Başkan Can, Anneler Günü’nü Kutladı

Okuduunuz haber
HENTBOLCU KZLAR BAŞKAN PAMUK’U ZYARET ETT

Yeşilçam’ın yıldızları Mersin’de

Anasayfa   /    Spor    /    Hentbolcu Kızlar Başkan Pamuk’u ziyaret etti

Hentbolcu Kızlar Başkan Pamuk’u ziyaret etti

Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde bulunan hentbol oyuncusu kızlar, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’u ziyaret ederek, başarılarını Başkan Pamuk ile paylaştılar

SPOR      10 Mayis 2018 - 17:18     413     0

Hentbolcu Kızlar Başkan Pamuk’u ziyaret etti

Büyük Kızlar Hentbol Takımı, Mersin Şampiyonası’nda 3’üncülüğü, Küçük Kızlar Takımı ise, 23 Nisan Turnuvası’nda 1’inciliği kazandı. Başkan Pamuk; Belediye Spor Kulübü kız hentbol takımı oyuncularını makamında kabul etti.

Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde bulunan hentbol oyuncusu kızlar, Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk’u ziyaret ederek, başarılarını Başkan Pamuk ile paylaştılar, kazandıkları kupaları takdim ettiler. Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklama göre, Kulüp Başkanı Mehmet Us, Hentbol Eğitmeni Tuğçe Demiroğlu, büyükler ve minikler ligi hentbolcu kızlar ile velilerin katıldığı buluşmada Başkan Pamuk, elde ettikleri başarılardan dolayı hentbolcu kızları ve antrenörleri kutladı.

Hentbol sporcusu kızlarla da tek tek sohbet eden Başkan Pamuk, Akdeniz Belediyesi olarak, spora ve sporcuya her türlü desteği vermeye devam edeceklerinin altını çizdi. Sporda fairplay davranışlara, etik ahlak ve takım ruhunun önemine değinen Başkan Pamuk, sporun; çocukları ve gençleri sokağın taşıdığı risklerden koruduğunu, başta eğitim-öğretim yaşamı olmak üzere, bütün hayatlarında çocukları daha başarılı bireyler haline getirdiğini sözlerine ekledi.

 

BAŞKAN PAMUK; “SPORCULARIMIZIN BAŞARISI, DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZUN GÖSTERGESİ”

“Akdeniz Belediyesi olarak, kulübümüzün alternatif ve farklı spor dallarında da faaliyet göstermesini çok arzu ediyorduk” diyen Başkan Pamuk, “Bu anlamda, kulübümüzün verdiği sporlara hentbolun da katılması bizleri mutlu etti.  Çünkü belediye olarak, sadece popüler spor dallarının ötesinde, gençlerimize, çocuklarımıza alternatif spor faaliyetlerini de sunmak istiyoruz. Bu noktada kulübümüz bünyesinde, futbol, basketbol, tenis ve voleybol var. Şimdi bu dallara hentbol da katıldı. İnşallah okçuluk sporunun da olmasını istiyoruz. Bir A takımın şampiyon olmasının ötesinde, gençlerin bu tarz başarıları elde ediyor olması, hedefimize ulaştığımızın en güzel göstergesidir. Çünkü hep şunu söylüyorum… Amacımız; çok sayıda çocuğumuza ve gencimize ulaşmak olmalıdır. Sporun yaygınlaşmasına katkı sağlamalıyız. Bunu hedeflemiştik ve şimdi görüyorum ki bu hedefe adım adım yaklaşıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Muhittin Pamuk, ardından hentbol takımı oyuncularına madalyalarını takıp çeşitli hediyeler verdi.

 

HENTBOL TAKIMLARI HAKKINDA…

Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele eden Büyük Kızlar Hentbol Takımı, katıldığı Mersin Şampiyonası’nda 3’üncülüğü elde etti. Takım; Alanya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na da katılmaya hak kazandılar. Minikler liginde mücadele eden diğer Kızlar Hentbol Takımı ise, 23 Nisan Turnuvası’nda 1’inciliği elde ederek, büyük bir başarıya imza attılar. Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde şu anda 2’si kız, 1’i erkek olmak üzere 2 hentbol takımı mevcut iken, Hentbol Takımı’nda yaklaşık 100 sporcu eğitim alıyor. Kulübün 50 hentbol sporcusu da lisans sahibi olarak mücadele ediyor.(Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER