Çocuk Komitesi, Erdemli'de toplandı

Okuduunuz haber
GENÇ KEMANCLAR ÖDÜLLERLE DÖNDÜ

Alzheimer Derneği’nden Vali’ye ziyaret

Anasayfa   /    Kltr ve Sanat    /    Genç kemancılar ödüllerle döndü

Genç kemancılar ödüllerle döndü

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı 2.sınıf öğrencisi Ecmel Nevâ Bildik Slovakya’nın DolnyKubin şehrinde düzenlenen “22nd International Competition of BohdanWarchal in PlayingTheBowStringİnstruments” yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Devlet Konservatuvarı Keman Ana Sanat Dalı'nda yarı zamanlı keman öğrenci  Deniz Yakın  ise, Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen “11. Uluslararası Keman Yarışması'nda” A Kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

KLTR VE SANAT      10 Mayis 2018 - 17:06     141     0

Genç kemancılar ödüllerle döndü

Mersin Üniversitesi(MEÜ) Devlet Konservatuarı keman eğitmeni LilyTchumburidze'nin yarı zamanlı keman 2.sınıf öğrencisi Ecmel Nevâ Bildik Slovakya’nın DolnyKubin şehrinde düzenlenen “22nd International Competition of BohdanWarchal in PlayingTheBowStringİnstruments” yarışmasında ikincilik ödülü aldı.  Mersin Üniversitesi basın merkezinden yapılan açıklama göre,Jüri Başkanı Peter Michalica, Ecmel Neva Bildik'in tüm jüri üyelerini müzikal ve teknik olarak çok etkilediğini belirterek kendisini ayrıca tebrik etti.  Ecmel Neva Bildik İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın 27 Mart tarihinde düzenlediği solist seçim sınavını da kazanarak 20 Nisan tarihinde İzmir Devlet Senfoni Orkestrasıyla birlikte solist olarak sahne aldı.

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Ana Sanat Dalı'nda yarı zamanlı keman öğrenci olan Deniz Yakın 29 Mart – 01 Nisan tarihlerinde Belçika'nın Brüksel kentinde düzenlenen “11. Uluslararası Keman Yarışması'nda” A Kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. Tchumburidze'nin öğrencisi olan Deniz Yakın ayrıca bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları Programında Muğla Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile solist olarak sahne alarak  üniversitemizi ve konservatuvarımızı başarıyla temsil etti.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER