzere bugün ve yarın kesinlikle herhangi bir siyasi partide aktif olarak görev almamış, aynı şekilde yerel yönetimlerde de aktif bir görev almamış olması gerekir. Eğer alacak olurlarsa dernek yönetiminden istifa etmek zorundalar. Herkes siyaset yapabilir. Zaten siyasi zemin olmadan hiçbir şey olmaz, biz bunları biliyoruz. Bir bölgenin kalkınabilmesi gelişebilmesi için mutlaka siyaset lazım. Dernekte mutlaka bu yollara başvuracaktır. Başvuracaktır derken siyasi olarak herhangi bir faaliyet yürütmeden mutlaka ve mutlaka siyasetin içinde yer almak zorunda ama yönetim olarak faaliyetsel açıdan asla ve asla bir partiye yakın olma gibi bir şey asla asla olamaz. Öyle bir şey olmayacaktır. Her siyasi partiye eşit uzaklıkta olacağız. Ama mutlaka onlarla ilişkilerimiz, birlikteliklerimiz olacak. Bu kaçınılmaz. Siyaset bizim en uzak noktamız. Çünkü biz insanları siyasetle ayrımlaştırıyoruz. Sağcı diyoruz, solcu diyoruz. O partiden diyoruz, bu partiden diyoruz. Biz böyle uzaklaşıyoruz. Biz siyaseti bir kenara koyarsak dernek içinde ve dernek dışında. Halkı bir birine yaklaştırmada işimiz çok kolay.”

 

Günel: Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap Var

 

Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel programda emeği geçenlere teşekkür ederek “Böyle bir programı hemşehrilerimizin düzenleyip bizi davet ettiler. Her zaman söylediğimiz bir şey var. Biliyorsunuz birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır. Gerçekten insanların bir araya gelip en azından senede bir sefer bu şekilde birlik beraberlik içinde olmaları gerçekten bizi gururlandırıyor” dedi.

Dernek yönetiminden arayıp bazı malzemelerden eksikleri olduğunu söylediklerinde bütün imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Günel şunları söyledi: “Biz bütün herkesi seferber edip eşyaları buraya getirdik. Çadırımızı kurduk. Gülnarlı olup daGülnarlıhemşehrilerimizin yanında olmamak mümkün değil. Onun için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Biz burada siyaseti politikayı bir tarafa atarak birinci derecede hemşehriciliği ön planda tutarak burada toplandık. Her görüşten her düşünceden insanlar bir araya geliyorlar. Herkese başarılar diliyoruz.”

Programda misafirlere yöresel sıkma ve ayran ikram edilirken halk oyunları gösterisi sunuldu. Kurulan serbest kürsüde ise Gülnarlılar dilek ve temennilerini dile getirdi. Yöresel sanatçıların konser verdiği etkinlikte Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, MHP eski milletvekili Dr. Ali Öz, Gülnar-Bir Derneği Başkanı Dr. Cengiz Ertürk ve programa katılanlar çalan keman eşliğinde çiftetelli oynadı. Açılan stantlarda ise Gülnar’a özgü yöresel ürünler sergilendi.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER