ME letiim Fakltesine 3 dl birden

Okuduunuz haber
ME SUYU EBEKE YENLEME ALMALAR SRYOR

Silifkede muz hasad balad

Anasayfa   /    Mersin    /    me suyu ebeke yenileme almalar sryor

me suyu ebeke yenileme almalar sryor

Mersin Bykehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon daresi Genel Mdrl (MESK) tarafndan iftlikky Mahallesinin yaklak 48 bin 900 metrelik imesuyu ebekesinin yenileme almas devam ediyor.

MERSN      12 Ekim 2017 - 17:02     441     0

me suyu ebeke yenileme almalar sryor

MESK Genel Müdürlüü, Yeniehir lçesinde yürütülen içmesuyu yenileme çalmalar kapsamnda Çiftlikköy Mahallesinde bulunan içmesuyu salayan ana hatlar yeniliyor. Mahalle de daha önce yaplm, yllardr kullanld için ekonomik ömrünü tamamlam ve sk sk arzaya meydan veren borular yenileyerek içmesuyu kaybn da önlemeyi hedefliyor.

MESK Genel Müdürlüü’nden yaplan açklamada, “Yllar önce ebekesi döenmi su hatlarnn geçtii borular zamanla, anm ve deformasyona uramtr. Sk sk arzalara da neden olan  içmesuyu ebeke hatlar uzun ömürlü, yeni ebeke hatlar ile yenilenecek ve abone balantlar tamamlanacaktr. Çalmalar kapsamnda muhtelif çaplarda yaklak 48 bin 900 metre içmesuyu ebeke hatt ve 950 adet abone balants yenilenecektir. 2018 yl Nisan içerisinde tamamlanmas öngörülen çalmalar ile mahalle daha salkl ve kaliteli içmesuyuna kavuacaktr " denildi.

Açklamada; “ çmesuyu çalmalarn titizlikle yürüttüklerini, Yeniehir lçesi Çiftlikköy Mahallesinde gerçekletireceimiz içmesuyu hatt yenileme   çalmalarnn tamamlanmas ile birlikte mahallenin içmesuyu sorunun çözüme kavuturulacaktr’’ ifadelerine yer verildi.Haber merkezi

 

  

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER