Mobilya sektörü KDV’de indirim bekliyor

Okuduğunuz haber
‘GöZLER°N° D°KT°LER, B°Z° °ZL°YORLAR’

 Arslan zirveyi yorumladı

Anasayfa   /    Siyaset    /    ‘Gözlerini diktiler, bizi izliyorlar’

‘Gözlerini diktiler, bizi izliyorlar’

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, İyi Parti Mersin İl Örgütü’nün düzenlediği kaynaşma yemeğinde yaptığı konuşmada, yüzde 10'luk seçim barajının düşürülmesine "kafa yormadıklarını" ve bir baraj endişelerinin bulunmadığını belirterek, “Şimdi payımıza düşen yüzde 20’yi aldıysak, bir o kadar da oy alabileceğimiz insan var. Şimdi bunlar gözlerini diktiler, bizi izliyorlar. Ben bu seçimden herkesi şaşırtacak bir sonuç çıkacağına inanıyorum” dedi.

S°YASET      15 Ocak 2018 - 16:26     1271     0

‘Gözlerini diktiler, bizi izliyorlar’

Abidin Yağmur

 

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “En son anketi Aralık ayında yaptırdık. Artık İyi Parti için yüzde 20 çıtasının altı yok. Üstü var. Bütün anketlerde oy veririm diyen kadar, oy verebilirim diyen var. Yani yüzde 40’lık bir aralık var demek. Şimdi payımıza düşen yüzde 20’yi aldıysak, bir o kadar da oy alabileceğimiz insan var. Şimdi bunlar gözlerini diktiler, bizi izliyorlar, hakikaten samimiler mi diye izliyorlar. Ben bu seçimden herkesi şaşırtacak bir sonuç çıkacağına inanıyorum” dedi.

İyi Parti Mersin İl Örgütü’nün düzenlediği kaynaşma yemeği önceki akşam Novana Otel’de yapıldı. Yemeğe İyi Parti Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın ve Ayfer Yılmaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve partinin ilçe başkanlarıyla kurucu üyeleri katıldı.

Yemekte partililere hitap eden İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın,  “Türkiye Cumhuriyeti var olduğundan beri bu millet en zor dönemden geçiyor. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, gücü eline geçiren bir zalim, devletin gücünü sopa gibi kullanarak, Türk milletini sindirmiş, herkes kabuğuna çekilmiş, herkes yarına endişeyle bakıyor, herkes ne olacağım sorusunu birbirine soruyor ama bir şey yapmakta, bir cesareti ortaya koymakta karamsarlığa kapılıyor” dedi.

 

‘Senden korkmuyoruz?

 

Her dönemin kendi şartlarını oluşturduğunu ifade eden Aydın, gerçek manada Türk milletiyle bütünleşmiş bir siyasal hareketi inşa etmeye çalıştıklarını belirterek, “Zalimin zulmü bir yere kadardır. Dünyanın en korkak insanları zalimlerdir. Diktatörlerdir. O kafa tutanlardır. O elinde sopa sallayarak herkesi tehdit edenler dünyanın en korkak insanlarıdır. Nereden cesaret alırlar? Karşısındaki sinmişlikten. Bu baskılar karşısında ne yapacağını bilemeyen milyonların kararsızlığından cesaret alır onlar. Ama bugün Türkiye’de bu oyun bozuldu.”diye konuştu.

“Bu ülkede zedelenmemiş, bozulmamış hiçbir değerimiz kalmadı” diyen Koray Aydın,  “En çok örselenmiş olan ise dini duygularımız. Hiçbir siyasi iktidar yüce dinimiz İslam’a bunların yaptığı kötülüğü yapmadı. Vallahi de yapmadı, billahi de yapmadı. İslam’ın temel akidelerini unutturarak, İslamı sadece bir şekil dini haline getirmeye çalışan bugün güçleri elinde bulunduran insanlara, adaleti dinin içinden çekip alarak, birbirini anlamayı o dinin içinden çekip alarak, her şeyi affedebilecek Allah’ı sadece korkutmak için kullanan bu insanlara karşı İslam’a sahip çıkmak da İyi Partililerin görevidir” dedi.

 

‘Kim milli, kim gayri milli?’

 

İyi Parti’nin kurulmasının ardından Türkiye’de siyaset dengelerinin değiştiğini ve AKP ile MHP’nin ittifak yapmak zorunda kaldığını belirten Aydın, “Türkiye bir yol ayrımında. Cepheler oluştu. Onlar şimdi bir cephe olduklarını söylüyorlar. Adına yerli ve milli bir cephe dediler. Diye konuştu

‘Türkiye neye muhtaç?’

 

Seçim anketleri ve seçim tahminleri üzerine değerlendirmelerde de bulunan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sürekli anket yaptırıyoruz. En son anketi Aralık ayında yaptırdık. Artık İyi Parti için 20 çıtasının altı yok. Üstü var. Bütün anketlerde oy veririm diyen kadar, oy verebilirim diyen var. Yani yüzde 40’lık bir aralık var demek. Şimdi payımıza düşen 20’yi aldıysak, bir o kadar da oy alabileceğimiz insan var. Şimdi bunlar gözlerini diktiler, bizi izliyorlar, hakikaten samimiler mi diye izliyorlar. Ben bu seçimden herkesi şaşırtacak bir sonuç çıkacağına inanıyorum. AKP 2002’deki zamanın ruhuna uygun adım atarak yüzde 34 oldu. Bugün zamanın ruhuna uygun adım atan partinin adı İyi Partidir. Laik demokratik cumhuriyet tehdit altında. Bölünmüşlük en büyük sorunumuz. Düşman aramaya gerek yok. Cumhurbaşkanı zaten bölmek için elinden geleni yapıyor. Türkiye neye muhtaç? Bir tarafta baba var. Evlatlarını azarlıyor, dövüyor, aralarında ayrım yapıyor. Aralarında bir de ana var. Bütün evlatlarını, ayrım yapmadan sevmeye, kucaklamaya hazır. Türkiye bu konuda karar verecek. Bu zalime, bu zalimin kurduğu Türkiye şartlarına evet demeyeceklerin toplanacağı yer İyi Parti’dir.”

 

Yılmaz: Hesap sormaya geliyoruz

 

Yemekte partililere seslenen İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz da, Türkiye’nin yaşadığı ekonomik sorunlara dikkat çekti. Yılmaz, “İşimiz zor. Ama biz zor işleri severiz. Bu ülkede hangi iş kolay oldu. Topraklarımıza göz dikenler çok oldu. Ama ilk kez içerden vurulduk. İlk kez kardeş kardeşinin karşısına getirdi. İlk kez bu ülkede insanlar bilerek, istenerek fakirleştirildi. İlk kez bu ülkede üreticinin üretimi elinden alındı. Artık gelecek için çocuklarımız ne diyor? Hangi ülkeye gidebilirim diyor. Hatta anne babalar acaba yurtdışına göndersek mi diyor. Ne zaman umudumuzu kaybettik. Ne zaman bu kadar umutsuzluğa kapıldık. Ne zaman Atatürk ve silah arkadaşlarına ihanet edilmesine izin verdik. Kurdukları cumhuriyetin bugün artık uluslar arası alanda güvenilmez, yanında durulmaz bir ülke olarak ilan edilmesine ne zaman izin verdik. Uzun bir yol kat edildi ve referandumdan sonra ortaya çıktı ki bu arkadaşlar ülkeyi karpuz gibi ortada ikiye bölmüşler.  Elleri ceplerimizden çıkmadı. İşçinin, üreticinin emeğini Sarrafla çaldılar. Bıraksalardı ya İran’a yapılacak ödemeleri bizim tekstilcimiz, bizim ilaç üreticimiz, bizim kimya üreticimiz ürettikleriyle ödeseydi. Neden izin vermediler? Amerika eğer Halkbank’a ceza çıkarırsa kim ödeyecek? Bir bakan açıkladı. Hazinemiz ödeyecekmiş. Peki o hazine, asgari ücretle zor geçinen, aldığı ekmek için vergi ödeyen insanların verdiği vergilerle birilerinin yaptığı yolsuzluğu ödemek zorunda mı? Ülkemizi Amerika’da mahkemelere düşürüp bizim itibarımızla oynayanlara hesap sormayacak mıyız? İşte iyi parti bunların hesabını sormak için geliyor” dedi.

‘Tarih bizi yazacak’

İyi Parti Mersin İl Başkanı İbrahim Özel de,  “Türk siyaset hayatında bir tarih yazılıyor. Milli mücadelenin tarih sayfalarına yazıldığı gibi bugünler de yazılacak. Türkiye Cumhuriyeti’ne kast edenleri, kumpasçıları,  gücü ve morali tüketilen TSK’yı, talimatla karar veren yargıçları ve hapse atılan genelkurmay başkanımızı tarih yazacak. Bahşiş seven Sarrafları, saat seven bakanları, onları koruyanları, yağmalanan hazine değerlerini, ruhsuzlaştırılan eğitim sistemini ve dahasını tarih yazacak. Diğer yandan tarih,  19 mayıs 1919’da Samsun’da Atatürk’ün başlattığı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bütün kabuslara, kumpaslara göğsünü siper eden Sayın Genel Başkanımızın mücadelesini de yazacak, bizleri de yazacak” diye konuştu.

‘Nefsini bir kenara bırakanlar burada’

İyi Parti Mersin İl Örgütü’nün düzenlediği yemeğe, Mersin’deki tek partili belediye başkanı olan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de katıldı. Partililere hitap eden Türe şunları söyledi:  “Ülkemiz adeta bir sırat köprüsünden geçiyor. Sıkıntılar içinde. 2 yıl önce sizlerle yola çıktık. 2 yıl içinde büyük sıkıntılar çektik. Büyük zorluklarla karşılaştık. Adeta yalnızlaştırıldık, hedef gösterildik. Ama ülkemiz böyleyken, ülkemizin derdi dağları aşmışken, ülkemizin dertleriyle ilgilenmek varken korkmak, kenara çekilmek yakışır mıydı bize. İyi Parti yolunda saflarımızı sıklaştırdık. Ben Mersin’deki tek belediye başkanı olduğum için gururluyum ama yalnız kaldığım için üzgünüm. Bu düşüncelerimi Koray Aydın’a iletince  ‘Sayın Başkan, bu partiyi Türk milleti kurdu. Kusura bakmayın biz kimsenin kapısına gitmeyeceğiz’ dedi. ‘Kendi nefsini ve hedefini bir kenara koyanlar yarın bir gün bizim kapımızı çalar’ dedi sayın bakanımız. Memleketini sevenler, nefsini bir kenara atanlar bugün burada işte.  Liderimize buradan söz veriyorum. İyi Parti’yi Mersin’de birinci parti yapacağız. Mersin’de Büyükşehir dahil olmak üzere 13 belediyeyi alacağız.”

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ