Otomobil kar ynden gelen arala arpt

Okuduunuz haber
HDP ADAYLAR MGC’Y ZYARET ETT

Emeklilerin ikramiye kuyruğu

Anasayfa   /    Siyaset    /    HDP adayları MGC’yi ziyaret etti

HDP adayları MGC’yi ziyaret etti

HDP Mersin Milletvekili adayı Fatma Kurtulan, “Barajı aşıp meclise gitmemiz durumunda yapacağımız en önemli projemiz güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi yeniden inşa etmektir” dedi.

SYASET      08 Haziran 2018 - 18:33     260     0

HDP adayları MGC’yi ziyaret etti

Diyar ŞİRİN

HDP Mersin milletvekili adayları Fatma Kurtulan ve Rıdvan Turan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dileyen Fatma Kurtulan,  çalışmaları hakkında medyayı ve Mersin kamuoyunu bilgilendirmek için MGC’yi ziyaret ettiklerini söyledi.Kurtulan, “Seçim çalışması kapsamında mümkün mertebe mersin'de herkese ulaşma gibi bir program içerisindeyiz. Gazetecilikten başlamak, bu cemiyeti ziyaret etmek oldukça önemli. İyi yönetilmeyen bir Türkiye sisteminde en çok etkilenen, baskıya maruz kalan bir çalışma alanıdır gazetecilik. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘ya taraf olursun ya da bertaraf olursun’ söyleminin en çok karşılık bulduğu alan gazetecilik oldu. Muhalif olan her kesimin zarar gördüğü, etkilendiği, baskıya, şiddet maruz kaldığı bir tek adam sisteminin dayatmasıyla karşı karşıyayız. Aslında yaşamınızın her alanında tek adam rejimi dayatılıyor. 7 Haziran öncesinde biz HDP olarak bunu görmüştük. İtirazımızı o zamandan başlayarak gerçekleştirdik ve sandığa da bunu yansıttık. Yok sayılan bir seçim süreci oldu, ardından 1 Kasım ve şimdi gelinen süreçte tekrar yeniden biraz da 7 Haziran sürecinde olduğu gibi daha çok şiddetle, savaş politikaları ve söylemini büyüterek seçimi yeniden kazanmayı hedefliyor.  Biz dün de söyledik bugün de söylemeye devam edeceğiz. Bizim derdimiz bir kişi, bir adamla uğraşmak değil, yaratılmak istenen sistemle bizim derdimiz var. Tek adam rejimi Türkiye'deki dokuya hitap etmiyor, çoğulcu değil, herkesi yok sayıyor, reddediyor. Bizim ve cumhurbaşkanı adayımızın barajı aşıp meclise gitmemiz durumunda yapacağımız en önemli projemiz güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi yeniden inşa etmek” dedi.

HDP Mersin Milletvekili adayı Rıdvan Turan da,  “Ülkenin bütün dengeleri darmadağın olmuş durumda. Adalet mekanizması yerlerde sürünüyor, kamu yönetimi adeta AKP'ye bağlanmış durumda. Seçim çalışmaları ilimizde de olduğu gibi en yüksek kamu yöneticilerinin AKP ile beraber seçim çalışması sürdürmesi biçiminde cereyan ediyor. Demokratik alanın tamamen tasfiye edildiği, meclisin hükmünün kalmadığı, cumhurbaşkanının bütün yetkileri tek elinde topladığı bir ülke manzarasıyla karşı karşıyayız. Biz bugün halkımıza oy verin ve oy verdiğiniz gün dışında 5 yıl boyunca kendi mekanınızdan siyaseti seyredin, bir kenarda durun demiyoruz. Bizim siyaset tarzımız bugün bütün Türkiye halklarına barış, demokrasi, kardeşlik ve eşitlik içerisinde ve 16 yılın açtığı yaraları tedavi etmek için yeniden ülkemizi birlikte kurma önerisidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER