Mersin'de ocuk iilii ile mcadele hzla sryor

Okuduunuz haber
GAZETEC ADAYLARNDAN KARMA FOTORAF SERGS

Sanayi Esnafndan Bakan Cana teekkr

Anasayfa   /    Mersin    /    Gazeteci adaylarndan karma fotoraf sergisi

Gazeteci adaylarndan karma fotoraf sergisi

Mersin niversitesi'nde (ME) letiim Fakltesi Gazetecilik Blm 3. snf rencilerinin, 'Fotoraf Sanat' dersi kapsamnda ektikleri fotoraflar sergilendi.

MERSN      13 Mart 2018 - 16:31     904     0

Gazeteci adaylarndan karma fotoraf sergisi

Farkl teknikler kullanlarak hazrlanan 30 çalmann yer ald serginin açlna, letiim Fakültesi Dekan Prof. Senem Duruel Erklç, Dekan Yardmcs Yrd. Doç. Dr. Ahmet Taylan, Gazetecilik Bölüm Bakan Yrd. Doç. Dr. Berna Arslan bata olmak üzere letiim Fakültesi öretim elemanlar ve örencileri katld. Açlta konuan Erklç, günümüz teknolojisinde fotoraf çekmenin daha yaygn ve kolay olduuna dikkat çekerek, önemli olann bak açs olduunu vurgulad. Erklç “Nasl baktmz, kullandmz materyalin önüne geçiyor. Farkl bir perspektiften bakacak olursak ne yaptmz, neyle yaptmzdan her zaman daha önde gelir. Ksaca Henri Cartier-Bresson'un söyledii gibi fotoraf makine deil, insan çeker” dedi.

Sergi hakknda bilgi veren Gazetecilik Bölüm Bakan Yrd. Doç. Dr. Berna Arslan ise , Gazetecilik mesleinin en önemli unsurlarndan biri fotoraf çekmek olduuna  iaret ederek,”Örencilerimizin, küçücük bir vizörden hayat nasl algladklarn ve olaylar nasl bizlerle buluturduklarn bu sergide görüyoruz. Serginin düzenlenmesine destek olan Prof. Senem Duruel Erklç hocamz bata olmak üzere 8 yldr bu serginin düzenlenmesini salayan Uzman Hac Mehmet Acar’a ve örencilerimize teekkürlerimi sunuyorum”  diye konutu. 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER