Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı

Okuduunuz haber
‘GELECEK BENM PROJES’

Engelli Gençlerden Vali Su’ ya ziyaret

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Gelecek Benim Projesi’

‘Gelecek Benim Projesi’

Mersin Valisi Ali İhsan  Su ‘Gelecek Benim Projesi’ kapsamında oluşturulan kütüphanelerin açılışını gerçekleştirdi.

MERSN      16 Mayis 2018 - 17:44     179     0

‘Gelecek Benim Projesi’

Mersin Valisi  Ali İhsan Su, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Sosyal Destek Programı ‘SODES’ Kapsamında kabul edilen ve Valiliğimizce yürütülen güdümlü  ‘Gelecek Benim Projesi’ kapsamında oluşturulan kütüphanelerin açılışını gerçekleştirdi. Valilikten yapılan açıklama göre

Toroslar Sebahattin Çakmakoğlu Ortaokulunda düzenlenen ve 6 farklı okulda oluşturulan kütüphanenin eş zamanlı olarak açılışının yapıldığı törene Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.Açılışta yaptığı konuşmada ilimizde her alanda çok güzel hizmetlerin yapıldığını ifade eden Vali Ali İhsan Su, bu çerçevede ilimizde Sosyal Destek Projeleri (SODES) kapsamında da birbirinden güzel çalışmaların hayata geçirildiğini belirtti.

İlimiz genelinde 7’si güdümlü olmak üzere toplam 52 SODES projesinin yürütülmeye başlandığını da sözlerine ekleyen Vali Su, bu projeler ile özellikle de dezavantajlı vatandaşlarımızın durumlarının daha iyi hale getirilmesi, sosyal aktivitelerinin artırılması ve toplumda bu anlamda bir farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını kaydetti.

Konuşmasının devamında, SODES projelerinin hayata geçirilmesindeki katkılarından dolayı Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’a Mersinliler adına şükranlarını sunan Vali Su, sözlerini yine bu kapsamda yürütülen projeler hakkında açıklamalarda bulunarak sürdürdü.

‘Gelecek Benim Projesi’ ile doğrudan ve dolaylı olarak 44 bin kişiye ulaşılmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Ali İhsan Su, konuşmasını projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kişi ve kurumlara da teşekkür ederek noktaladı.

Protokol konuşmalarının ardından Vali Su ve protokol üyeleri tarafından temsili kurdelenin kesilmesiyle devam eden açılış töreninin akabinde, 6’sı kütüphane kurulan ortaokul ve 14’ü ise bölgedeki ağırlıklı olarak dezavantajlı öğrencilerin eğitim gördüğü ilkokul olmak üzere toplam 20 okulda düzenlenen yarışmada 2032 öğrenci arasından dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Ali İhsan Su tarafından verildi.

Günün anısına çekilen toplu fotoğrafın ardından Vali Ali İhsan Su, protokol üyeleri ile birlikte açılışı yapılan kütüphanenin gezilmesiyle sona erdi.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER