Öğrenme Şenliği Yapıldı

Okuduunuz haber
FARKNDALK ÇN YÜRÜDÜLER

CHP’den imar affına tepki

Anasayfa   /    Mersin    /    Farkındalık için yürüdüler

Farkındalık için yürüdüler

Mersin Çocuk Hakları Komitesi, 'Engelliler Haftası' dolayısıyla kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenledi.

MERSN      11 Mayis 2018 - 17:09     193     0

Farkındalık için yürüdüler

Mersin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü‘ne bağlı çocuklar, kurum personelleriyle birlikte 'Engelliler Haftası' dolayısıyla kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla yürüyüş düzenledi. Belediye bandosu eşliğinde Ulu Camii önünden Cumhuriyet Alanına kadar yürüyen katılımcılar, burada ellerindeki balonları uçurdular. Ayrıca 'ekranla değil akranla büyüsün çocuklar' kampanyası kapsamında Mersin Çocuk Hakları Komitesi çocukları, çeşitli döviz ve pankartlarla gösteride bulundular. Mersin Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel Topkaya, bakanlık olarak engelli, yaşlı, çocuk ve kadın olmak üzere toplumun her kesimine yönelik hizmet yürüttüklerini belirterek, engelli haftası nedeniyle kamuoyu duyarlılığı oluşturmak için kortej yürüyüşü düzenlediklerini söyledi. Topkaya, “Engellilerimiz bizim için değerlidir. Amacımız onların toplumla bütünleşmesini sağlamak ve kurum olarak onları kucaklamaktır. Engelliler haftası nedeniyle Mersin’deki engelli bakım ve rehabilitasyon merkezilerimizce, müdürlüğümüz başta olmak üzere hafta boyunca gezi, piknik, yemek, futbol maçı gibi çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu nedenle destek veren katılımcılara teşekkür ediyoruz" dedi. İHA

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER