Çamlıyaylalı  arıcılara kovan desteği

Okuduunuz haber
HAMZAÇELEB’DEN  KAYA’YA ZYARET

Cezaevi camisinin temeli atıldı

Anasayfa   /    Mersin    /    Hamzaçelebi’den  Kaya’ya ziyaret

Hamzaçelebi’den  Kaya’ya ziyaret

CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, CHP İl BaŞkanı Adil Aktay, İlçe Başkanı Ali İlk, Mersin CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır ve  23-24. Dönem CHP Milletvekili Vahap Seçer, ile birlikte Borsa  Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret etti. Borsa’dan yapılan açıklama göre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten   kaya Tarsus'un tarımsal potansiyeli hakkında bilgi verdi.

MERSN      12 Haziran 2018 - 16:27     301     0

Hamzaçelebi’den  Kaya’ya ziyaret

Tarımın önemine   işaret eden Kaya, “ Borsamız, üreticimizin alın teri emeğini en iyi şekilde değerlendiren alıcı ve satıcı arasında uygun ticareti sağlayan kamu tüzel kişiliğidir.Tarsusta ağırlıklı olarak hububat, yağlı tohumlar, pamuk, narenciye , sert çekirdekliler, yaş sebze meyve üretimi ve zeytincilik başlıca üretimi ve ticareti yapılan tarım ürünlerimizdir. Üyelerimizin bu ticareti ile işlem hacmimiz 2,5 milyar tl'sını geçmiştir.Mersin ilinde bulunan toplam 3,8 milyon dekar tarım alanın, 1,95 milyon dekarında tahıllar ve diğer bitkisel ürünler üretimi yapılırken sadece Tarsus'ta  1,2 milyon dekar tarım alanı işlenmektedir. Tarsus'ta 1,2 milyon dekar tarımsal üretim alanımızda ulaşılan ticaretimiz  3 milyar tl'sına yaklaşmaktadır.Tarsus Ticaret Borsası olarak ' Öncelikle Tarsus'un ve Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıyoruz'. Ülkemiz ve Tarsus  için büyük hayallerimiz, umutlarımız ve hedeflerimiz var. Bugüne kadar, yaptığımız, savunduğumuz her işte, Ülkemize ve Tarsus'a katkı vermeyi, daha çok ve daha kaliteli üretmeyi, daha çok istihdam sağlamayı hedefliyoruz. Borsamıza yapmış olduğunuz ziyaret ile sizleri yakından tanıma imkanına sahip olduk. Önümüzde bir seçim var. Çalışmalarınızda size ve tüm milletvekili adaylarına başarılar dileriz." dedi.

CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, dünya ve ülkemizde izlenen, gelişen siyasi ve ekonomik gelişmelerden bahsettiği ziyarette "Sayın Başkanım dediğiniz gibi Liyakat öncelikli konumuz . Biz parti olarak bu esasa önem veriyoruz. " diyerek 24 Haziran günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı  ve Milletvekilliği seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.Ziyaretin sonunda CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi''ye Borsa üyesi Boltaç Zeytinyağları firmasının ödül kazanan Coğrafi İşaret Tescilli Tarsus Sarıulak Zeytininden üretilen zeytinyağ ile Borsanın yine tanıtım için kullandığı  Tarsus Sarıulak Zeytininden üretilen zeytinyağı hediye edildi.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER