MESKİ’den iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Okuduunuz haber
GÜZEL SANATLAR’DA  MEZUNYET HEYECAN

Tuna iftar sofralarına konuk oluyor

Anasayfa   /    Mersin    /    Güzel Sanatlar’da  Mezuniyet heyecanı

Güzel Sanatlar’da  Mezuniyet heyecanı

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin2017-2018 yılı mezuniyet töreni  Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde yapıldı. Mezuniyet  ve sergisine Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

MERSN      06 Haziran 2018 - 16:56     144     0

Güzel Sanatlar’da  Mezuniyet heyecanı

Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde diploma almaya hak kazanan öğrenciler için mezuniyet töreni ve mezunların eserlerinden oluşan mezuniyet sergisi düzenlendi.Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.Mersin Üniversitesi Tanıtım Filmi izlendiği törende konuşan Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya: “Her alanda eğitim süreci zorlu ama sanat alanı diğerlerinden farklı. Teorik dersler her yerde var. Ancak güzel sanatlar eğitiminde pratik uygulama, usta-çırak ilişkisi şeklindeki birebir eğitim daha ön plandadır” dedi. Prof. Dr. Kaya sözlerine şöyle devam etti: “Bir sanatçı olarak sizden beklentim, büyük olmalı! Toplumun olaylara, doğaya bakış açısını değiştirerek çok yönlü düşünme yeteneği kazanmasında, toplumun estetik anlayışının gelişmesinde, toplumun daha çağdaş bir yaşam sürdürmesinde ciddi bir rolünüz olacak. Bunu başaracağınızdan hiç şüphem yok. Üniversitemizi, fakültemizi sadece ülkemizde değil, bütün dünyada aydın birer sanatçı olarak temsil edeceğinize biz inanıyoruz. Birbirinizle ve fakültenizle bağlarınızı koparmayın kapımız hepinize açık olacak.”

Fakülte birincisi Resim Bölümü öğrencisi Gülhan Dönmez aldığı diplomanın ikinci lisans mezuniyeti olduğunu ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Sanat eğitimi almak çok farklıymış. Bu deneyimi yaşadığım için çok mutluyum. Bir hayalimi gerçekleştirdim. İnanıyorum ki isteyerek ve sevilerek yapılan hiçbir şey zor ve imkânsız değil. Bu bölümü kazandığımdaki heyecan ve mutluluk hiç eksilmedi.”

Rektör Yardımcısı ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya Fakülte birincisine, Dekan Yardımcısı Doçent Ayşe Yüce Fakülte İkincisine, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Metin Şen ise Fakülte Üçüncüsüne temsili diploma ve plaket verdiler.Temsili diplomalarını hocalarının elinden alan mezunlar, keplerini havaya atarak mezuniyeti kutladılar. Ardından mezuniyet sergisi için Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’na geçildi. Mezuniyet sergisi, mezunların aileleri ve öğretim üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.Sergide eseri bulunan mezunlara katılım belgesi verilmesi ile tören son buldu.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER