‘Yaşlılar bakım güvencesine kavuşacak’

Okuduunuz haber
FORUM MERSN, GÖRSEL BR ŞÖLENE MZA ATYOR!

MGC'de üye listesi güncelleniyor

Anasayfa   /    YAAM    /    Forum Mersin, görsel bir şölene imza atıyor!

Forum Mersin, görsel bir şölene imza atıyor!

Forum Mersin’de bu yıl ikinci kez düzenlenen “Kum Festivali” kapsamında sanatın en doğal ve eğlenceli halini yansıtan kumdan heykeller, “masal kahramanları” teması kapsamında festival katılımcılarıyla buluşuyor.

YAAM      12 Haziran 2018 - 16:38     304     0

Forum Mersin, görsel bir şölene imza atıyor!

 Altı heykeltraşın Sinbad, Pinokyo ve Gepetto, Papunzel ve Kulesi, Pater Pan, Küçük Prens ve Tilki, Çizmeli Kedi, Bremen Mızıkacıları, Hansel ve Gretel ve Deniz Kızı’na kumla hayat vereceği dev eserler, Forum Mersin’de sergilenmeye başladı.Forum Alış veriş merkezi’nden yapılan açıklama göre
Forum Mersin 2. Kum Festivali’nin bayram sürprizi: Ramazan Panayırı!
Forum Mersin 2. Kum Heykel Festivali Kapsamında festival alanında kurulacak Ramazan Panayırı, misafirlere nostaljik bir bayram yaşatacak. Dört tarafı ışıklarla çevrili, Ramazan konseptine uygun dekore edilen alanda panayır oyunlarından ikramlara birbirinden eğlenceli etkinlikler ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Renkli pamuk şeker ve elma şekerinin yanı sıra Osmanlı macunu ve Osmanlı meyan kökü şerbeti ikramları, halka atmaca oyunu, balon şov, kostümlü fotoğraf çekim alanı gibi pek çok aktivite Ramazan Panayırı’nda katılımcıların beğenisine sunulacak. Osmanlı döneminin en eğlenceli yüzü soytarı da Forum Mersin panayır alanında çocuklarla buluşacak. Forum Mersin’in minik ziyaretçilerine en nostaljik sürprizi ise eski usul atlı karınca olacak. Anne ve babaları geçmişe götürecek olan bu oyuncakla minikler de geçmişten geleceğe bir yolculuk yaşayacak.
Zeynep Dizdar, Forum Mersin’de hayranlarıyla buluşuyor!
Forum Mersin 2. Kum Heykel Festivali Ramazan Panayırı’nın açılışı Zeynep Dizdar konseriyle yapılacak. 14 Haziran 2018 Perşembe günü saat 20.30’da Atıf Yılmaz Meydanı’nda Zeynep Dizdar konseri ile panayır şöleni hayat bulacak.
Masal Anlatıcıları, panayıra renk katacak!
Bayram boyunca Masal Anlatıcıları etkinliği festival alanında 20:00-22:00 saatleri arasında heyecanlı ve sürükleyici masalları Forum Mersin ziyaretçileriyle paylaşacak. 
Kum Festivalinin ilki, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle gerçekleşmişti
2017 yılının Ramazan ayında alanında bir ilke imza atarak Kum Heykel Festivali’ni başlatan Forum Mersin, kentin simgelerini ve Ramazan’a özgü figürleri kumdan heykellere dönüştürmüştü. Sanatın en doğal ve eğlenceli halini yansıtan kumdan heykeller, Kleopatra, Adam Kayalar, Ramazan Davulcusu, Hacivat-Karagöz, Hasrettin Hoca, Kızkalesi ve Şahmeran gibi temaların yanı sıra Mersin’e özgü ve Ramazan’a özel simgeleri de ziyaretçilerle buluşturmuştu. 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER